Пак за тая пуста Мадона.....

пространство за срещи и разговор
Makedonski
Потребител

Пак за тая пуста Мадона.....

Мнениеот Makedonski » пон сеп 07, 2009 10:04 am

Ех, тая Мадона! Какво толкова разбуни духовете - както дойде, така си и отиде....в наше село всяко чудо за три дни -няма лошо!!!

По интересното тук е реакцията на БПЦ. Вдигна голям фурор, защото Мадона щяла да пее в ден, който бил празник....ми то всеки ден е празник дори според православния календар...даже средно по три светии има на ден, чиято памет се чества....другото е, че сме светска държава и който иска ходи на Мадона, който иска...си прави каквото иска.

както и да е... друг ми е фокусът. Братя и сестри, помислете - БПЦ въстана срещу Мадона(на което има право), но замисляли ли сте се защо БПЦ не "воюва" срещу едно още по-отвратително и гнусно "нашенско" си явление - българската чалга и нейните изпълнителки!????

Да не би чалга текстовете да са по-хуманни и морални от тези на Мадона?-НЕ!
Да не би чалгарките да се събличат по-малко от Мадона?-НЕ!
Да не би чалгата да има по-благотворно въздействие върху бг младежта?-НЕ!

да, но както винаги БПЦ не иска да се бърка в работите на силните на деня....как ще критикуваш чалгата, като мутрите я спонсорират и слушат.... цялата чалга "култура" бе създадена именно от мафията, тази която управлява държавата.... изкритикуваш някоя чалга дива, тя пък излезне любовница на някоя си "голяма риба"....е не е приятно! съгласете се.....

така че ... Мадона не ни е проблема...той си е тук много преди Мадона и ще си остане май за много време след нея.
Bluesky
Потребител

Re: Пак за тая пуста Мадона.....

Мнениеот Bluesky » пон сеп 07, 2009 11:53 am

Само да те питам ти колко песни от така наречената чалга си слушал да не бе около 5-6 и от само една певица? Ако искаш да знаеш много от текстовете им са точно от живота такъв какъвто е. Със всичките му хубави и лоши страни.
А що се отнася до Мадона там проблемът е че се е подигравала със християнските ценности, тя е кабалистка и явно не уважава другите. А такова нещо сред бг. певците невиждам.
Е разголени певци навсякъде има а що се отнася до празника, ами трябваше Църквата много по рано да намери път за диалог с организациите, които отговарят за идването на Мадона, а не да чакат до последния момент, когато всичко е свършил факт.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » пон сеп 07, 2009 12:41 pm

Да бе все библейски текстове пеят.
Всичките са девици. И пеят за хвала на Господа!

Що ги опреквате жените, нищо лошо не правят като отдават хвала Господу!!!
Гост

Мнениеот Гост » ср сеп 23, 2009 12:53 pm

Наистина намирам , че липсва диалог между БПЦ и вяраващите защото посткомунистическия режим забраняваше ходенето на църква , за което лично потърпевша съм и аз - директорът на заведението в което работих по онова време ме извика и "мъмри" заради посещението ми в храма на града. Разбира се това не намали вярата ми, а напротив. Но истина е и това , че когато режимът на комунистите си отиде много вярващи хора бяха покрусени от факти като : разделяне на Синоди, бой между свещеници за свещоливници ( не бих го забравила - срам ме е пред Бога заради тях), "Ролекси" , мощни автомобили и толкова още неща които могат да те отвратят! Как да приема назидателните думи за Мадона ,( която аз лично също осъждам за сценичното и поведение ) на фона на "евтиния "Ролекс" и яката охрана на Метрополита на Пловдив ? Много Ви моля - дайте ми разумен отговор на моя въпрос - на какво да вярвам: на очите си или на думите ?
Мисля , че респекта към БПЦ е много сериозно застрашен от образа на служителите му - не всички , но и един е достатъчен независимо с какъв сан е. С какво лице такива застават пред Бога и вярващите ?
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » вт сеп 29, 2009 4:50 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт сеп 29, 2009 6:10 pm

Мадона съвсем не се превежда като "Богородица", а като "господарка". През ренесанса, вероятно, връзката с Божията майка би била еднозначна, но в съвременния контекст понятието се използва в много по-широк смисъл. Така че нека не пресилваме нещата.

Като естетическо и идеологическо явление Мадона е отвратителна. Имам един приятел, православен западняк, който казваше, че епохата на съвременната пошлост трябва да се дели на "преди Мадона и след Мадона". "След Мадона" е времето на пълна победа на кича и простотията...

И все пак, какво е Мадона? Една проста певачка. Ние я правим велика, като и обръщаме прекалено голямо внимание. Така и не разбрах как може Църквата да се занимава с тоя разгонен бабиер, унизявайки достойнството си и съизмерявайки се с някакво нищожество.
Нека обсъждаме Мадона в рамките на контекста, на който тя принадлежи- като естетическо и поп-културно явление. Не вдявам защо са тия истерии по темата- все едно гледам припадащите по Елвис или Дж. Ленън истерици, само че с обратен знак...
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт сеп 29, 2009 6:25 pm

Славян
Потребител

Мнениеот Славян » вт сеп 29, 2009 6:36 pm

Makedonski
Потребител

Мнениеот Makedonski » вт сеп 29, 2009 6:59 pm

aaa! може, може...!

пък и тя една кабалистка... дим и пушек се дига....
gaitan vejdu
Потребител

Мнениеот gaitan vejdu » вт сеп 29, 2009 7:54 pm

Не се тревожете, приятели. Моето отче ми каза най-великия израз за случая:

- Остави това дело светско, небето да го съди. Ти гледай твоите дела.

Не е двестагодишен старец, даже май няма 40 лета! Но мн добре знае Словото Господне :!:

Тоест, той ми казва: "Не се включвай в схемите на света, ни за това, ни за онова; има Кой да ги съди ..."

Обичам отчето си. Мн ги разбира тези неща, честно!

Мир. :D
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт сеп 29, 2009 9:43 pm

Славян
Потребител

Мнениеот Славян » вт сеп 29, 2009 10:27 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » вт сеп 29, 2009 10:34 pm

Ортодокс
Потребител

Мнениеот Ортодокс » вт ное 23, 2010 1:52 pm

Гледам цяла тема пусната за тая кичозна "певица", някаква си Мадона. Тая същата не се посвени да играе и да се чекне и лигави в дивашки танц на сцената и то точно, когато Православната Църква отбелязва отсичане главата на св. Йоан Кръстител, когато е отреден строг пост. Тая Мадона не се спря пред нищо и поруга православния празник.
Тая същата псевдо-певачка в сатанинския си танц наподобява Саломе. Въпреки че беше оповестено и Православната Църква се противопостави на тая публична гавра и простотия се намериха и хиляди странни екземпляри, които дори отидоха да гледат въпросната певачка. Всеки ще отговаря за делата си. Има Кой да съди. И Неговият Съд е праведен. От Него никой не може да се скрие или избяга.
refab
Потребител

Мнениеот refab » ср ное 24, 2010 8:54 pm

Върни се в “духовници”