Препоръка за свещеник в Пловдив

пространство за срещи и разговор
frederika
Потребител

Препоръка за свещеник в Пловдив

Мнениеот frederika » вт авг 30, 2011 8:26 am

Здравейте! Бих искала да ми препоръчате свещеник в Пловдив, при когото да отида на изповед. Искам да уточня, че не само искам да се изповядам, но и да получа напътствия как да продължа след това и да се преборя с изкушенията. Благодаря предварително!
Дон Кихот
Потребител

Re: Препоръка за свещеник в Пловдив

Мнениеот Дон Кихот » пет сеп 02, 2011 11:09 am

Фредерика,

Откъде имаш това западно име? Ти католичка ли си или православна? И какво ти пречи да се отбиеш в първата пловдивска църква, за да се срещнеш със свещеник и да се изповядаш при него? Все още е безплатно. А подбирането на свещеник по твой тертип не е нито морално, нито спасително, защото това не е конкурс мокра фанелка или пазаруване в супермаркет. Ти трябва да се нагодиш спрямо свещеника и неговата вяра, а не обратно.

:clap:
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пет сеп 02, 2011 6:20 pm

refab
Потребител

Мнениеот refab » пет сеп 02, 2011 8:12 pm

Много вярно, естествено!... Само ако човек няма по-специални екзистенциални драми или пък е обхванат от "черно отчаяние" няма да се интересува особено за свещеника, с който ще общува. Но дори и да е отчаян, като му е останал поне малко здрав разум ще може да види в някои случаи, че е попаднал на неподходящ свещеник и повече или по-малко ще "бие отбой"!
frederika
Потребител

Мнениеот frederika » нед сеп 04, 2011 4:08 pm

Бих искала да благодаря за разбирането и подкрепата на Зограф и Рефаб! Именно защото имам горчив, бих казала, опит с някои от свещениците, с които съм се съветвала, затова не бих отишла отново да се изповядам при непознат или пък при тези, които познавам. Имам нужда не само от изповед, но и от това да поговоря с духовника, да разбера права ли съм за някои неща или греша. Не живея постоянно в България, а и съм с малки деца, та не мога да я карам на принципа "проба-грешка" и да пътувам до Пловдив през ден, за да търся. Затова си позволих да попитам, ако някой може да ме насочи...

Върни се в “духовници”