Второто пришествие!

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
chacho
Потребител

Второто пришествие!

Мнениеот chacho » чет яну 22, 2009 3:17 am

Здравейте всички! Имам един въпрос който искам да ви задам.

Бог ни е създал, защото ни обича и в миналото е изпащал Хора(Пророци ), чрез които е давал своите напътствия на нас хората. Правил го е през има няма 1000 г. Според християнството от 2000 г. това не се е случвало. Защо. Забравил ли е за нас, не ни ли обича вече, или може би ние не искаме да чуем за него?
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Re: Второто пришествие!

Мнениеот aktex » чет яну 22, 2009 12:51 pm

В онова време е имало нужда някой да напътства хората.
Сега си имаме свещеници , които се обучават за такива. Четат Словото, а тогава все още не е било написано и систематизирано.

Дали е забравил за нас - НЕ. Смятам ,че той не "страда" от човешки "болести": забравяне, приспиване, жажда, глад, студ, горещина, слепота, глухота ....
Да ли вече не ни обича - Обича ни. Но всичко действа според Неговата воля, а не според нашите желания.
Искаме ли да чуем за Него - Всички в различна степен са чували за Него. Някои са Му повярвали и ревностно пазят декретите Му и жадуват за Словото Му. Други пък са чули за Него и неискат да променят живота си.
(но и двата типа хора живеят според волята на Бога, защото живота който живеем ни е даром)

Защо няма пророци в днешно време? - може и да има, но сме станали по мнителни, по страхливи. Всеки който излезе пред тълпата и каже "Господ ми каза" или "Ще се случи еди какво си" го гледаме с изпитателен поглед и му казваме "наистина ли Господ ти каза?". Склонни сме да вярваме ,че хората говорят от името на сатана, а не от името на Господа. Склонни сме да се сочим с пръст и да викаме "ти си еретик" отколкото да прегърнем човека и да кажем "Господ и на мен говори".
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » чет яну 22, 2009 2:19 pm

Това че няма пророци в БПЦ е проблем за самата нея. А в нашите църкви има пророци които са наши съвремици това са хора на които Бог говори директно а би трябвало да има защото те са тези които поправят грешките на църквата.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » чет яну 22, 2009 3:57 pm

Поправете ме ако греша, но прориците не бяха ли необходими именно за това да предскажат идването на Христос на земята? След като Христос извърши това нещо за какво са ни необходими нови пророци при положение, че в Библията много добре е казано, че никой не знае мястото и времето на второто пришествие, а само Бог, т.е. днес ние нямаме нужда от пророци, защото Истината слезе и ни се откри, ние имаме нужда от светци, които да ни дават пример и да ни поучават за това как да живеем според Истината. Освен това пророците са пророкували универсални истини и не бива да бъдат обвързвани с която и да е поместна църква, защото те са пророкували за всички. А в БПЦ можем да гледаме дали има святи хора, хора, които да ни показват как да живеем и да бъдат пример за нас, но не и пророци. Това е моето мнение.

Випаз, на вашите хора за съжаление им говорят бесовете. Кабрал в една тема пусна едно много показателно клипче, затова как някакъв поваля хората без да му мигне окото. Хора с подобна сила изобщо не общуват със Светия Дух, а с бесовете, защото силата, която дава Св.Дух не се дава, за да си правим шоу и демонстрации, тя се дава, за да се върши добро! Вашата заблуда много ми напомня на заблудата, която имат хората, които се доверяват на разни врачки и ясновидци. Всъщност има огромна аналогия.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет яну 22, 2009 4:22 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » чет яну 22, 2009 4:39 pm

whoami , кабрал може да е писал за бесове, но по голям бяс от "бъхтене" на икона не съм виждала.
А именно: хващаш картината и тя те удряла по главата. Даваха репортаж, смях се със сълзи. Все още ме разсмива :lol:

Аз лични не говоря за хора като старозаветните пророци. Тодор правилно отрази ,че може да говорим за прозорливост.
Съгласна съм изцяло с това което Тодор написа за харизматиците.
Моето мнение е обаче ,че не е задължително човек да има "говорене на езици".
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » чет яну 22, 2009 4:46 pm

Тошко, благодаря за подсещането. Както знаем освен сили на доброто има и реални сили на злото - сатаната с неговата свита. Същите тези дарби, които са описани в 12 гл. от Послание до Коринтяни могат да бъдат дадени на някого и от сатаната. Как можем да направим разграничение. Ами както знаем портите адови няма да надделеят над истинската Църква, т.е. дяволът няма сила над Църквата, следователно хора, които са в тази Църква могат да имат такива дарби и отново повтарям, че за мен такива хора са светците. Защото молитвата на светец наистина може планини да премества, тежкоболни да лекува, светецът още може да говори мъдро и да ни поучава и т.н. И отново поне аз за себе си стигам до извода, че имаме нужда единствено и само от светци, които наистина свидетелстват истинността на Църквата. Само да направя уточнението, че има хора, които придобиват святост още приживе и че те са реалният пример на това, което е описано в тази глава. Като пример мога да спомена неврокопския митрополит Борис, който с живота си е реален пример за живеене в святост и наличие на мъдрост, придобита от Св.Дух!

