екзорцизъм

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
алъошкин
Потребител

екзорцизъм

Мнениеот алъошкин » чет май 27, 2010 7:47 pm

има ли в светата православна църква езкорцисти и къде можем да намерим такъв ,,по принцип знам че няма такъв сан в църквата но би трябвало да има такива хора които се занимават с бесновати ,как такива има в католическата а в православната да няма ,,,например мене ме бяха насочили към един свещенник които ме беше покрил с епатрахила и се молеше за мен с специални молитви след които се чуствах като чисто нов ,но защо сега като имам проблем никои не иска да ми ги чете тези молитви ,,,аз не съм в бг и съм принуден да ходя в католическа и там се причастих 2 ,3 пъти и се пак се чуставах мн добре,,,това грях ли е ,,,,,,,казаха ми че е грях но какво да направя като православната църква ми е далече ,,какво да направя да стана католик ли ,,,,четох тук лоши неща за катлоцизма ,как тогава ако тя няма нищо общо с христос защо именно техни свещенници са помагали за изгонване на демони от бесновати,,,и аз имам нужда от екзорцизъм но как да кажа на православен свещенник ,направи ми ритуал за изгонване на бесовете (екзорцизъм)някои знае ли как да разбера дали съм бесноват защото имам такива съмнения а имам сериозни доводи да си мисля че имам проблеми от духивен характер,,,,,
Зограф
Модератор

Re: екзорцизъм

Мнениеот Зограф » чет май 27, 2010 9:49 pm

Изгонването на бесове в Православната Църква, се извършва при четенето на така наречените Василиеви молитви от свещенник /за предпочитане с по-богат духовен опит/. Оправданието ти брате, че православната църква ти е далече, и поради тази причина ходиш в тази, която ти е по-наблизо / в случая католическа/ е съвсем несериозно. Ами по същата логика, хората които живеят по-близо до джамия би трябвало да ходят само в джамия и да станат мюсюлмани. Тъкмо обратното брате, ако не те мързеше и беше положил повече труд, усилия и желание да угодиш Богу като пропътуваш няколко десетки километра повече заради Господа само и само да опазиш светата Православна вяра в себе си, то и Христос нямаше да те остави да те мъчат бесовете. Просто твоят Ангел Хранител те е изоставил понеже е видял, че ти гледаш да не си даваш зор много и ти е безразлично в коя църква си влязъл само гледаш на теб да ти е "хубавко и да се изкефиш", а пък естествено бесовете са те посетили и не искат да оставят "такъв хубав човек". Прощавай, но твоите прадеди са проливали кръвта си, но от вярата си никога не са се отказали и сега като си сбъркал не е късно да се поправиш като отидеш в православната църква и раскажеш на свещенника всичко каквото си сбъркал, тоест да исповядаш греховете си.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет май 28, 2010 9:20 am

Альошкин,

Послушай Зограф и говори с православен свещеник. Щом веднъж вече ти е помогнал - продължавай в същия дух: ходи на изповед редовно, спазвай постите, причастявай се и много се моли Богу.
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » пет май 28, 2010 6:47 pm

благодаря за съветите ,,само искам да подчертая че наистина съм изменил на вярата на прадедите ми но те не са били православни а мисюлмани..аз наистина трябва да намеря екзорцист или някои да ми чете специални молитви защото преди 2 г се молих на дявола и исках да продам душата,...нещата са мн сериозни,,,,но ще се поправя няма да ходя при католиците ,,,макар че не мога да разбера защо ги отхвърляте ,според мен те също са християни
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » пет май 28, 2010 7:11 pm

и още при католиците таинствата са същите ,поклонение пред света Богородица ,Ангелите ,всичко си е същото .може ли няакои да ми посочи съществени разлики и защо си мислите че само вие сте в истината ,и ще добавя и нещо друго.говорих с един католически свещенник преди година и тои самия ме насочи към православната църква като ми каза че и те са в истината без да говорят против нея ,,,не искам да създавам спорове нито искам да се защитавам ,а да не деля хората на католици и православни ,,,защото са братя в Христа
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » съб май 29, 2010 11:02 am

