Пак за тая пуста Мадона.....

пространство за срещи и разговор
Ортодокс
Потребител

Re: Пак за тая пуста Мадона.....

Мнениеот Ортодокс » ср ное 24, 2010 9:02 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » ср ное 24, 2010 9:08 pm

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » ср ное 24, 2010 11:55 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » чет ное 25, 2010 8:56 am

Влиза в железария един борец и казва:
- Брато дай един хляб бе!
- Ама господине тука хляб не се продава... - отвърнал продавача смаян.
Борчето повторило още един, два пъти, но отговорът на желязаря бил категоричен. Ядосала се мутрата и сменила физиономията на продавача.
На дргия ден влиза пак и пак иска хляб. Железаря отново му казва, че в железарията хляб не се продава, а нашия човек недоволен от резултата отново го смазва от бой. На следващия ден продавача се подготвил, за да не яде бой и с влизането на бореца казал:
- О-о-о-о! Господине ето Ви и вас! Ето един хляб топъл и пресен.
А бoрчето отговорило:
- Аз хляб купих от аптеката, ти дай едно кисело мляко!

-----------------------
Ей... пак съм объркал форумите, ма не съм се усетил ц.ц.ц.ц.ц...
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт ное 30, 2010 7:30 am

Много сте се засилили да плюете Мадона... Защо? Нима вие сте безгрешни ? Това беше реторичен въпрос... Както винаги, монетата има 2 страни. Нека се опитам да покажа малко от другата страна.
Мадона е най-продаваната жена музикантка за всички времена и е записана в Гинес с това. Освен това е най-добрият соло изпълнител за класациите Билборд. Това навежда на мисълта, че може би не е "проста певачка", а явно има някакъв талант... Баща и, Силвио Чиконе е работил като инженер-конструктор за Дженеръл Моторс и Крайслер. Това идва да покаже, че може би е наследила негови гени за креативност и т.н, още повече, че е била пълна отличничка в училище. Определено бих казал, че нейната музика е отлична, нейната визия е отлична, а за да се постигне това се иска много труд и много талант. Ако това, което тя прави, пречи на православието ви, тогава горкото православие, щом една отлична певица може да го разклати... Или по-скоро горките вие, които не сте разбрали, кое е съществено и кое не.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт ное 30, 2010 9:11 am

Тошоминатор,

Поради каква причина не спомена, че Мадона е израснала и възпитана в традицията на християнството - по-точно католицизма - и че в семейството й изключително строго се е спазвал канона / нищо чудно - като се има впредвид, че италианците са вманиачени до фанатизъм / ? Нарочно ли го скри? И как искаш после да одобряваме поведението й, текстовете на песните й, клиповете й - след като са пълни с абсурдни и несъвместими за никой християнски морал - кич и явно опошляване и подиграване с християнските символи и вяра? Защото, честно да ти кажа - хич не ми се връзва чекнене и симулиране на полов акт с пет партньора пред висящо разпятие на по-заден план...И пр. - все от този род. Повечето сме гледали клиповете, гледал си ги и ти - знаеш за какво говоря. А да не споменаваме, че от доста време въпросната "креативна личност" се занимава с кабала.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт ное 30, 2010 1:50 pm

Уф, не изтраях...
Муладжикова, кажи ми кой световно известен певец, събиращ хиляди души по концертите, спазва всички правила за добро поведение, присъщи на православието?
Не харесвам песните на Мадона, но не мога да отрека нейния труд и качествата и на артист.
Това, че е скандална, е част от артистичния и образ. Така се става звезда...
Артист, смирен, скромен, възпитан в християнски добродетели- как ще изиграе ролята на злодея, как ще събуди интереса на публиката.
И като изучава Кабала, трябва да я анатемосаш ли? Защото иска да знае повече за строежа на света?
Страхувай се от тия, дето се преструват на християни, пък тайно си практикуват всякакви видове магии.
Като политическия ни елит, например... Дето ни набутаха в най- тъмните дупки на битието и забогатяха на наш гръб...
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт ное 30, 2010 4:52 pm

Муладжикова,

Католицизма не е нещо, което връзва хората и им заповядва: прави това, това и това, иначе отиваш в ада. Всеки човек има свободна воля дали да прави това и това, или да не го прави. Мадона е избрала това, Майка Тереза е избрала друго. И двете са католички. Но това, че са такива, не ги прави безгрешни, нито на вас православието ви дава някакъв имунитет.

Католицизмът е силен. Никаква Мадона, Елвис, извънземните или Дарт Вейдър не са в състояние да съборят католицизма, и затова нашата църква не се страхува от тях, за разлика от вашата. Мадона правила непристойни работи... А знаете ли в България колко чалгаджийки директно си вадят гръдта пред публиката, а те се водят православни... Знаете ли, че в сравнение с тях Мадона е ангелче... От какво се страхувате? От това, че вашите свещенници не са успяли да възпитат миряните в ценностите, ли? Ами как да успеят... Те нямат никаква връзка със средния българин, освен при кръщенета, погребения и други мероприятия, от които искат пари от хората. За какво ми е такъв поп, който ще ми иска пари и няма да му пука за мен, а само ще ме гледа като дойна крава. Каква е ползата от него? При католическата църква, също има няколко такива случая. Никой не е имунизиран от интересчии. Това, обаче, се превръща в причина караконджули, магьосници, лами, змейове и др. да залъгват хората, защото хората нямат правилно подредени приоритети в живота, а отчасти това е или заради това че са тъпи, или заради това, че църквата отсъства от живота им и не желае да ги привлича по никакъв начин. Католическата църква се опитва по-успешно да привлича хора от вас.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт ное 30, 2010 8:52 pm

Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » вт ное 30, 2010 10:21 pm

Тошоминатор,
Не мисля, че е уместно да сравняваме Майка Тереза с Мадона...Колкото до съвременното положение на връзката Народ - Църква, на което се спираш, казвала съм в други теми на този форум - и пак ще кажа:

50г. комунизъм в България успяха да направят това с Църквата, което 500г османско иго не успя...

Конкретно на въпроса ти: аз се страхувам от Бог. Страхувам се също, че невинните очи на децата виждат от невръстна възраст тези мерзости, които равлекателните индустрии се надпреварват да предлагат, а медиите с такова удоволствие разпространяват. Може би спора между нас се поражда от това, че ти възприемаш Мадона - като Мадона; а аз я възприемама като събирателен образ на гореописаното.

Слънце,
Радвам се, че пак си сред нас. Надявам се да си по-добре / т.е. - без съквартирант /.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » вт ное 30, 2010 10:58 pm

Муладжикова, аз не съм изчезвала оттук- всеки ден чета.
Съквартирантът вече не ме притеснява- май си е отишъл. Вече гледам на живота по- спокойно и оптимистично. Мисля. че хората от форума, които се молиха за мен и заедно с мен, помогнаха за това.
За което им благодаря от сърце.

Върни се в “духовници”