Богохулство

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
Мариян
Потребител

Богохулство

Мнениеот Мариян » пет апр 09, 2010 12:35 am

Здравейте, от известно време имам 1 проблем и незнам към кой да се обърна. От няколко месеца насам започнах да се моля и да чета Библията (просто реших че сега е момента).
Но когато се моля в началото на молитвата нещо като гласче започва да хули Бог в главата ми (само думи, не чувствам и не съм съгласен с казаното) реших че съм недостоен да се моля, но въпреки това продължих от уважение и благодарност. И съм доста объркан това аз ли съм, или нещо което иска да ме развали и как да го премахна.
Molecule
Потребител

Re: Богохулство

Мнениеот Molecule » пет апр 09, 2010 12:44 am

Спокойно, Мариян. Това се случва при много хора. Продължавай да се молиш и всички тия "гласчета", рано или късно, ще си отидат. Следвай Пътя, няма никакво място за притеснение или разколебаване.
Гост

Мнениеот Гост » пет апр 09, 2010 8:20 am

Това е проява на бесовщина. Мариян трябва да започне да се моли не с измислени думи, но с молитвите на св. отци. Да отиде в някоя църква и да си купи православен молитвеник.
Мариян
Потребител

Мнениеот Мариян » пет апр 09, 2010 8:31 am

Мерси! След като прочетох това ми олекна много. Пожелавам ти всичко най-хубаво от все сърце.
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » вт апр 20, 2010 10:05 pm

Хулни мисли се нарича това, Марияне, и не е от теб, а от хулния бяс.
Отхвърляй ги решително, и ще ти се вмени за подвиг, защото несъгласието с тях не е грях, а съгласието, услаждането.
Бог с теб!

Върни се в “пътят към храма”