Альошкин,

Има специален раздел във форума - посветен на Католицизма. Можеш да влезеш и прочетеш това което те интересува. В темите в раздела много добре е обяснено какви са различията с Православието. Тук - в темата, която си пуснал - не е мястото да разискваме отново Католицизма. По-важно е да разкажеш повече за това, което си извършил / само ако искаш! /, за да можем да те насочим с допълнителни съвети, а и за да могат четящите тук да разберат, че вричането, моленето и призоваването на дявола, магията - са истински и опасни неща - и не водят до нищо добро онези, които се захващат с тях.

Поздрави
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб май 29, 2010 7:57 pm

Чисто техническата страна на нещата - знам от свещеник, че не всеки се наема и май се изисква да са поне двама. Но не твърдя, само преразказвам чутото.
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » съб май 29, 2010 8:32 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » съб май 29, 2010 8:42 pm

Да, но и специално благословение. И изобщо било опасна работа, макар, че папата е създал школа по това. Мисля, че е за единици тази работа, не за цели курсове от завършващи.
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » вт юни 01, 2010 3:44 pm

ами кво съм направил преди 2 години ми беше хлопнала дъската и реших да сключа договор с сатана взех един лист и написах какво искам за сметка на душата ми, тва е не съм извършвал никакви ритуали а и щях да забравя с един приятел една вечер викахме духа на починалата му братовчедка но нищо не се получи и всичко това е преди да се кръстя в православна църква преди това бях протестант и по едно време даже говорих небесен език както го наричат педесятните но се оказа че не е небесен език а е дарба от дявола .
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » вт юни 01, 2010 4:13 pm

