Молитва

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
+Christian+
Потребител

Re: Молитва

Мнениеот +Christian+ » пон яну 12, 2009 7:34 pm

Аз снощи за поредна нощ не можех да спя и се будех през час и знаех , че няма да мога да заспя пак . . . но тоя път при всяко събуждане се молех на Бог да заспя пак и веднага заспивах най-спокойно след молитвите ми .Дори Бог ми прати момиче в съня , което да търся - помня я и от сутринта вече не бях нещастно влюбен а щастлив свободен човек . Явно Бог е подлагал на изпитание вярата ми и съм издържал !!!
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон яну 12, 2009 11:17 pm

На мен ми се е случвало да се будя постоянно.
Но не само да се будя , а по скоро да усещам че някой ме буди , а никой няма около мен.
Тъкмо заспя и усещам някакво присъствие. И постоянно като се събудя нещо ме подтиква да се моля.
Да се моля и то усърдно.
Може би е имало някаква битка (на духавно ниво). Може би Святия Дух ме е будил за да бдя и да се моля.

Молитвата е много важна част от живота на един християнин.
Потребителски аватар
Don_Amat
Потребител

за молитвите към Богородица и светиите

Мнениеот Don_Amat » вт яну 13, 2009 11:06 am

vipaz, има две богословски дисциплини, с които се надявам,че ще ти е интересдно да се запознаеш:Патрология и най-вече Агиология.На български има издадена Агиология от Димитриос Ризос.А сега ще ти дам и няколко примера от Библията, защото откак Божието слово стана по-голям капацитет от самия Бог за протестантите нещата си дойдоха на място,после православните били идолопоклонци.
"той е пророк,ще се моли за теб и ще бъдеш жив"/Бит20:7/
Иов. [42:8] "Затова, вземете със себе си седем телеца и седем овена, па идете при Моя раб Иова и пренесете за себе си жертва; и Моят раб Иов ще се моли за вас"
"с всяка молитва и просба молете се духом във всяко време и старайте се за същото това с всяко постоянство и молба за всички светии"/Ефес.6:18/
не съм сигурен и какво е било отношението на Лутер към молитвата отправена към светии, но както и да е от мен толкова.
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » вт яну 13, 2009 4:12 pm

"той е пророк,ще се моли за теб и ще бъдеш жив"/Бит20:7/
Иов. [42:8] "Затова, вземете със себе си седем телеца и седем овена, па идете при Моя раб Иова и пренесете за себе си жертва; и Моят раб Иов ще се моли за вас"
"с всяка молитва и просба молете се духом във всяко време и старайте се за същото това с всяко постоянство и молба за всички светии"/Ефес.6:18/
не съм сигорен и какво е било отношението на Лутер към молитвата отправена към светии, но както и да е от мен толкова.

Няма проблем светиите са ходаи за всички хора това е истина. Обаче немога никъде в Библията да намеря как да се моля на вече починал светия отишъл при Бога в своята почивка в Божият рай. Може би ти ще ми намериш такъв цитат надявам се де ако не успееш здраве да е и Господ да ни пази
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт яну 13, 2009 4:16 pm

Потребителски аватар
Don_Amat
Потребител

Мнениеот Don_Amat » вт яну 13, 2009 5:58 pm

vipaz , Радослав ти отговори много добре.Но и аз искам да ти кажа нещо, което може би не знаеш.Ние православните освен, че целуваме Евангелието го и четем.Мислиш ли че светите отци за 2000г. не са занимавали умовете си с тея въпроси.Не са разисквали,спорили и отдавали живота си за точно спазване на чистата вяра.Не ми се връзва някак Църквата запазила чистата вяра да допусне нещо нередно.И пак казваш намери ми в Библията,да Радослав ти намери, но не е в това въпроса, разбери, че Църквата е жив организъм и се е развивала и БЕЗ писано слово.Има обаче Св.Предание, това е другата част на Божественото Откровение.Пак ти казвам, за вас Божието слово стана по-важно от Бог.Без предание писанията се разпадат в ръцете ви, ставате буквалисти, а буквализма убива е казал апостола.
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » вт яну 13, 2009 6:28 pm

+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » чет яну 15, 2009 5:21 pm

Аз пък обичам ХРИСТОС !!!
Наистина никой не обърна внимание на това , което написах по-горе а според мен е много хубаво :biggrin: :biggrin:
Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет фев 12, 2009 3:12 am

Молитва към Господа
от св. Макарий Велики

Господи, Който по голямата Си благост и велики щедрости
даде на мен, Твоя раб, изтеклото време на тая нощ
да премина без беда от каквото и да е вражеско зло.

Сам Ти, Владико, Творче на всичко,
удостой ме с Твоята истинска светлина
та с просветено сърце да върша Твоята воля,
сега и винаги, и во веки веков!
Амин!
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » пон мар 09, 2009 12:15 pm

В същата минута звънко детско гласче отчетливо се чуло: “Господи! Ти си благ и милостив... Спаси, помилвай и изцели моята боляща майка!”. Старецът се огледал и видял в ъгъла, притиснато до стената, тихо плачещо и молещо се на колене малко момченце. Ангелът докоснал гърдите му и старецът видял детското сърце. Там имало само скръб и любов.

