Обсебен от дявол?

пространство за срещи и разговор
vascko
Потребител

Re: Обсебен от дявол?

Мнениеот vascko » пон яну 03, 2011 10:08 pm

Виждам, че ми се задават много въпроси и явно не съм казал всичко за брат ми какво точно се случи. В края на 2009 година брат ми започна да чете библия ( по цял ден се затваряше сам ). После решава да отиде на евангелиска църква, но без някой да го опъти... пита един мой приятел, който ходи там и решава да отиде там. Като казва, че там не му харесва в началото, но след като отива за втори и трети път му харесва. Брат ми разказа точно кога започна да чува гласове. Това станало след като бил в тази църква както седял и изведнъж се обърнал и видял някаква светлина и помислил, че това е бог, а всъщност бил дявола, същия ден той сънувал 2 големи камбани да бият страшно силно. След това живота му се променя не яде, не спи, въобще пълно бездействие по цял ден лежи на леглото без да прави нищо, единственото, което би го накарало да прави нещо е когато му говориш нещо свързано с бог. Когато го питахме "Митко защо правиш това? Ами това е изпитание изпратено от бог към мен", за да стана силно вярващ християнин и да придобия лечителски сили да лекувам хора. После стана още по зле и се наложи да отидем на психиатър, който му предписа лекарства и той взе да се подобрява, но пак твърдеше, че това изпитание. Психиатърката казваше, че всичко свързано с неговите убеждения за религията му пречиняват тези неща, който му се случват, но тогава не знаехме, че той чува гласове пазеше го в тайна. До момента когато му спряхме лекарствата ( заради лошата психиатърка на която попаднахме, тя е виновна ) тогава си личеше, че брат ми го мъчи нещо и го накархме да си признае какво го мъчи толкова време и си призна, че чува гласове, които му казвали, че той е дявола. От тогава почна истинската мъка ходене по психиатри хапчета всякакви и снимка на мозъка му правихме и това не помогна. Когато е на себе си се опитваме да му кажем, че това не е изпитание от бог, а болест, която се лекува! Той пак знае своето, че бог го изпитва, чрез дявола. И казва, че той признава всички ереси би отишъл на всякаква християнска църква. А когато му казах, че тука във форума има момиче, което е било обсебено от демон, той казва това не е като моето при мен е дявол той изпитва, а демона измъчва. Аз вече си направих извод за себе си. А вие какво ще кажете ?
П.п Надявам се да няма някакви пунктуационни или правописни грешки, ако има моля да ме извините.
Потребителски аватар
to6ominator
Потребител

Мнениеот to6ominator » вт яну 04, 2011 11:52 am

Можете ли да кажете в коя църква е ходил брат ви? Много от тях са мошенници, които използват специални психогенни средства, за да влудяват последователите си и така по-лесно да им взимат парите. Такива средства могат да бъдат: облъчване с ЕМВ или ултразвукови вълни с определени честоти и интензитет, които вълни са специалитета на руските и вече и американските тайни служби и много американски капиталисти с пари, които искат да имат много повече пари. Идеята ми е, че част от тях влезнаха в бизнеса с измислените църкви, за да печелят пари от балъци, докато ги облъчват или ги тровят или Бог знае какво още правят с тях. Успяхте ли да го спрете да ходи на това място? Знаете ли, дали им е давал пари и колко?
За всеки случай му направете и тестове за наркотици, защото при тях ефекта може да бъде подобен. Тази въпросна църква, може да трови последователите си и с разни халюциногени, за да ги кара да вярват в каквото иска, а и просто да им продава наркотици. Ако аз бях зъл маниак за пари, може би щях да се занимавам и с нещо такова.
Друг вариант е да има тумор в мозъка. Направете му изследване на туморни маркери. Знам, че сте му правили скенер на мозъка, но може и да не се е видял тумора тогава, поради това, че не е бил развит или поради нещо друго.
Изследвайте и за венерически болести. Доколкото знам, някои от тях също могат да причинят лудост.
Идете и на католически екзорсист. Ватикана е силна в тези работи. Ако в България нямат такъв експерт, бъдете сигурни, че могат да пратят някой от чужбина. Те взимат тази работа насериозно.
Друго, което си направих като извод е, че той страда и от мания за величие. При него не било демон, а дявол, който го изпитвал. Значи, той непременно трябва да е нещо повече от другите "нормални" случаи с демони. Някои венерически болести причиняват това. Разгледайте тялото му за съмнителни ранички, възпаления и т.н. Едва ли е сифилис, защото лудостта е характерна за третата фаза, което значи, че вече би трябвало да сте видели кожните образувания от втората фаза.
Това, което задължително трябва да направите е да го вардите, да не се самоубие, защото при някои психически разстройства става и това. Освен това ми хрумна, че след като едва ли не, той се мисли за някой, достоен самият дявол да се занимава с него, значи може да се мисли за следващ "Спасител", нещо от ранга на Исус. Това значи, че може да тръгне да прави някое от чудесата на Исус: ходене по вода, възкресение... Гледайте го изкъсо и го следете внимателно.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » вт яну 04, 2011 1:10 pm

Васко, брат ти е прав, че това е изпитание, само с тази добавка, че сте "изпитвани", т.е. страдате, цялото семейство. Добре е, че си му казал за форума, че не е единственият, нито пък му е толкова лошо положението, че да "бълнува" през цялото време. Вслушвайте се в него, когато говори разумно, не го дамгосвайте като заблуден във всичко, насърчавайте го в нормалното му поведение. Нека си спомни какъв е бил преди, защото нищо не е непоправимо, когато човек иска да се промени към по-добро - искайте го всички заедно, бъдете до него и, когато всичко се оправи, не си го припомняйте. Всъщност, после може да стане и по-добре, отколкото е било първоначално, да станете по-мъдри и по-добри един към друг, засега не губете надежда, че ще се оправи, кажете му да мисли повече за Бог, отколкото за дявола. Той моли ли се изобщо?
vascko
Потребител

Мнениеот vascko » вт яну 04, 2011 8:13 pm

Значи да отговоря първо на тошоминатор: В тази църква евангелистката не е нищо особено и аз съм бил там..... даже когато се случи това с брат ми самия пастор каза на брат ми "Митко това, което го правиш не от бог, дяволско е и недей да идваш в църквата по-добре е за тебе ". А относно за снимка на мозъка не е направена снимка, а аз си мислех, че са направили, но в скоро време ще му правят. Това за манията за величие прав си!
Венче точно преди 10 дена брат ми беше много добре, но точно днеска се случи изведнъж, че взе да буйства и отидохме в Пловдив и сега е в болница под лекарско наблюдение. В болницата разказахме цялата история на брат ми както я казах аз тука и тогава всякаш се успокои и дойде на себе си. Самите психиатри му задаваха въпроси всеедно му вярват на историята за дявола и всичко останало.... сега пак ще му променят лекарствата. Общо взето един омагьосан кръг. Минахме какво ли не двама свещенници му четяха молитви, дори на врач ходихме само на свещенник екзорсит не сме били, но баща ми не иска вече да го води никъде вече защото смята, че му е дошло в повече и повече го объркваме. Друго, което казва брат ми е че той не е обсебен от дявол, а само го изпитва и го кара да върши лоши неща. Лошото е че лекарите се чудят защо не му действат всички лекарства и то в големи количества, а това кара още повече брат ми да си вярва. Пред мен все още стои въпроса на кое да вярвам!? Нямам думи да опиша тъгата си. :cry:

Върни се в “духовници”