Постни манджи

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
mon
Потребител

Re: Постни манджи

Мнениеот mon » вт окт 01, 2013 8:56 pm

Борис
Потребител

Мнениеот Борис » нед ное 17, 2013 9:05 pm

А ако си вземете от ливанските питки, може да си ги свивате с каквото намерите за добре. Изключително удобно е за тези, които си носят храна от вкъщи. Продават ги по десетина в пакет за 1.40лв, така че идеално се вписват в графата за постна храна.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » съб ное 07, 2015 11:44 am

Тъй като днес наварих много жито си помислих - дали няма и солени ястия с житото. След като видях рецептите, реших, че са твърде летни и скъпи. Общо взето - мешани салати със жито. Сигурна съм, че са вкусни. Но аз си направих по-зимна салата, която не удря в джоба и е много вкусна и питателна. Ще ви трябва:

1 кутия доматено пюре
2-3 глави лук
1 глава чесън
олио да покрие дъното
сол

На дъното на купа стрих чесъна и солта. Нарязах лук. Добавих пюрето и олиото. Накрая просто сипах 2-3 чаши сварено жито. Омесва се всичко. Добре е да постои, за да си поемат вкуса продуктите. Но ви казвам, че е голяма вкусотия. :)
Хубаво е за постите. Края на света си е край, но междувременно трябва да се кльопа. :)
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср дек 02, 2015 3:27 pm

Уважаем клубни френдеси и френдове,

Макар и да съм решил да пробвам рецептите ви, та дано най-сетне се науча да готвя поне мъничко, не ми стана ясно едно нещо.

Постните манджи тук вид вегетарианство ли са или вид диета през пестните периоди.

Върни се в “пътят към храма”