Засега спирам да признавам Светия синод на БПЦ като

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
refab
Потребител

Re: Засега спирам да признавам Светия синод на БПЦ като

Мнениеот refab » нед апр 10, 2011 8:07 pm

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » пон апр 11, 2011 12:44 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон апр 11, 2011 2:05 pm

Vital
Потребител

Мнениеот Vital » пон апр 11, 2011 3:39 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » вт апр 12, 2011 10:54 pm

Каква действителност, само, каква мизерност на нравите:

"От няколко години единствено в Дупнишка духовна околия се продават бели, а не жълти свещи, както в останалите храмове в страната, съобщи за в. "Струма" архиерейският наместник отец Георги Паликарски.

"Преди няколко години у мен се породи съмнение, че свещениците от Дупнишка духовна околия не продават свещи от свещоливницата в Сливница (всъщност в кв. Илиенци, София - б. р.), а купуват по-евтини от търговци и ги продават в храмовете", уточни отец Паликарски. "Тогава алармирах Светия Синод (вероятно Софийска митрополия - б. р.) и от там взеха решение свещите, които се продават в Дупнишка духовна околия, да бъдат бели, а не жълти. След това драстично скочиха продажбите на свещи в храмовете" , каза още той. Смяната на цвета на църковните свещи е пилотен проект и ако е успешен, ще бъде въведен във всички храмове в страната, твърди отецът. Неотдавна на свещеническа конференция във Видин също беше съобщено, че се променя цветът на свещите и в храмовете вече ще се продават само бели свещи именно с цел да се преустанови закупуването им от външни източници. Както е известно, продажбата на свещи е основно перо в оформянето на църковния бюджет и по устав от тяхната продажба зависи изплащането на заплатите на свещениците."
:o

http://www.dveri.bg/content/view/13095/29/
stoian11
Потребител

Мнениеот stoian11 » пон апр 18, 2011 5:19 pm

Каквото искаите признавайте и каквото не искате кеф ви Синод кеф ви главно мюфтийство никой от вас не вярва истински във Възкресението на мъртвите и живот в бъдещият век .амин постоянно свеждате всичко до осъждане и празнословие сега вече имате мен и най-любезно ви се предоставям да ме плюете и осъждате дълговечно оставете Синода плюйте мен аз съм виновен.

Върни се в “пътят към храма”