- Ето молитвите, които се чуват при нас! – казал ангелът.
Искра
Потребител

Мнениеот Искра » пон мар 09, 2009 10:19 pm

Whoami, благодаря, че сподели това с нас!
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » съб мар 28, 2009 12:33 am

...
Синовете човешки се трупат на трапезата на отсъстващия Домакин,
но се радват само на себе си и на своите залъгалки,
забравяйки, че ще трябва да ги върнат обратно на пръстта.
Жалостна е слепотата на синовете човешки,
щом не виждат силата и славата Божия.
Птицата живее в гората и не вижда гората.
Рибата плува във водата и не вижда водата.
Къртицата рови под земята и не вижда земята.
Истина, жалостна е еднаквостта на човека с птиците, рибите и къртиците.
Хората са като добитък: не обръщат внимание на това което е в изобилие,
а се блещят пред рядкостите, пред изключенията.
В изобилие Си, Господи, дихание мое,
затова Те не виждат хората.
Очевиден Си, Господи, въздишко моя,
затова хорското внимание е отвърнато от Теб
и насочено към полярните мечки,
към рядкостите в далечината.
...

_____
Езерни молитви
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб мар 28, 2009 10:06 am

whoami
"Преславна Приснодево, Майко на Христа Бога, принеси нашата молитва пред Твоя Син и наш Бог, за да спаси чрез Тебе нашите души."

vipaz
"Вярваш ли че Богородица ще отговори на молитвата ти?"

С молитвата се иска Светата Дева да се принесе нашите молитви пред Господа, а не да ни отговаря.

Само ми е интересно как се молите на Светиите в нашитецъркви се молим само на Бог Отец в името Христово, не съм запознат защо вие правите така и ми се ще науча нещо ново . Това е ако не ме харесвате не ми пишете все едно ме няма

Ние сме прости хора, не сме като вас бадженаци с Бог. Затова много от нас се чустват недостойни поради греховете си да се обръщат лично към Бог, а и защото не било хубаво много често да се споменава Името Му и затова се молим на на Божията Майка, Благословенната измежду жените, Пълната с Благодат /не се заяждам, цитирам Писанието/, на апостолите и на другите светии, да се застъпят за нас пред Господа.
Молим се, защото те са наши застъпници, това то казвам поради плъзналата ерес, че Иисус бил единствен и достатъчен застъпник. Нямаме такава информация от Писанието, това са неща от евангелисткото предание, а както всички знаем не може да поставяме човешкато предание на евангелистите пред Светото Писание, определено от Светата Православна Църква, в която едно са Бог и православните вярващи. Та Господа Нашего е застъпник пред Отец, не е уточнено дали е достатъчен или единствен, но това е без значение, защото ние се молим на Пресветата Божия Майка да се застъпи за нас пред Господа Иисуса Христа. Това са различни неща. А се молим, защото е писано в Писанието, че Приснодевата помолила Иисус и Той изпълнил молитвата й, други го помолили да изцели, изгони бесове или дори да съживи техни близки и Господа го направил. Както виждаме от пуснатата от Мария "Молитва за християнско смирение" се молим и на Бог, но винаги с голямо разкаяние, както подобава, когато се обръщаме директно към Него, затова внимателно прочетете молитвата преди да трепете времето с клавиатурата. Прочетете молитвите пуснати от whoami и какво е написал Гунев и следвайте примера на Акте, която уверено напредва/от скромност няма да казвам под чие въздействие/ в усвояването на православието, верно малко бавно и неуверено, с много съпротива и инат, но времето е пред нас.
Потребителски аватар
Дака
Потребител

Мнениеот Дака » нед мар 29, 2009 12:05 pm

Здравейте аз съм нов потребител и се радвам да споделя с вас една детска позабравена молитва написана от патриарха на Българската литература - Иван Вазов

Дядо господи, прости ме,

моля ти се от душа,

с ум и разум надари ме,

да не мога да греша!

Запази ми ти сърцето

от зли мисли и неща,

всичко видиш от небето:

зло до мен недей праща!

Дай на мама, дай на тате

здравье, сила и живот,

мир, любов на всички братя

и добро на наш народ!
vipaz
Потребител

Мнениеот vipaz » вт мар 31, 2009 1:54 pm

Кабрал,
стига вече, стига си се заяждал.
Ако можеше светиите преди нас да се молят за нас то първо евреите щяха да се молят на Авраам наречен Божии приятел и на Мойсей който разговаря лице в лице с Бога.
Гунев преди малко ми каза че сте сравнявали преданието с Писанието, горещо ти го препоръчвам.

Ето ти един цитат от Писанието който може да не ти харесва:

И когато Той беше на едно място и се молеше, след като свърши молитвата, един от Неговите ученици Му рече: Господи, научи ни да се молим, както и Иоан научи учениците си.
11:2 А Той им рече: когато се молите, казвайте: [b]Отче наш, Който си на небесата![/b] Да се свети Твоето име; да дойде Твоето царство; да бъде Твоята воля, както на небето, тъй и на земята;
11:3 насъщния ни хляб давай ни всеки ден;
11:4 и прости нам греховете ни, защото и сами ние прощаваме на всеки наш длъжник; и не въведи нас в изкушение, но избави ни от лукавия.

Научи се сега и ти да се молиш както ни заповяда Спасителя !

Върни се в “пътят към храма”