хаиде тук ше побликувам един опит за екзорсизъм проведен преди 3 г,,,малко след като получих дарбата да говоря (небесен език)тогава все още не бях и мислел да приема православието ,просто ми беше попаднала една статие от списание прозорец коието издава тази бабтиска църква и там те подкрепяха идеята че говоренето на език е от дявола и така аз се свързах с тях и те ме поканиха в сф за да направим един експеримент за да се уверим от кои е езика вижте какво се получи.
АЛЬОША КОВАЧЕВ
Повярвах преди около една година в традиционна Баптистка църква в Гоце Делчев,
моя роден град. Преди да повярвам, имах духовни проблеми, които ме доведоха до
Христос. След период на приближаване към Бога приех Христос и станах нов човек с
любов към Бога и хората. В началото всичко вървеше много добре – имах прекрасни
взаимоотношения с Бога, чувствах се щастлив за първи път в моя живот.
Това продължи до момента, в който започнах да гледам касети с изцелителните
служения на Бени Хин, падането в духа, еуфорията и другите преживявания там, които
много ме впечатляваха и исках и аз да преживея, като си мислех, че са проявите на Светия
Дух. Исках да се почувствам по-духовен, да израсна в духа и след разговори с хора, които
говореха, че са се молели на Бога за дарбата говорене на езици, бях уверен, че тази дарба е
и оръжие срещу духовните ми проблеми. Казаха ми, че ако се моля, ако я пожелая, Бог ще
ми даде тази дарба, както на тях им я е дал.
И така една вечер имах желанието, и се помолих на Бог да ми даде да говоря на
език и да ме кръсти със Светия Дух. Заявих Му, че няма да спра да се моля, докато не ми я
даде. След около десет минути усетих, че нещо дойде и разбрах, че говоря на език. Това бе
съпроводено с усещане за топлина, която като че струеше от лицето ми, а също и за
някакво блаженство. От тази вечер започнах активно да се моля на езика, който бях
получил. Казаха ми, че трябва да упражнявам тази дарба и аз го правех, но понеже една от
думите бе гръцка, помолих един човек, който знаеше този език да я преведе, но той отказа,
защото думата бе нецензурна. Оттогава започнах да се съмнявам дали това, което говорех
е от Бога. Успоредно с това след молитва на език се чувствах странно, както когато имах
духовните проблеми – като че имаше чуждо присъствие в мен – имаше нещо мрачно във
всичко това.
Много се надявах всичко това да бъде от Бога, но вътре в себе си нещо ме
тревожеше - усещах, че нещо не е наред. Споделих на ръководителя на църквата ни и той
ми каза, че нещо му „свети червено за мен”. Всичко това ме накара да се замисля и един
ден в молитва казах на Бога, ако тази дарба е от Него, да я благослови, ако не – да
престане. За голямо мое учудване след този момент не превключвах вече автоматично на
език в молитвата си. Усещах обаче, че ако реша, мога пак да проговоря.
2
След това започнаха духовните ми проблеми – загубих мира си, нямах желание да
ходя на събирания на църквата, появиха се богохулни мисли в ума ми и други под. Мир и
спокойствие имах само в църквата. Тези битки продължиха месеци наред…
Няма да изпадам в подробности, но искам да споделя, как Бог отвори очите ми чрез
списание „Прозорец”, където беше поместена статия за измамливото кръщение. Докато я
четях аз осъзнах, че съм бил измамен от същото това „кръщение”, откъдето идваха
проблемите ми. Реших по най-бързия начин да се свържа с редакцията на списанието и да
се информирам повече за този проблем. Човекът, който се свърза с мен по и-мейла, ми
отговори, че наистина проблемът е сериозен и става въпрос за въздействие на измамливи
духове, след което ми прати материали, за да си доизясня въпроса. От този момент за мен
бе много важно да се срещна с тези хора. След няколко разговора по телефона и интернет,
получих покана да се срещнем лично и да изпитаме „дарбата”. Всъщност вече бях сигурен,
че съм измамен и духовно обременен, но имах нужда от душегрижителска помощ, за да
бъда освободен. Взех решение да приема поканата.
И така, дойдох в София в Баптистката църква „Свети Павел” с ръководител пастир
Иван Вълков (който в момента бе извън България) и започнахме да работим по моето
освобождение с един от дяконите в нея, който имаше известен опит в работа с духовно
обременени и измамени хора. В разговора с него споделих всичко онова, което бях
преживял. Трябваше да бъдат изяснени някои много важни неща, които аз исках да
разбера, а именно да изпитаме духа, който ми бе дал този език и ако не е от Бога, да бъде
изгонен. И така, след молитва към Христос да ни води в този процес, служителят започна
