Християнско списание, набирам екип.

пространство за срещи и разговор
Мариян
Потребител

Християнско списание, набирам екип.

Мнениеот Мариян » ср май 25, 2011 6:21 pm

Здравейте,с няколко човека решихме да създадем християнско списание, което да е в дигитален формат.За сега е само идея, за това набираме хора или най-малкото, ще се радваме на съвети.Целим да направим имиджа списанието такъв, че то да спечели оважението християнската ни аудитория,искаме качеството му да е на нивото на популярно списание или вестник, а не да излежда самодейско.Аз ще отговарям за дизайна му.Ще се постарая списанието, да има колкото се може по-приятен външен вид.Всеки може да помогне стига да има желание, със съвет ,ако иска да се влючи в екипа, да пише статий, да помага с разпространението и т.н. За сега не е много ясно какво точно ще представлява , така че сме отворени за идеи,една от опцийте е да се качва в замунда, и така да достига до читателите си.
refab
Потребител

Re: Християнско списание, набирам екип.

Мнениеот refab » ср май 25, 2011 7:45 pm

Моят съвет е най-напред да си оправиш правописа! Пише се уважение а не оважение, освен това: статии и опции, а не статий и опций (няма дума в от българския език, която да е в множествено число и да завършва на й!... Запиши си го това някъде и от време на време си го припомняй!)!
Успех в начинанието!
Мариян
Потребител

Мнениеот Мариян » ср май 25, 2011 8:01 pm

И аз така си мислех, но за всеки случай написах "оважение" в Google и не ми го поправи(въпреки че,на английски го прави) и правилото и за ии и ий го знам,просто бързам и по навик го пиша,така или иначе, аз няма да пиша нищо в списанието така че , поне за там, не е проблем.
Преспанец
Потребител

Мнениеот Преспанец » ср май 25, 2011 9:09 pm

Пиши ме доброволец. Студен съм по история (обаче ще я оставям и почвам богословие) и мога да помагам на исторически теми. Имам познания в областта на историята, географията и богословието и литературата.
Имам и сравнително добър фотоапарат за снимки, ако се налага.

Идеята е много добра. Дай някаква поща, фейсбук или скайп.
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » ср май 25, 2011 11:50 pm

Като гледам колко е неграмотен Мариян, чудя се с какво качество ще бъдат статиите на предвижданото списание и какво знание ще се лее от неговите страници. Какво означава "християнско" списание? Има стотици християнски църкви и секти. Чии възгледи ще защитава то? Каква ще бъде неговата насока - научна или популярна, попски комикс или нравоучителни проповеди? Ще плащате ли хонорари и в каква валута?

ugeek:
ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет май 26, 2011 8:04 am

Може би е добра идея да се включите за начало към някое съществуващо издание. Да видите как е, да понатрупате опит. А ако в последствие решите, че е необходимо да се отделите винаги можете да го направите. Но според мен вече има достатъчно християнски издания и спокойно бихте могли да намерите някое, което да отговаря на вашите идеи и визия. Дори и в pravoslavie.bg можете да пращате статиите си за публикуване. Доколкото познавам Пламен, той не е човек, който ще ви цензурира (освен ако не става дума за нещо наистина фрапиращо) или ще се опита да ви наложи собствените си виждания. Така че защо не пробвате - да видите как ще потръгне?

П.П. Фондацията има и книжно издание точно от типа, за който говорите- .
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » чет май 26, 2011 10:57 am

Мога да съм коректор и друго.
Имам богословско образование, работила съм като журналистка и правописът за мен е ТВЪРДЕ важно нещо.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пет май 27, 2011 6:07 am

Бих могла да предложа някой текст, да го разпространявам по църквите. И каквото друго потрябва.

Върни се в “духовници”