Църквата заклейми аборта като "смъртен грях"

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
ladykoko
Потребител

Re: Църквата заклейми аборта като "смъртен грях"

Мнениеот ladykoko » съб фев 04, 2012 12:15 am

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » съб фев 04, 2012 9:31 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб фев 04, 2012 11:53 am

refab
Потребител

Мнениеот refab » съб фев 04, 2012 1:53 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » съб фев 04, 2012 2:32 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб фев 04, 2012 4:41 pm

Незнам за какво лицемерие и избиване на комплекси говорите. / говаря на вие, понеже и вие така започнахте/

За какво съдене става дума? Откога да кажеш, че аборта е убийство и грях е съдене?? Хора до кога няма да схващате, че да съдиш означава да си промениш отношението към някой, след като той е направил нещо неправилно? Това е една от характеристиките на съденето. Но да му посочиш, че дадено нещо е грях в Божиите очи не е съдене, за греха е нужно покаяние. Ако вашата приятелка, Йойо не се покае от този конкретен грях, убийството на детето си, ще погине един ден. Това е. Ако не вярвате че е така, то не знам какво разбирате под понятието грях.

И незнам докога да кажеш на някой истината, означава да го осъдиш. Отървете се от тия измами. Също така, не изкарвайте вашата приятелка само жертва на мухльото. Който е такъв, естествено, но тя все пак си е крива. Да не би мухльото сам да е правил детето. А бащите също са толкова отговорни за абортите, даже повече от жените.
Ако забелязвате, Йойо, аз говоря принципно, вие обаче ми отправяте лични нападки и обиди. Незнам на колко години сте, но ви липсва известно възпитание. Надявам се да разберете това.

Относно немотивираните тежки обвинения съм съгласен с Рефаб. Малко по спокойно с квалификациите, иначе не можем нормален диалог да водим и най- вече принципен. То всичко се обръща на някакви обиди, ти си такъв и такъв. Глупаво е това, в общи лини.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » съб фев 04, 2012 8:58 pm

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » нед фев 05, 2012 9:46 am

Аз мога да изкажа само лично мнение по въпроса, а то е, че съм против аборта. От груга страна кои сме ние, че да ЗАБРАНЯВАМЕ? Самият Бог е дал на човека избор - да избере лошото или доброто, ние как да ограничим избора му? С една забрана не отнемаме ли правото на грешка, а от там на покаяние? А може би именно тази грешка, убийството на плода в утробата, ше доведе човека до Бога чрез покаянието? А ние не сме оставили шанс за грешка?
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед фев 05, 2012 11:12 am

Забраняването за което говоря, не е по-различно от заповедтта на Бога-"не убивай"
Въпреки това хората убиват, нали? Така, че забраната не отнема свободната воля. Незнам това как не се разбира, след толкова много писане вече.
Отделно държавата има закон против убийците, именно такъв според мен трябва да има и за правещите аборт родители. Ако искат, пак имат избор да правят аборт, но вече ще има още тук последствия.
Това мисля ще спомогне да има по -малко убити дечица.
peter kostov
Потребител

Мнениеот peter kostov » нед фев 05, 2012 12:24 pm

Вижте, доктрина на Църквата е остаряла относно липсата на каквото и да било становище по повод нежеланата бременност.Аборта в 21 век си е престъпна неграмотност по отношение на модерните средства за контрацепция. Тука вместо да се проведат образователни програми за неуките се насаждат вина и осъждане на нещо , което и без друго е заклеймено от обществото. Не се очудвам , лигавата и нагаждаческа позиция е характерна за Православието. Винаги да се играе на сигурно е лайт-мотивът , такъв е закона на Биологията най-приспособимият индивид оцелява най-дълго. :clap:
Църквата има нужда от модернизация и тя трябва да се извърши от хора , които не смятат комунистическата секта за власт от Бога дадена.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед фев 05, 2012 1:32 pm