работа. Той заповяда на духа със съзнанието за властта, която е дадена на вярващите, да се
изяви и да отговори на въпросите, които пастир Вълков препоръчва да бъдат зададени в
такива ситуации и от които става ясно, дали това е Светия Дух или не.
След като му заповяда в Името на Иисус да отговори на първия въпрос:
„Изповядваш ли Иисус Христос дошъл в плът?”, аз усетих като че ли в моя ум реагира
друга личност, която се включи веднага след въпроса. Усетих, че не можех да погледна
дякона в очите. Той зададе няколко пъти този въпрос, но аз гледах надолу. Аз лично знаех
какво трябва да кажа, но се чудех защо не го правя – като че не ми се говореше за това.
Просто мълчах и неестествено се усмихвах. Усещах някаква странна атмосфера, в която
бях потопен, както когато се молех на език. След немалко време с усилие успях да кажа
само „да”. Това „да“ произлизаше лично от мен, понеже в съзнанието и сърцето ми
присъстваше вяра в Христос, така че отговорът дадох аз, а съпротивата бе от духа.
3АЛЬОША КОВАЧЕВ
Повярвах преди около една година в традиционна Баптистка църква в Гоце Делчев,
моя роден град. Преди да повярвам, имах духовни проблеми, които ме доведоха до
Христос. След период на приближаване към Бога приех Христос и станах нов човек с
любов към Бога и хората. В началото всичко вървеше много добре – имах прекрасни
взаимоотношения с Бога, чувствах се щастлив за първи път в моя живот.
Това продължи до момента, в който започнах да гледам касети с изцелителните
служения на Бени Хин, падането в духа, еуфорията и другите преживявания там, които
много ме впечатляваха и исках и аз да преживея, като си мислех, че са проявите на Светия
Дух. Исках да се почувствам по-духовен, да израсна в духа и след разговори с хора, които
говореха, че са се молели на Бога за дарбата говорене на езици, бях уверен, че тази дарба е
и оръжие срещу духовните ми проблеми. Казаха ми, че ако се моля, ако я пожелая, Бог ще
ми даде тази дарба, както на тях им я е дал.
И така една вечер имах желанието, и се помолих на Бог да ми даде да говоря на
език и да ме кръсти със Светия Дух. Заявих Му, че няма да спра да се моля, докато не ми я
даде. След около десет минути усетих, че нещо дойде и разбрах, че говоря на език. Това бе
съпроводено с усещане за топлина, която като че струеше от лицето ми, а също и за
някакво блаженство. От тази вечер започнах активно да се моля на езика, който бях
получил. Казаха ми, че трябва да упражнявам тази дарба и аз го правех, но понеже една от
думите бе гръцка, помолих един човек, който знаеше този език да я преведе, но той отказа,
защото думата бе нецензурна. Оттогава започнах да се съмнявам дали това, което говорех
е от Бога. Успоредно с това след молитва на език се чувствах странно, както когато имах
духовните проблеми – като че имаше чуждо присъствие в мен – имаше нещо мрачно във
всичко това.
Много се надявах всичко това да бъде от Бога, но вътре в себе си нещо ме
тревожеше - усещах, че нещо не е наред. Споделих на ръководителя на църквата ни и той
ми каза, че нещо му „свети червено за мен”. Всичко това ме накара да се замисля и един
ден в молитва казах на Бога, ако тази дарба е от Него, да я благослови, ако не – да
престане. За голямо мое учудване след този момент не превключвах вече автоматично на
език в молитвата си. Усещах обаче, че ако реша, мога пак да проговоря.
2
След това започнаха духовните ми проблеми – загубих мира си, нямах желание да
ходя на събирания на църквата, появиха се богохулни мисли в ума ми и други под. Мир и
спокойствие имах само в църквата. Тези битки продължиха месеци наред…
Няма да изпадам в подробности, но искам да споделя, как Бог отвори очите ми чрез
списание „Прозорец”, където беше поместена статия за измамливото кръщение. Докато я
четях аз осъзнах, че съм бил измамен от същото това „кръщение”, откъдето идваха
проблемите ми. Реших по най-бързия начин да се свържа с редакцията на списанието и да
се информирам повече за този проблем. Човекът, който се свърза с мен по и-мейла, ми
отговори, че наистина проблемът е сериозен и става въпрос за въздействие на измамливи
духове, след което ми прати материали, за да си доизясня въпроса. От този момент за мен
бе много важно да се срещна с тези хора. След няколко разговора по телефона и интернет,
получих покана да се срещнем лично и да изпитаме „дарбата”. Всъщност вече бях сигурен,
че съм измамен и духовно обременен, но имах нужда от душегрижителска помощ, за да
бъда освободен. Взех решение да приема поканата.
И така, дойдох в София в Баптистката църква „Свети Павел” с ръководител пастир
