Да се сменят ли дрехите на свещениците в храма?

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата

Анкетата завърши на нед ное 07, 2010 7:33 pm

14
88%
2
13%

Общо гласове: 16
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон ное 03, 2008 2:41 pm

Венче, ти например, си човек, който има много хубави постове, писала си от Езерните молитви, св.Ефрем Сирин и много други хубави неща, и ми стана болно, че например силно вярващ човек като теб така доброволно и необмислено слага на едно ниво Хунския вожд и Христос. Тези двете не могат да имат нищо общо по между си, пак съм краен, но аз гавра с Христос и Църквата не мога да търпя, без нзачение дали православни или протестанти, или атеисти вършат гаврата, това, че не винаги го показвам не означава, че съм съгласен, но никога не бих дал устното си съгласие, още повече пък похвала към подобен род действия. Аз затова написах духовно слепи в конкретния случай, защото ти например като цяло много разбираш, просто в конкретната темичка беше допуснала грешчица според мен. Не беше нужно да ми се подиграваш след това, много боли и не мога да търпя гавра с вярата си, уви, явно това ми е най-голямата ахилесова пета, другата е Македония/България, но вярата е на първо място. И когато видя нещо подобно без значение кой го е написал няма да го търпя, поне не и в сърцето си. Сигурен съм, че човекът, който се е писал с ника на Атила е вярващ православен и се надявам да е така, просто явно и той не е обмислил докрай нещата. Трябва да се изобличаваме градивно, поне такива са моите разбирания. Не трябва да се осъждаме един друг, защото всеки има слабости. Но моята слабост е следната - всеки, който обиди иконите, Иисус, Църквата, православните светини, и т.н. няма да му кажа браво, няма. Може би инатът ми е в повече, но не мога да лъжа сърцето си, не мога. И ти не си никак тъпа, човек, който е изчел толкова много хубави светци няма как да е тъп, говорех за несъобразителност в конкретния случай. Всеки греши, нали затова до него би било хубаво да има някой, който да му помага, когато сгреши. Уви, при мене, в реалния живот няма кой да ми помага в православна гледна точка и вече карам леко по инерция, затова пак се извинявам, най-вероятно причината е в мен, а дори да не е, щом се стигна до такава криза след постинга ми съм длъжен да се извиня и да поискам прошка. Ето тази картинка си я слагам за мене, много хубави слова са написани на нея, една от любимите ми е, надявам се, че никой няма да се засегне, че я поствам тук, но наистина Бог е милостив към милостивите. Още веднъж, простете :oops:

Много хубава снимка, Нашият Бог Иисус Христос е Милостив. Нека по Негова Воля да милва всички ни. Амин!
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » пон ное 03, 2008 3:32 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » пон ное 03, 2008 11:37 pm

Да бяхте били слепи, не щяхте да имате грях.
Наричайки ме сляпа, ти ме оневиняваш, така че ти благодаря.
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » вт ное 04, 2008 9:12 am

Върни се в “пътят към храма”