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед фев 05, 2012 2:48 pm

Руската църква е подела много сериозна кампания, против абортите. Ето една статия, озаглавена:
"Писмо от невинно убитите младенци."
Към нашите майки и бащи.Към лекарите и министрите. Към свещениците и учителите.
Спасете бедните нас! Ние не искаме мъчителна смърт! Нас ни боли! Ние искаме да видим слънцето и мама и тате.
Ние сме деца, голи, разсъблечени, плачем ден и нощ, че вие майки ни убихте и захвърлихте. Покойниците в чисти дрехи обличате, а нас живите и голите, в огъня ни хвърляте.
От войните всички вие се страхувате, а нас невинните, по двадесет хиляди на ден, ни убивате. Никъде няма да имате мир, задето нас невинните ни убивате. О, майки-убийци! На вид сте толкова порядъчни, а всъщност сте по-лоши от хищни зверове.
Зверовете не убиват своите малки. Нежно и с любов ги отглеждат.
А вие за нас, пари получавате. Защо ни хвърляте в огнената пещ?
О, майки плачете и ридайте! Че на Страшния Съд Божий, за всеки от нас, ще давате отговор.
Кайте се и вие бащи-винопийци. Повече пари давате за вино, а не за едно дете. Кайте се и вие лекари-палачи в бели престилки. Нали са ви учили да съхранявате живота. Скоро на всеки ще дойде реда!
Молете за прошка Бога.
А вие майки, докато гримирате ваште очи, мислите ли, че Съда Божий не ви грози? Прекарвате спокойно време, пред телевизора, а за нас сте забравили.
Вие си мислите, че освободихте ръцете си от нас. Но не забравяйте, че ви чака страшен час. Покайте се, постете и за вашите грехове, милост просете.
Как ще жалеете за вашите срамни дела, когато ви покажат изгорените ни тела.
О, нещастни и зли майки, вие ни убивате, но заради това често боледувате. За нас вие злокачествени язви получавате и често без време и покаяние умирате. О нещастни майки, време не губете и останалия си живот, на покаяние отдайте. Докато още има време и час, но скоро Господ, ще призове и вас.
Господ ви е дал още време, за да снемете от вас, това страшно бреме. Идете и се кайте, не се срамете, в нозете на Твореца със сълзи се молете. Когато Бог чуе молитвата и ви прости, ще бъде по-леко за нас и за ваште души. Ето, идва тоя час, когато ще чуете Божия глас:
Елате при мен всички трудещи се и обременени и аз ще ви успокоя.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон фев 06, 2012 2:48 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 06, 2012 4:23 pm

Потребителски аватар
angie
Потребител

Мнениеот angie » пон фев 06, 2012 4:31 pm

Спорд мен е изключително важно да се говори за това какво всъщност представлява абортът, защото жените са в масова заблуда. Всички, с които съм говорила са на мнението, че "медицината е доказала, че до 3-ия месец това не е дете". Всъщност това ограничение за месеца не е защото има данни за това от кога детето става дете, а за удобство на лекаря - след това абортът е доста по-сложен и е различно за различните държави. В САЩ и Великобритания е разрешен аборт до края на 6-ия месец, например.
Вие сте религиозни и за вас може да е ясно какво е абортът, но обществото като цяло е на друго мнение!
Не ми харесва това, че всеки път, когато се повдигне този въпрос се писва, че съдим жените. Много повече се помага на жените като се говори за това, защото ако ние не говорим, ще говорят само лекарите! За това в момента върлува мнението, че това "е само тъкан" и е нещо напълно нормално да го махнеш. Убедена съм, че много от жените НЕ ОТИВАТ ДА ПРАВЯТ АБОРТ ТОЛКОВА ЗАЩОТО НЕ ИСКАТ ДЕТЕТО, А ЗАЩОТО СА УБЕДЕНИ, ЧЕ ТОВА Е НОРМАЛНО! И когато имат житейски проблем, прибягват до това като общоприето решение. Знаете ли, че когато лекарят установи бременност, те пита "ще го задържите ли?", така както в Макдоналдс те питат "за тук или за вкъщи".
Някой по-горе написа, че дори когато са били забранени, пак не са се спирали някои хора. Да, някои жени няма да се спрат, но има и много други! Познавам момиче, на което собствената й майка я тикаше към това! Тя трябваше да се бори със семейството си, за да защити правото си да роди детето, а всички я гледаха като някакава луда и дори я обвиняваха "ти ще умориш майка си, как може да си толкова глупава!".
Не е добре да кажем "нека грешат, пък после да се покайват" - това не е малка грешка, това са човешки животи, как се разкайваш за такова нещо?

Върни се в “пътят към храма”