Коледен пост

разкажете за вашите колебания и приключения по пътя към вярата
+Christian+
Потребител

Re: Коледен пост

Мнениеот +Christian+ » съб дек 06, 2008 11:46 am

аз съм толкова грешен и виновен приятелю , че не мога да влезна в църква от няколко месеца вече . Не иска да омърсявам с присъствието си святия храм sad:
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » съб дек 06, 2008 1:13 pm

А дали дявола не те кара да мислиш,че си недостоен да влезеш. Като с това изпълнява малка стъпка към пъкления си план да погуби душата ти

офф топик:
колко готическо прозвуча :crazy:
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » съб дек 06, 2008 2:21 pm

Крис, думите ти ми звучат толкова познато....тези мисли, че си най-грешният и виновен и т.н. дяволът ти ги вкарва в съзнанието. По този начи той се опитва да ти внуши, че няма смисъл да влизаш в храма, че ти си омърсен и т.н., опитва се да те отчае колкото се може повече, а пък храмът и Църквата е за грешниците, които търсят прошка и спасение, светците вече са в Царството Небесно! Колкото и да си окалян от грехове съм 100% убеден, че Бог иска да влезеш в храма, дори за да запалиш една свещичка. Знаеш ли, Крис, ти си човек, аз съм човек, и всички, които пишат тук са човеци, т.е. грешници. Храмът е място за очистване на грешниците от техните грехове, праведниците са в рая ;) . Място в храма нямат единствено сатаната и неговата свита от паднали ангели. Всъщност колкото по-грешни сме, толкова по-често трябва да бъдем в храма, за да молим за прошка и милост. Крис, ти имаш място в храма, мръсен си, и аз съм мръсен, но трябва да ходим в храма, за да молим за Божията милост и подкрепа.

Виж един светец на име Св. Амфилохий Иконийски колко по-добре от мен го е казал: "За блудниците, за беззаконниците, за грешниците се Аз, Господ разпънах, за тях прострях на Кръста пречистите Си ръце, та всеки, който иска спасение, да дойде и да се спаси. От никого няма да се отвърна, никого няма да прогоня от Своята благост, макар някой и хиляда пъти на ден да идва при Мен и да си отива, и после отново да се връща при Мен. Защото дойдох да призова не праведниците, а грешниците към покаяние."

Затова, моля те, отиди в най-близкия храм, колкото и да ти е трудно, запали само една свещичка и помоли Бог за прошка и подкрепа, Той ще чуе молитвата ти и ще ти помогне, убеден съм в това, защото Бог е справедлив, но преди всичко Той е Милостив ;)
+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » съб дек 06, 2008 7:32 pm

Утре ще се опитам да отида , но вероятно няма да мога затова ще се опитам да отида да се помоля за момичето , което обичам .Мисля , че стимула да влезна заради нея е много по силен.
whoami
Потребител

Мнениеот whoami » съб дек 06, 2008 9:02 pm

Ако отидеш да се помолиш за нея Бог ще удвои помощта Си към теб ;)
+Christian+
Потребител

Мнениеот +Christian+ » съб дек 06, 2008 10:48 pm

Така ще направя - ще отида заради нея . Ако е заради себе си няма да мога , но заради нея мисля че ще мога . Ще се помоля за нея а после ще и купя шалче и ръкавички за зимата , защото не искам да и е студено wink:
Относно постите - ще почета повечко за тоя въпрос и ще ги спазя тая година .
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт дек 09, 2008 7:38 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » ср дек 10, 2008 2:44 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » ср дек 10, 2008 9:15 pm

Здравейте на всички, които четат тази тема. Ако може да ми дадете съвет за моя проблем, а той е честото ми преяждане, та дори и с постни ястия. Наистина има дни когато успявам да надвия лукавия и се въздържам доста, но има дни когато той ме побеждава. И най- странното е, че хем знам, че не трябва да прекаляв с яденето, хем го правя. И колкото и пъти да изповядвам този грях, след причастието продължавам да го върша. Моля някой, ако знае изпитано средство срещу преяждянето да го сподели. Благодаря ви!
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » ср дек 10, 2008 10:39 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет дек 11, 2008 10:04 am

Наско, ако проблемът не е в нарушена обмяна на веществата, която изисква поглъщане на огромно количество храна, а е от духовно естество, духовен трябва да е и методът, който използваш. Можеш да си припомниш примерно как Господ в жаждата си е бил напоен с горчилка, как Йоан Кръстител се е хранел само със скакалци и мед, св.Йоан Рилски - с нахутени зърна, а св.Мария Египетска - с корени. От това, че не можем да се храним само с билки, можем да се смирим и да постигнем поне това, което си поставяме като предел (много зависи от физиката на човека дали яде малко или много). Ти не си светски по мислене човек, за които е казано, че техният бог е коремът и славата - в срама им, а си духовен и като такъв трябва да се стремиш към постигане на победа нада тази страст, без обаче да имаш към себе си нереалистични изисквания. Колкото пъти паднеш, токлова ставай, дори това да е до смъртта, но някакси не ми се вярва при толкова духовни услия да продължи дотогава - милостив е Бог :)
sanata
Потребител

Мнениеот sanata » чет дек 11, 2008 1:19 pm

Благодаря на Gunev i Ven4e за отговорите и напътствията. Борбата е голяма, нападат ни отвсякъде и с всички средства и когато се случи да ме победят толкоз ме е яд, но както казва Ven4e, падна ли, ставам и пак напред, няма място за отчаяние. Пък нали и Господ допуска нарочно да падаме, за да видим къде се намираме в действителност, но пък според мен не може вечно да падаме. Трябва да настъпи момент в живота на човек, когато наистина да спре да върши вече изповядяни грехове. Нали и Сам Бог ни казва "бъдете съвършени, както е и моя Отец". Хубаво е с тези форуми когато намираш някой, който да те подкрепи и да даде съвет, защото навън в света, истинските християни не мога да ги видя, пък и един християнин е истински такъв, когато не се показва и не парадира с това пред другите. Ако има нещо пак ще си пишем. Бог да ви пази.Амин!
refab
Потребител

Мнениеот refab » чет дек 11, 2008 2:15 pm

Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » чет дек 11, 2008 2:40 pm

refab
Потребител