За спасението срещу съответната сума

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
ivanb63
Потребител

Re: За спасението срещу съответната сума

Мнениеот ivanb63 » пон юли 04, 2011 11:49 am

Според мене пък е най-хубаво когато човек се кръщава в Православието точно за здраве.
Означава, че човек осмисля, че без Божията помощ не може да е здрав. А иска да е здрав. За това и се кръщава за здраве. Тежко му на онзи, който пък е ъъъ... катехизиран, пък не знае, че здравето е най-големият Божи Дар. И аз се кръстих в Православието за здраве, защото не бях здрав. Болеше ме много главата и когато се кръстих и започнах да постя ... спря да ме боли главата.
За това и съм благодарен на Бог.
Пък който си мисли, че без Бог може да е здрав, ми ... ми ... може. Но моето мнение е различно.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт юли 05, 2011 10:31 pm

Малко за разведряване един виц

В църквата влиза мутра и пита:
– Дядо попе, на жената много и е мъчно - иска да направим опело на котката!
- Не може, чедо! Грехота е, а и не е по канона!
- Какво ще правим тогава?!
– През две улици има неканонична “църква“, иди там, те за пари всичко правят.
– Че аз май имам само 5000 долара, дали ще ми стигнат?
– Абе чедо!! Защо не каза веднага? То вашето коте има кръщелно!!!
:lol:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср юли 06, 2011 11:48 am

Подкрепям мненията на Кабрал, Aurelia и refab което си е живо събитие в такава комбинация. :)
Между другото - вие нямате ли чувство, че понякога медиите (в случая бтв-то) следят форумите и по някоя заформила се дискусия правят репортажче? Че понякога и сами си пускат темите даже..

ivanb63, може би здравния проблем е бил твоят път към Бога. :) Тук се говори за нещо по-различно - като суеверие, то си е де. Не за същинско желание да се приближим към Него. :?
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » ср юли 06, 2011 3:30 pm

Ами много блажих, та за това. Трябваше по-постничко да я карам на времето, но пък нямаше кой да ме научи. Кой да ти каже, че сегиз-тогиз трябвало да се въздържаме от блажното. То не било кой знае каква сложнотия, но пък като пости човек .... някак му се отваря Ума, сърцето, очите, ушите. А това се оказа по-голям кахър от блажната храна за стомаха.
Чакайте да отида да си преброя моите доларчета, че да видя дали ще ми стигнат за дедо поп и на мене така благичко да ми говори като във вица. Че благото говорене било голям мехлем за Душата. Проста работа, но пък пак кой да ти кажи.....
Е, хайде, отивам да си броя жълтичките, че да видя дали ще ми стигнат да си платя на ангелите, да ми изправят гърбицата, дето ме е превила о`две.

Върни се в “пътят към храма”