За тайните в Църквата

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
Анион

Re: За тайните в Църквата

Мнениеот Анион » чет окт 15, 2009 5:24 pm

Спора задълба преди всичко поради неуточнена формулировка под това какво трябва да разбираме под термина ТАЙНИ в Църквата.
Тайна е всичко, което не се казва или пише на всеослушание.Тайна са за нас всички неща които не знаем.
Ще отречете ли цитираното от мен и написано от Духа Светаго от пророк Ездра??? Касси даде пример с молитвите които се четат от свещенника [b]тайно, а не на всеослушание. Ако някой от неразумна дързост вземе да чете сам на своя глава /както предлага М./това, което Църквата е определила, че само свещенника и то тайно трябва да извършва аз лично не одобрявам. Всеки си има съвест и страх Божий, но различен! Рефаб, спомнам си по повод написаното от теб, че един професор в Баламант /Духовната Академия в Ливан/ като ми показваше тяхната библиотека ми показа ръкопис на коптски - слова на св. Исак Сирин, - като изрази съжалението си, че въпреки, че предложил превода на едно неизвестно слово, което се намира в този ръкопис то не било публикувано до сега нито на гръцки език нито на руски, като му отказали. То било известно, но не се публикувало, за да не "смущава" обикновените християни, защото там по повод Евангелската заповед да обичаме враговете си св.Исак пишел за това, че това се отнася и по отношение на давола. Моля четящите това да не се нахвърлят пак върху мен, - даже не желая тази тема да се разисква, този факт. Сега и към Тигър и останалите за които няма тайни: Кажете моля името което се крие под числото 666 в Апокалипсиса, това име предполагам, не е тайна за вас и няма да го криете, за да не се отречете от думите си. След този въпрос мога да ви задам още пет подобни от които става ясно, че и в Словото Божие има тайни, които са как казваше св. ап. Иоан Богослов??? Който има ум..... ама ние май нямаме. За някои от вас се отнася поговорката за всяка уста и лъжицата...колкото и да не ви се иска това е факт за съжаление и ако сте безпристрастни трябва да го признаете, а не като М. от девет реки вода да докарва, че даже и буквичката "Т", която съм сбъркал ми го вмени за голям грях.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет окт 16, 2009 4:10 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » нед окт 18, 2009 8:30 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон окт 19, 2009 1:09 am

Последна промяна от Мария на съб окт 31, 2009 6:30 am, променено общо 1 път.
Причина: промяна в обръщението
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон окт 19, 2009 2:34 am

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет окт 30, 2009 4:57 pm

Последна промяна от Мария на съб окт 31, 2009 6:30 am, променено общо 1 път.
Причина: промяна в обръщението
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб окт 31, 2009 12:49 pm

И аз като супер специялист с висока обща култура преживял хилядолетния кръговрат на историята... забравих продължението :lol:

Та ся, ша ви открехна за една тайна.
Има два вида църкви, който са една, но едната отрича другата с цел чистота.
Официална църква и неофициална църква (тайна църква).

Тъй като същесьтвуват неща или по скоро сили, който се дават на разни хора (в зависимост от духовното им ниво), сили над ангелите и нашата вселена, съществува тайна църква.

Тази тайна църква трябва да си остане тайна и поради тази причина тя работи с официалната църква по начин известен само на главата на официалната църквата (патриарха или папата). Като целта на официалната църква е да обяви за ерес тайната църква... това е най-подходящия начин да запазиш тайната наистина тайна от любопитните "свине", на който им пусни малко пържене в ада и те никога няма да припарят там. А необходимостта да се запзи тайната тайна от "свинете" е просто, защото те още не са синове човешки и държейки в ръцете си такава сила могат да застрашат вселената. Хубаво е че "свинете" са разсеяни и имат блудкав ум, та дори и да прочетат тайната те не могат да я видят, нито чуят.

Исус каза: “Когато направите две в едно цяло, ще станете синовете на Адам, и когато кажете: “Планина, помести се!”, тя ще се помести.”

Пречистване на ума, духа и тялото превръща калта в човек.

Това си го измилих туко що... но е логично :lol: все пак тайната трябва да си остане тайна :!:
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » съб окт 31, 2009 7:01 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » съб окт 31, 2009 8:14 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон ное 02, 2009 12:27 am

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пон ное 02, 2009 7:28 am

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон ное 02, 2009 11:03 am

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон ное 02, 2009 12:49 pm

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пон ное 02, 2009 3:33 pm

Аз като върховен модератор смятам, че е крайно време да спрете с този СПАМ... и споровете с екипа са забранени :lol:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет ное 05, 2009 9:11 am

има известно продължение на темата.

Върни се в “пътят към храма”