Искам да стана свещеник

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Искам да стана свещеник

Мнениеот Eleazar_Levi » пет май 04, 2012 5:05 pm

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » пет май 04, 2012 8:21 pm

Нашенки напират да стават попадии
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=408673

Уникална тенденция се забелязва през последните седмици и месеци - българките искат да стават попадии. Това сподели богословът от Пазарджик Иван Йорданов. Той си е направил труда да прочете и регистрира десетки споделяния в Туитър и Фейсбук, където множество млади момичета директно търсели оферти за брак с попове. Божиите служители обаче рядко прибягват до социалната мрежа, затова кандидат-попадиите направо ги гълтат като топъл хляб на място или ги ухажват още преди да са взели диплома по богословие и тапия за свещеници, твърди пазарджиклията. Някои от откровенията директно разкривали целта на бъдещите съпруги - да търсят сигурност, макар и с малка заплата, но и авторитет сред населението в селата и дори в градовете. Други пък използвали истерията на наши попове да работят в Гърция и искали по този начин да уредят живота си.

Борислав Петров
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » съб май 05, 2012 8:13 am

Потребителски аватар
Г-нъ Бонѣвъ
Потребител

Мнениеот Г-нъ Бонѣвъ » пон май 07, 2012 5:37 pm

Благодаря за критиките и специално БЛАГОДАРЯ на Дон Кихот за подкрепата!

Искам да изясня, че не искам веднага да стана свещеник!!! Естествено, че първо ще премина нужното обучение!
В първият си пост казах, че до преди 1 год. бях атеист, по-скоро не познавах вярата, защото не е имало кой да ме въведе, когато е трябвало. Затова не съм имал брак нито с първата нито с втората ми съпруга! Не съм ходил на черква и не съм се изповядвал.
От една година насам, аз открих Бог и не се срамувам от това, по-добре късно, отколкото никога!!! Прочетох Библията и сега я препрочитам. Искам да се запиша да уча в семинарията, а след това дай Боже и в Богословския факултет. Но нали трябва да се започне от някъде....
Тези дни ще ходя до семинарията да проверя, как стоят нещата с 2 годишния курс. Дано формата на обучение да е задочна, защото аз все пак трябва и да работя през това време (изхранвам семейство).
Имам подкрепата на жената която е до мен. Тя не иска да става попадия, както е посочено по-нагоре в статията, а подкрепя моето решение!!!
Слава на Бога, имам добра професия и работа, която ми позволява да работя и същевременно да уча, но не мога да напусна работа, за да се обучавам.
Моля, който може да помогне със съвети, а критиките си ги спестете.

Благодаря!

Бог да е с Вас!!!
Потребителски аватар
anima
Потребител

Мнениеот anima » пон май 07, 2012 7:18 pm

Здравейте, Г-нъ Бонев!
Ето нещо за насърчение:
Бог да е с вас!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон май 07, 2012 10:51 pm

беба
Потребител

Мнениеот беба » вт май 08, 2012 8:36 am

Ами критики няма. Има обсъждане на положението ти. Иначе имай предвид, че пътя който избираш, няма да е лишен от критика и осъждане.
Потребителски аватар
Г-нъ Бонѣвъ
Потребител

Мнениеот Г-нъ Бонѣвъ » чет май 10, 2012 5:15 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет май 10, 2012 5:39 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед май 13, 2012 11:13 am

Моят съвет е преди да тръгваш да ставаш свещеник, бъди сериозен вярващ без подобни отговорности поне няколко години.

Върни се в “пътят към храма”