Кои от известните методи на лекуване са благословени от Бога

пространство за срещи и разговор
Boian
Потребител

Re: Кои от известните методи на лекуване са благословени от Бога

Мнениеот Boian » пет фев 12, 2010 10:49 pm

Скъпи братя и сестри,
искам да ви споделя радостта си, че предложената тема получи обсъждане.
Днес когато четох вашите мнения почувствах потребност да ви споделя една мисъл .
Ако погледнем на възникването на което и да е телесно или духовно смущение у някой човек , а също и на оздравяването му като на тайна Божия, за която ние нямаме даден от Господа достъп по никакъв начин, то темата ще се осветли още по-добре.
Това е защото ще можем да погледнем на лекуването просто като оказване на помощ от човек на човек. Докато оздравяването остава недостъпно за повлияване, действията на лекарите и лечителите въздействат само върху симптомите и помагат на човека да ги преодолее или да ги понася.
Конкретно по предложената тема ми изглежда , че помощта дадена от "лекуващия" на страдащия човек със състрадание и милосърдие би била угодна на Бога.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » съб фев 13, 2010 12:59 am

Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » пон мар 01, 2010 10:57 pm

Привет на всички :)
Имам отношение по поставените проблеми, тъй като от около 7 години имам кожен проблем, за който не намерих лечение в традиционната медицина. Резултатът са дадени куп пари на вятъра и подлагане на организма на силни антибиотици, както и обилно количество мазила. Сами може да си представите какво влияние оказват тези химии върху тялото. Сега съм се спрял на хомеопатичен подход, затова силно ме вълнуват мненията на вярващите християни относно методите както на хомеопатията, така и на други алтернативни подходи за лечение. Ще ви предоставя няколко полезни връзки, от които може да придобиете представа за отношението към алтернативните методи и най-вече хомеопатията. Важно е темата да се развива, защото заболеваемостта на хората прогресивно нараства - дали от неприродосъобразен начин на живот, дали от изкуствените храни, но всеки ще има нужда от лечение, което е ефективно и не противоречи на вярата ни. Не мога да отговоря кой от методите е благословен от Бог, но смятам, че молитвата винаги трябва да предшества лечението и приемът на лекарство.

Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пон мар 01, 2010 11:21 pm

цитат от втория линк
"В този смисъл не е достатъчно просто да оздравеем, постигайки природния баланс в телата и емоциите си. Оздравяването е безсмислено и нетрайно, ако остане онази трагична, смъртна отдалеченост от Живия Бог, която наричаме грях. И нито едно природно средство не е в състояние да излекува цялата ни личност, ако в нас са пресъхнали живителните извори на Светия Дух. Всяко чисто природно лечение може да помогне в най-добрия случай само на чисто природната страна на естеството ни. От друга страна, всяко лечение, което не е чисто природно, а засяга и духа, за християните е приемливо само ако произтича от Светия Дух, чрез Господа Иисуса Христа. "

Ама че плиткоумие... Всичко съществува щото е едно със Живия Бог, ако нещо се одалечи то изчезва... Това да си постигнал "природен баланс" задължително включва единение с Бог, в противен случай боледуваш, щото се отдалечаваш, щото се разбалансирваш...

Все си мисля, че ако в нас пресъхнат тези извори ще станем животни, отделен е въпроса кой колко ги съхранява... :lol:

LOL щом така реагирате на хомеопатията ми то я вижте тука кво става... Чиста магия в научни одежди ще кажете :lol: некви рисунчици, а?
Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » вт мар 02, 2010 12:37 am

Aether
смятам, че ако не можеш да кажеш нещо градивно и не проявяваш сериозно отношение по темата, просто представляваш спам. Това с присмиването и отричането всеки го може и предполагам доста от пишещите са преминали през този период. Ако обичаш остави място в темата за сериозни мнения, без подигравателен тон, защото колкото и да ти звучи невероятно има хора със здравословни проблеми и биха искали да чуят различни мнения по въпроса и би било доста досадно да четат присмехулни постинги.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » вт мар 02, 2010 11:24 am

Преди много време ми се наложи да се обърна към едни китайски лекарства, а те бяха май хомеопатични. Говорила съм със свещеник и той каза, че прекръстването преди приемането е достатъчно. Има ли по-силно от Бога?
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт мар 02, 2010 2:21 pm

Vladislav
Потребител

Мнениеот Vladislav » вт мар 02, 2010 8:13 pm

Не знам доколко успяваш да ме убедиш в твоята сериозна ангажираност по темата, дори с шеги. Както виждам от предния ти коментар, откровено се надсмиваш на вярата ни и това как е възможно нарушената връзка с Бог да води до трагични последици, включително за нашето здраве. А иначе посочването на алтернативни методи, което ти правиш, не е обвързано с православното виждане за тях, а именно това е и задачата на темата. Това е моето виждане, нищо лично.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » вт мар 02, 2010 10:39 pm

Върни се в “духовници”