екзорцизъм

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Re: екзорцизъм

Мнениеот zmianatz » чет юни 03, 2010 6:24 pm

Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » чет юни 03, 2010 6:25 pm

Наистина ли вярвате, че някакъв призрак изведнъж може да се всели в който и да е човек. Това ми звучи малко невероятно. Ако беше така, хората щяха масово да са обладани от какво ли не. (Въпреки, че не съм сигурен, че не са :biggrin: :)) ) Тези ритуали за магии и за развалянето им, не са ли езически по своята същност? В тази връзка, се питам, как набожни хора като вас използват такива езически ритуали ... Иначе съм гледал хубави холивудски филми за екзорсизъм и призраци и такива зрелища. Една мадама даже хвана призрак от подарен кръст и почна да получава раните на Исус в същата последователност. Знаете ли, можем да измислим някаква маркетингова стратегия да прочуем някое забутано село. Ще го рекламираме като призрачно. Ще измислим някоя история за масова смърт на това място, ще направим хотел, ще поканим няколко журналиста от чужбина да направят репортажи за призраците, ще им направим група във фейсбук, ще направим някой олизан сайт с някоя и друга снимка на призраците, направена с Фотошоп и ще чакаме тълпата от тъпи американци, които ще дойдат на ghost туризъм и междувременно ще спят в нашия хотел. И за да е пълна идилията, може и да пускаме звуци през нощта. Янките толкова ще ги е страх, че ще си пъхат главите под завивките, но така ще си задоволят нагона за страх и адреналин. Може да ни пишат и в някоя енциклопедия LAROUISSE, та да се домъкнат и някои франсета.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет юни 03, 2010 6:34 pm

алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » чет юни 03, 2010 6:53 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет юни 03, 2010 6:58 pm

искам да дам едно рамо на тошоминатор. макар да не са му ясни някои неща, той е прав, че демоните не се вселяват в човека както и когато им кефне.

никой демон не може да влезе в човек и да го обладае без Божието позволение за това. помислете: на демоните им трябваше изрично разрешение дори да влязат в стадото прасета, а какво остава в човек, създаден по Божий образ!
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » чет юни 03, 2010 7:09 pm

тигърче даи му рамо на тошоминатора но ние никъде не казваме че демоните влизат когато им скимне и в които им скимне, те наистина не влизат без Божието позволение но ако човек се занимава с магии, викане на духове, нима мислиш че няма да бъде обладан
Последна промяна от MacIlian на чет юни 03, 2010 7:30 pm, променено общо 1 път.
Причина: Редактирани пунктуационни (неправилно поставени празни интервали) грешки.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет юни 03, 2010 7:15 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет юни 03, 2010 8:45 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет юни 03, 2010 9:02 pm

алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » чет юни 03, 2010 9:19 pm

алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » чет юни 03, 2010 9:29 pm

змианатз ти пред коя икона си се молела та моментално си получила освобождение
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет юни 03, 2010 9:35 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пет юни 04, 2010 11:36 am

Здравей Альоша :)

Прочетох темата и реших и аз да ти пиша накратко, макар да не разбирам много от тези неща. Искам само да добавя 2 възможности над които можеш да поразмишляваш ако искаш - а дано Бог ти дава мъдрост и те освободи по-скоро:

1. От историята ти ми изглежда че е напълно възможно да си бил освободен временно - както и ти изглежда вярваш че е станало (възможно е, разбира се, духа да не е бил изгонен, но нека засега разгледаме другата възможност). Ако е било така то значи духа по-късно се е върнал. Помисли дали не си оставил някаква "вратичка" през която той да може да си "влиза" когато си поиска. Нямам предвид да си станал съвършен в святост! Помисли дали си се предал напълно на Бога, дали си се отрекъл (или си готов да се отречеш) от всичко, което Той поиска? Напълно ли си негов или е останало нещо за което се противиш на Божията воля макар да ти е известно какво Той иска от теб?

