Обсебен от дявол?

пространство за срещи и разговор
vascko
Потребител

Обсебен от дявол?

Мнениеот vascko » чет сеп 02, 2010 11:15 pm

Здравейте! За първи път пиша в този форум и се надявам някой да ме насочи. Значи от началото на годината брат ми започна да чете библия и да ходи на евангелистка църква. От тогва той не е същия! Първо започва да бездейства да не излиза, да не яде, да не спи. После му дадохме лекарства, които го успокиха. После ги спряхме и той започна да буйства да казва, че е самия дявол, антихрист какво ли не.. Даже когато казва, че е дявола и вика ако искате да спасите Митко (брат ми) отидете при игумен за да ви избави от мен ходихме в манастира св.Козма и Дамян там разговаря с един гостуващ поп той му каза, че навлезнал надълбоко и сега си пати от това, попа прочете ако не се лъжа василева молитва или киприянова аз точно не ги разбирам и се поуспокои, но мина малко време и пак взе да буйства. Кажете какво да правя? Чувал съм за екзорсисти такива се занимават с прогонване на бесове? Цялото семейство страда. Отчаяни сме :(
ven4e
Потребител

Re: Обсебен от дявол?

Мнениеот ven4e » пет сеп 03, 2010 7:20 am

Да ме извиняват всички протестанти - брат ти да се изповяда пред свещеник, че е ходил в тази църква, да се отрече от нейната ерес и да вземе Причастие.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет сеп 03, 2010 8:50 am

Именно. Ето това е развитието на всички, отказали се от Бога и отишли в каква да е секта.
Да се изповяда, препоръчвам и аз, и да се откаже завинаги от всичко друго, което не е православие.
Последна промяна от Чехълче на пет сеп 03, 2010 5:54 pm, променено общо 1 път.
sanata
Потребител

Мнениеот sanata » пет сеп 03, 2010 9:46 am

Ето и моя принос: Отидете при православен свещеник, по принцип няма значение кой и къде, но ако съфорумците могат да препоръчат някой - добре. След това трябва брат ти да се изповяда, да вземе причастие и да започне да чете Истинската Православна Библия, да чете православна литература и да посещава редовно службите в православен храм. Вие роднините е хубаво малко да постите и непрекъснато да се молите. Искрената молитва е многа силна, тя може да промени всичко и навсякъде. Не споменаваш, дали брат ти е кръстен.
Но запомни едно, всичко което правите да бъде с Православната църква - нищо друго.
Бог да ви помогне! Амин!
П.П. Може би е хубаво да отседнете за няколко дена в някой манастир/Например Гигинския манастир/, където всеки ден да се молите и монасите да четат на брат ти молитви.Но за всичко което възнамерявате да правите е хубаво да се съветвате с православен свещеник.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет сеп 03, 2010 2:35 pm

Подкрепям всичко казано по-горе.

Само истинското покаяние, изповед и Причастие ще го спасят.
hameleon4o
Потребител

Мнениеот hameleon4o » съб сеп 04, 2010 4:41 pm

Аз бих могъл да дам друг, можем да го наречем "либерално-християнски" или "разумно-християнски", съвет. Нека човекът отиде първо при психиатър (лекар). Не си спомням Господ да е забранявал лекарите. Защото какво ще правим ако например има тежка психоза или друго разтройство, което се лекува само медикаментозно... Киприяновите молитви нека си ги има, но, както се казва, Бог помага, но в кошара не вкарва :)
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон сеп 06, 2010 1:19 pm

Добре, че е г-н Хами да внесе малко здрав разум, защото се напълни с обсебени в този форум.

В такива случаи правилното е: прави се снимка на мозъка (за предпочитане СПЕКТ, че е по-евтино от ЯМР), вижда се кое не работи правилно и се оправя (при това често може и без медикаменти, примерно с повишена аеробна активност и хранителни добавки).

Обикновено подобни хора имат проблеми с амигдалата, левия темпорален лоб, цингуларната гънка или кортекса.

В светоотеческите писания няма такива неща, там работата стои така: няма значение от какво си болен, носи си кръста (в същото време обаче се скъсай от молитви, защо пък не?!). Съответно и човек може да направи избор с прословутата си свободна воля: да си носи кръста, докато пукне, или да вземе някакви мерки за подобрение.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пон сеп 06, 2010 5:09 pm

Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон сеп 06, 2010 5:53 pm

Ако някой не се оставя да бъде надвит от скръбта, но с надежда в Бога носи бремето на мъката, за това търпение Бог му приготвя голяма награда. (Св. Василий Велики)

Посредством добрите дела, изкушенията и болестите се удостояваме с прошка на нашите грехове. (Св. Йоан Златоуст)

Заради Бога трябва великодушно да претърпяваме студ и мраз и непоносим зной, болест и скръб, и трудове, и обиди - и от нищо да не изпадаме в униние и отчаяние. (Св. Йоан Кронщадски)

И още хиляди от тоя сорт.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пон сеп 06, 2010 5:57 pm

Да търпи означава да не роптае, да не унива и да не се отчайва.
Не означава да не ходи на лекар!

Противното би било самоубийство, което е тежък грях. Има толкова правила срещу благочестиви злоумишленици срещу собствения живот...
Последна промяна от kassie на пон сеп 06, 2010 6:00 pm, променено общо 1 път.
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон сеп 06, 2010 5:59 pm

Мда, затова във форума "лекувате" всякакви психични болести (шизофрения и т.н.) с екзорсизъм.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пон сеп 06, 2010 6:02 pm

Нима? Може би трябва да потърсиш лекар за очите си?
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пон сеп 06, 2010 6:04 pm

Агни,

Тълкуваш си ги нещата така - както дявола чете Евангелието.

Никъде не пише да не ходим на лекар или да не се ползваме от церовете на лекарите. Та нали затова Господ ни ги е дал! Това за болестите е казано - не да не се лекуваш изобщо / като йеховистите, които абсолютно отказват всяка лекарска помощ /, а да не роптаеш от болестта си срещу Бог, докато страдаш от нея - до оздравяването си.

Поздрави
Agni
Потребител

Мнениеот Agni » пон сеп 06, 2010 6:21 pm

viewtopic.php?f=32&t=2160

viewtopic.php?f=16&t=2152 (точно така, вторият линк е към настоящата тема, може би пърео поне нея трябваше да прочетете, преди да пишете :wave: )

Сега остава просто да започнете да прилагате на практика това, което споделяте като мисъл, защото, когато думи и действия се разминават, показателни са действията.

Ама сигурно някой бяс ви пречи да го правите.
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » пон сеп 06, 2010 7:50 pm

И аз мога да дам линкове за обратното, Agni:

и т.н.
Сега предлагам да пием по чаша бира по повод националния празник. Чаша бира успешно гони интернет бесове...
Това го казвам като изпечен православен интернет екзорцист. Наздраве!

Върни се в “духовници”