Максим патриарх ли е, всъщност!?

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
refab
Потребител

Максим патриарх ли е, всъщност!?

Мнениеот refab » нед яну 24, 2010 11:07 am

Има ли още този така възрастен човек минималните интелектуално - волевите качества, необходими за да заема такъв висок пост!?

Аз лично, почти нищо не съм чувал от него, освен кратки благословии. Имаше преди време един филм за него, в който той остави добро впечатление у мен, но десетилетия и десетилетия този човек си остава ПАСИВЕН!....Каква огромна разлика между него и други духовници на високи постове!... Ако го сравним с папа Йоан Павел Втори и сегашният папа, ще се остане с подозрението впечатлението, че Максим е недействащо, нереагиращо и несъществуващо лице в обществения живот - светски и религиозен!?
Непосредствен повод за тези ми размишления е днешното телевизионно предаване "Вяра и общество", в което се говори за одобрените двамата настоящи кандидати за митрополити - единият (Павел) - масон (той не го отрече, защото каза, че на небето имало везни, един вид, там ще го съдят за масонството!), другият бил "тежко болен"(!?) - факт, който, според устава, е противопоказание за такава кандидатура и избор!
Малко плаховато, и доста отбягващо се отнесе към въпроса за масонството на Павел , митрополита Йоаникий в краткото интервю, взето от него!... Всъщност, сега като се замислям, той просто беше дипломатичен, май, и насочи вниманието и отговора към по-значимата, в случая, фигура на Галактион - духовният наставник на Павел, който (Галактион) изглежда е ........ нямам думи, просто!?
И този човек, Максим, какво прави!?... Спомням си, че миналата или по-миналата година отпразнува доста тържествено рождения си ден с много гости!.... Какво друго прави този човек, освен да мънкопее от време на време, на някоя литургия!? :wtf:
Последна промяна от refab на нед яну 24, 2010 11:33 am, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Re: Максим патриарх ли е, всъщност!?

Мнениеот Мария » нед яну 24, 2010 11:18 am

refab
Потребител

Мнениеот refab » нед яну 24, 2010 11:24 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед яну 24, 2010 2:41 pm

На въпроса - Негова светейшество патриарх Максим е един от най-достойните патриарси в историята на православието.

Относно предаването. винаги съм предупреждавал за родилното отделение на ереси и заблуди наречено БФ в СУ. Не ми се търси сега името на водещия, но това предаване изпълнено с омраза към християнството, няма нито какво да даде на вярващите, нито на какво да ги научи. Не може да презумпираме, че и духовниците са измет като журналистите и да приемем, че след като някой се е облещил, когато са го питали за нещо крайно невероятно е виновен. Аз като добър гражданин на подобен въпрос бих предложил на журналиста да се разкара за да не му навра камерата на едно място, но като християнин просто ще си замълча и ще кажа, че има кой да ни съди. Никога не може да се поставя знак за равенство между доброто и злото, затова не може да се приеме, че духовно лице трябва да дава обяснения и въобще да разговаря с представители на светската журналистика, богоборска по природа и човеконенавистна по замисъл.
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед яну 24, 2010 7:40 pm

Последна промяна от refab на нед яну 24, 2010 8:19 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » нед яну 24, 2010 8:11 pm

Кабрал, осъди прибързано и болезнено в частта за БФ и журналистиката. Много тъжно.
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед яну 24, 2010 8:19 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » нед яну 24, 2010 8:21 pm

Другите не ги познавам отблизо. Мога ли да давам мнение за неща, които са ми непознати?!
refab
Потребител

Мнениеот refab » нед яну 24, 2010 9:18 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед яну 24, 2010 10:40 pm

Потребителски аватар
йордан
Потребител

Мнениеот йордан » нед яну 24, 2010 10:46 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » нед яну 24, 2010 11:22 pm

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » нед яну 24, 2010 11:47 pm

За (духовно) мъртвите - или добро, или нищо.

......

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » пон яну 25, 2010 4:31 am

ДА! ПАТРИАРХ Е!
lyublyana

Мнениеот lyublyana » пон яну 25, 2010 10:27 am

А какъв да е?!
Може би Църквата има нужда от нов PR:)
... като сме толкова богати на идеи и можещи-що ли никой за нищо не търси богословстващите,даже и по черквите-ами сами си водим нескончаеми спорове.И ако ги няма си ги измисляме.Никъде не съм чела по-дълги статии и още по-дълги коментари към тях,а нещата са все така ....и все такива...както и да е....

Върни се в “пътят към храма”