2. Дали наистина имаш нужда от екзорсизъм (т.е. демона е в теб и имаш нужда от освобождение) или просто те тормози? На този въпрос е много трудно да се отговори, но ако става дума за демоничен тормоз едва ли ще можеш просто да му кажеш да се маха и той да си отиде завинаги. В такива случаи сякаш е нужна борба. Аз самият съм бивш окултист и когато се обърнах към Бога преживях нещо подобно - не само психически проблеми, а и физически. Беше много труден период. Не знам дали някой можеше изобщо да ми помогне, но около мен нямаше такъв човек (както сега и около теб). Дори нямаше кой да ми обясни тези неща и просто се тътрех едва-едва - буквално като смазан. Ходих по лекари (поне за физическите проблеми) но, както сигурно се досещаш, нямах никаква полза. Постепенно - с Божията помощ и намеса - се оправих без каквато и да е външна помощ - без лекарства или някаква специална външна духовна помощ. Макар че продължи дълго и да беше много трудно - особено в някой моменти. Но няма да влизам в подробности сега...
Но мисълта ми е за теб. Ако Бог те срещне с някой, който има мъдростта и силата да ти помогне, ще бъде чудесно. Но дори да се случи за в бъдеще, сега този човек го няма - и ти трябва да направиш нещо сам. Без значение дали демона е в теб или не, явно той не може да те контролира - ти си запазил разума и волята си, колкото и да те смачква. Едно мога да те посъветвам - използвай всичките сили, които имаш да търсиш Господа с цялото си сърце и да се приближаваш към Него. Колкото повече се приближаваш до Бога, толкова повече хватката на демона над теб ще отслабва - говоря ти от личен опит. Това е дълга борба с много падания и ставания (погледнато по-широко може да се каже че продължава цял живот), но можеш да спечелиш - само продължавй с всички сили и не се отказвай. Най-вече не си позволявай да се противиш на Божията воля за каквото и да е след като вече ти е известна и демоните няма да могат да те спрат. Това върши и вярвам че Бог няма да те остави.

Ще си позволя да ти дам един последен съвет. Ако демоните не успеят да те спрат по пътя ти към Бога (като те накарат да се възпротивиш за нещо на Неговата воля), то те поне ще направят всичко възможно да те забавят. Един от триковете е да те накарат да обърнеш вниманието си не към Бога и да започнеш да търсиш спасението си от другаде - в твоя случай от някой свещеник, монах, икона, църква, мощи и т.н. Не забравяй че Бог е, Който върши чудесата и спасява! За Него се дръж, Него търси, на Него внимавай, Нему угаждай - само така ще имаш успех. Нека Той да е непрестанно в ума ти и надеждата ти да е в Него. Търпи колкото можеш за момента ако е такава Божията воля, и въпреки всичко Го търси с любов и желание да Му угаждаш - това бесовете мразят повече от всичко друго.

Дано Бог да те благослови и да ти даде мъдрост каква е волята Му за тебе - и сега, и за в бъдеще!
Тодор
Космонафт

Мнениеот Космонафт » пет юни 04, 2010 3:30 pm

Браво на Тодоре,

много добре казано!!!

Альошкин, ами наистина понягога са нужни хора. Моли се тогава Бог да те срещне с такъв човек. Идеално би било да е православен, (понеже ти на протестантите или католиците може да не им повярваш , че могат да го сторят,...а без вяра няма да стане), но както ми се чини православието няма някаква доктрина ясна за Освобождението. Съветват те да се молиш с Киприановите молитви....евала на тоя човек Киприан, четох му тука молитвата, личи си, че е се е занимавал с магии и знае как да ги сече. Обаче според Писанието молитвата е само едно от оръжията в Духовното воюване. Исус проповядваше, гонеше бесове, изцеляваше болните и се молеше......различни неща са това. Опитът ми показва, че можеш да се молиш Бог да освободи някого или теб от някакъв демон, ама ако не му скръцнеш със зъби на тоя демон и не го изгониш, има вероятност да те тормози.

Аз напълно ти вярвам, че можеш да бъдеш подложен на демонично влияние заради Окултизма, с който си се занимавал. Имам аналогични преживявания върху себе си,а и наблюдения върху други хора. А да продаваш душата си на Сатана- не е шега.
Възможно е да те обвиняват,че не вярваш достатъчно и затова имаш проблеми- не им се връзвай, не винаги това е така, от опит го знам.

Така, че Бог да бъде с тебе и успех.

Браво на тези, които пишат правилно и слагат запетайките на правилните места- получват червена точка.... Обаче, тежко на човека, имащ някаква нужда, но не може да пише....ще го обвинят тук, че е неграмотен.
алъошкин
Потребител

Мнениеот алъошкин » пет юни 04, 2010 6:03 pm

Последна промяна от MacIlian на пет юни 04, 2010 7:12 pm, променено общо 2 пъти.
Причина: Редактирани пунктуационни грешки.

Върни се в “пътят към храма”