Иван Вълков (който в момента бе извън България) и започнахме да работим по моето
освобождение с един от дяконите в нея, който имаше известен опит в работа с духовно
обременени и измамени хора. В разговора с него споделих всичко онова, което бях
преживял. Трябваше да бъдат изяснени някои много важни неща, които аз исках да
разбера, а именно да изпитаме духа, който ми бе дал този език и ако не е от Бога, да бъде
изгонен. И така, след молитва към Христос да ни води в този процес, служителят започна
работа. Той заповяда на духа със съзнанието за властта, която е дадена на вярващите, да се
изяви и да отговори на въпросите, които пастир Вълков препоръчва да бъдат зададени в
такива ситуации и от които става ясно, дали това е Светия Дух или не.
След като му заповяда в Името на Иисус да отговори на първия въпрос:
„Изповядваш ли Иисус Христос дошъл в плът?”, аз усетих като че ли в моя ум реагира
друга личност, която се включи веднага след въпроса. Усетих, че не можех да погледна
дякона в очите. Той зададе няколко пъти този въпрос, но аз гледах надолу. Аз лично знаех
какво трябва да кажа, но се чудех защо не го правя – като че не ми се говореше за това.
Просто мълчах и неестествено се усмихвах. Усещах някаква странна атмосфера, в която
бях потопен, както когато се молех на език. След немалко време с усилие успях да кажа
само „да”. Това „да“ произлизаше лично от мен, понеже в съзнанието и сърцето ми
присъстваше вяра в Христос, така че отговорът дадох аз, а съпротивата бе от духа.
3На втория въпрос: „Душе, изповядваш ли Иисус като свой Господ?”, ми стана още
по-трудно да отговоря. Насилвах се да кажа „да”, желаех го, но не можех – като че нещо
ме бе стиснало за гърлото и от устата ми нищо не излизаше. Някакво „да” все пак се
отрони от устата ми след минута-две сериозна борба в мен. Умът ми трескаво работеше и
аз вътрешно се разграничавах от тази демонична личност, която в момента се опитваше да
ме контролира. Разбирах, че тя е тази, която не иска да признае Христос, а не аз. Този факт
ме утвърди, че този дух не присъства в сърцето ми, а имаше влияние върху ума ми. Усетих
ясно разграничение, което ми показа, че духът, който ми бе дал езика, в никакъв случай не
е Светия Дух, защото аз лично от сърце изповядвах, че Христос е Господ, а той не искаше
да Го изповяда.
Когато бе зададен от служителя третия въпрос: „Дух на език, изповядваш ли кръвта
на Христос, победил сатана и всички нечисти духове?”, реакцията бе толкова силна, че
нямам спомени какво се случи. По-късно дяконът ми сподели следното (цитирам): „На
лицето ти се бе изписала неестествена ехидна усмивка, очите ти шареха наоколо – гледаше
навсякъде, само не и в очите ми. Движеше си главата бавно нагоре и надолу и като че
правеше всичко възможно да не ми отговориш” (край на цитата).
Не можех да повярвам на очите си това, което ставаше. Явно беше, че бях заблуден
и се бях отворил за демонично влияние, без самия да го осъзнавам, което се оказа доста
страшно – да мислиш, че служиш на Бога и че си израснал духовно, а всъщност да си бил
под контрола на нещо, което няма нищо общо с Божия Дух.След това направихме анализ на всичките ми преживявания и аз бях силно
мотивиран да бъда освободен от тези духове. След молитва пристъпихме към отричане от
тези нечисти сили. В Името на Иисус, осъзнал на кого говоря и заповядвам, аз заявявах на
сатана, че се отричам от него, не желая да имам нищо общо с него, отхвърлих всичко, чрез
което той ме държеше вързан и измамен. Тази вечер Бог извърши и освобождението ми, за
което копнеех вече толкова месеци. За първи път от много време дотогава, имах мир и
можех да спя спокойно. Нямаше го вече демоничното обременяване, което усещах нощем.
Накрая искам да благодаря на нашия Господ Иисус Христос, защото е верен и
праведен, и че ме измъкна от състоянието, в което се намирах.
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » вт юни 01, 2010 4:19 pm

след всичко това се чуствах много добре точно 3 дни след това пак си се върнах в предишното състояние ,така става и когато се причестявам в католическата църква 3 дена добре и след това сичко по старому ,така че трябва да намеря по скоро някои за помощ
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт юни 01, 2010 6:12 pm

Альошкин,

Разкажи всичко това на православен свещеник и постъпи както той те посъветва.
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » вт юни 01, 2010 7:18 pm

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт юни 01, 2010 9:46 pm

Върни се в “пътят към храма”