П.С. Пред иконата се застава кротко и смирено, и се отправя искрена молитва. Който прави нещо друго си е негов проблем.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет яну 22, 2009 5:27 pm

chacho
Потребител

Мнениеот chacho » пет яну 23, 2009 5:17 am

Ако може да сме малко по- близко до темата. Святам че е интересна.
Понеже никой освен Бог, (дори Сина) не знае точния ден и час, считате ли че ако някой все пак се яви и даде доказателства, че в Библията Бог е казал кога е часа, то Той е пратеник на Бог и какво следва от това.
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » пет яну 23, 2009 5:25 am

В онова време е имало нужда някой да напътства хората.
Сега си имаме свещеници , които се обучават за такива. Четат Словото, а тогава все още не е било написано и систематизирано.

Това ми звучи много много абсурдно. СЕга повечето хора могат да четат, има достатъчно книги и е ми е смешно че някой "ОБУЧАВАН" трябва да ми казва какво пише.
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » пет яну 23, 2009 1:04 pm

Ако някой по Божие допущение знае кога ще настъпи края то той никога няма да каже, по простата причина че това не е от полза за човека, тъй като хората нарочно си търсят такива събития за да могат да се изпълнят със страх и притеснения и да залъжат себе си това ги успокоява и ги пренася в друго "измерение".
Правилно ти каза човека, защо са ни пророци в днешно време, те си свършиха своето своевременно, сега сме ние сами с Бога и напред, кой каквото чел, кой каквото чул и най-вече кой както го чувства, все пак нали за това е свободната воля :D
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » пет яну 23, 2009 2:26 pm

Посланеито към Ефесяните 4гл е Писано :

11 И Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители,

12 за делото на служението, за назиданието на Христовото тяло, с цел да се усъвършенствуват светиите;

13 докле всички достигнем в единство на вярата и на познаването на Божия Син, в пълнолетно мъжество, в мярката на ръста на Христовата пълнота;

14 за да не бъдем вече деца, блъскани и завличани от всеки вятър на учение, чрез човешката заблуда, в лукавство, по измамителни хитрости;

15 но, действуващи истинно в любов, да пораснем по всичко в Него, Който е главата, Христос,

16 от Когото цялото тяло, сглобявано и свързано чрез доставяното от всеки став, според съразмерното действие на всяка една част, изработва растенето на тялото за своето назидание в любовта.

Това са дарбите изброени в Христовото тяло ако тези дарби не са в Христовото тяло тогава то наистина ли е тяло Христово ? или човешка организация с такова име.
Много бързо забравяме първоначалното Христово учение.

Както и да извинявам се това не е по темата Второто пришествие!.

Наистина никой не знае кога то ще настъпи затова трябва да живеем чисто и свято със всеки изминал ден .
chacho
Потребител

Мнениеот chacho » съб яну 24, 2009 8:25 pm

Ако някой по Божие допущение знае кога ще настъпи края то той никога няма да каже, по простата причина че това не е от полза за човека, тъй като хората нарочно си търсят такива събития за да могат да се изпълнят със страх и притеснения и да залъжат себе си това ги успокоява и ги пренася в друго "измерение".
Правилно ти каза човека, защо са ни пророци в днешно време, те си свършиха своето своевременно, сега сме ние сами с Бога и напред, кой каквото чел, кой каквото чул и най-вече кой както го чувства, все пак нали за това е свободната воля

Изобщо не разбирам какво искаш да кажеш. Гледай сега ситуацията е проста. Господ създава хората. Те са несъвършенни , но започват да се развиват. Господ ги подкрепя , като им изпраща знанията, които са им необходими. Изпраща им и законите които да следват, за да се развиват по-успешно. Знанието е огромно и безгранично за това се дава според нуждите и според потребностите.

"12 Имам още много неща да ви кажа; но не можете да ги понесете сега."

Всички които вярват в Бог са длъжни да следват неговите заповеди, а не да се правят че не са чули и да си вършат каквото си искат. Разбирам че тези които са на власт искат да я задържат, но това не значи че те следват и пазят божиите заповеди.
petur

Мнениеот petur » чет сеп 17, 2009 5:45 pm

Религията, за разлика от философията е предназначена за мнозинството, което е неспособно да проверява и да мисли, което никога не би схванало най-дълбоките и трудни истини. Тя има задължението да бъде истинска само алегорично. Истината не може да се яви гола пред народа.
Артур Шопенхауер
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » съб сеп 19, 2009 10:55 am

Върни се в “пътят към храма”