Помогнете ми!

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
MitkoMarinov
Потребител

Помогнете ми!

Мнениеот MitkoMarinov » чет сеп 09, 2010 8:44 pm

Здравейте аз съм Православен християнин. Но преди 6 години бях протестант. От тогава на сам нямам покой в душата. Имам много силни демонични атаки. Бог ми помага да ги преодолея. Но не мисля че е нормално да са толкова силни. Какво да направя да се оправя.
Последна промяна от MacIlian на чет сеп 09, 2010 11:56 pm, променено общо 1 път.
Причина: Редактиран текст на латиница
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Pomognete mi

Мнениеот Aurelia Felix » чет сеп 09, 2010 8:49 pm

Митко, какъв точно протестант си бил? питам, защото протестанти много.
MitkoMarinov
Потребител

Мнениеот MitkoMarinov » чет сеп 09, 2010 9:19 pm

Аз бях петдесятник и после баптист.
Последна промяна от MacIlian на чет сеп 09, 2010 11:52 pm, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет сеп 09, 2010 9:37 pm

опитай се да намериш добър, съчувствителен свещеник, с който да поговориш искрено. така по интернет е малко трудно да се даде точния съвет, още повече, че не знаем случая ти.

щом си бил петдесятник е напълно възможно да си попадал под влияние на зли духове там, тъй като те си вилнеят общо взето необезпокоявани. по времето, когато беше петдесятник имаше ли натрапчиви богохулни мисли? има доста окулт в петдесятничеството, тъй като то не е с християнска основа, колкото и да се мъчат да го изкарат протестантизъм. не е протестантизъм.
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » чет сеп 09, 2010 9:56 pm

В какво се изразяват тези атаки и по какво преценяваш, че са нещо по-особено. Всеки християнин е атакуван по един или друг начин, някои по-видимо, други не толкова. Участвал ли си в тайнствата Изповед, Причастие? Откакто влизам по-често във форума, се появиха три подобни случая на силни демонични атаки. Май всичките са свързани с хора, докоснали се до протестантството, вероятно петдесятно. Може би трябва да се направи спациален отдел за това?
MitkoMarinov
Потребител

Мнениеот MitkoMarinov » чет сеп 09, 2010 10:06 pm

Да участвал съм в изповед и причастие. Значи не знам как да го обясня, но се чувствам много зле, нападан от мисли и чувства
Последна промяна от MacIlian на чет сеп 09, 2010 11:52 pm, променено общо 2 пъти.
Асен
Потребител

:)

Мнениеот Асен » чет сеп 09, 2010 10:16 pm

Tor
Потребител

Мнениеот Tor » чет сеп 09, 2010 10:24 pm

Митко,
Като за начало почни да пишеш на кирилица. Каква помощ търсиш като не уважаваш форума и собственния си език?
После, вземи да работиш повече и ако трябва си намери 2 работа така че да си уморен и да нямаш време да мислиш ни за демони ни за дяволи.
Това мисля ще ти помогне и духовно и материално.
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » чет сеп 09, 2010 10:25 pm

Асене, не цитирирай декларации. Погледни в историята как е възникнало това движение и докъде е стигнало.
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » чет сеп 09, 2010 10:56 pm

Прилагам истински и верни факти, Владислав , и те са напълно достатъчни :biggrin:
И понеже споменаваш историята-погледни днешни събития в други "клонки" на християнството, които, определено не са съществували преди няколко века.....
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » чет сеп 09, 2010 11:07 pm

@Асен: декларацията не е нито вяра, нито факт, защото "и бесовете вярват, и треперят." /Иаков 2:19/. По-добре не разводнявай темата с офф-топик. Човекът е бил на мястото, което ти в момента прокламираш и сега не ни пише по добър повод.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » чет сеп 09, 2010 11:30 pm

Най-вероятно оплакващият се е болен от шизофрения. Това е соматична болест и може да се облекчи от медицината, но не и да се излекува напълно.

Чист класически соул -
http://www.youtube.com/watch?v=5DmUnPi2 ... re=related
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » чет сеп 09, 2010 11:47 pm

Последна промяна от Асен на пет сеп 10, 2010 3:11 am, променено общо 1 път.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет сеп 09, 2010 11:49 pm

сред всички християнски групи, а най- вече сред атеистичното население се срещат обладани от демони хора. В православието също. Що кръстени българи ходят по улиците и си дърдорят самостоятелно. Дон Кихот им вика шизофреници. Апостол Петър щеше да ги нарече обладани от демони.
Сред днешните харизматици има такива откровени окултни неща, че няправо е чист ужас.

Тези хора имат нужда от помощ, но не от лекарства.
А от пост и молитва. Така, че недейте пак почва със сепаратизма, но по добре насочете човека. Нали при вас е дошъл човека.
Е, давайте, трябва да можете да му помогнете. Кой гони демони в православието днес? Кажете му и да приключваме. Какво има да се дебатира.

Лекарствата, давани в тези случаи не лекуват, само задълбочават проблема.

А ето някои имена от които да се бяга като от дявола- Бени Хин, Кенет Копланд, Рик Джойнър, Тод Бентли.. :idea:
Славян
Потребител

Очистване на Страстите

Мнениеот Славян » пет сеп 10, 2010 2:17 am

Спомни си Кръста Господен, на който Господ Иисус Христос потъпка дявола! Спомни си Пречистата Му Кръв, която Той проля за теб! Спомни си, как Пресвета Богородица и Винагидева Мария скръбно Го оплакваше!
Дръж тези представи в ума си, и заедно с благоразумния разбойник повтаряй:

"Помяни мя, Господи, егда приидеши во Царствии Твоем!"

Придържай се към пост и молитва, и повече църковност!

Поста (физическия) ще победи страстите на плътта ти. Молитвата ще победи страстите на ума ти. А църковността ще те направи победител над бесовете!

Върни се в “пътят към храма”