Кандидатите за Патриарх

пространство за срещи и разговор
small axe
Потребител

Re: Кандидатите за Патриарх

Мнениеот small axe » нед фев 17, 2013 5:53 pm

Господ отговаря на молитви! Но ако има изпълнени условия. В молитвата горе се кзва- "за Светия наш Синод, досточтимите архиереи".. Е първо тезитн. архиереи не са достопочтими, от което следва, че тн. Свети синод, не е такъв. Така молитвата е безсмислена!
Няма смисъл да се молите за хора, които са станали архиереи чрез светската власт! Това не е угодно на Бога, пък който ще да си се моли с такава молитва. По добре се помолете Господ да дойде по- скоро, че иначе няма оправия.

Както властта яха народа, така и синода яха народа. Несъгласните и хората с градивна критика, се обявяват за бунтовници и хора искащи разруха на църквата. Тези дето я рушат с поведението си обвиняваттези дето им сочат греха! Това е безумнои нагло. Докога ще търпите да ви бият през лицето и да се превъзнасят над вас? Това смирение дето всички каканижат за него, е неразбрано, пред греха смирението е вредно, изгонете ги тия от храмовете.., ако ли не търсете храмове с угодни на Бога водачи и приети от народа!
Потребителски аватар
Станиславов
Потребител

Мнениеот Станиславов » пон фев 18, 2013 10:30 am

Привет на всички!
Подкрепям напълно написаното от Nexт. Призовавам както Елеазар, така и другите, които участват във форумите единствено с цел оплюване и оскверняване на светата Православна вяра доброволно да се оттеглят, след като е очевидно, че не желаят да бъдат Православни християни, нито пък българи! Казвам го за тяхно добро, тъй като те не правят нищо друго освен да съблазняват ближните, навличайки сами върху себе си осъждане! Бог да ги вразуми!
От друга страна, бих искал да попитам всички, които критикуват кандидатите за т. нар. патриарх на "БПЦ", обвинявайки ги в масонство, икуменизъм и пр., да кажат къде (коя) в момента е истинската Православна Църква, която е "стълб и крепило на истината" (1Тим. 3:15), и над която "портите адови няма да ѝ надделеят” (Мат. 16:18), съгласно обещанието Господне??? Или простичко казано, къде обикновеният мирянин да спасява душата си???
В противен случай, критикувайки и осъждайки йерарсите на "БПЦ", а същевременно считайки ги за църква, сами себе си изобличаваме, че сме фарисеи-лицемери, съблазнители и съдници!!!
Поздрави!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон фев 18, 2013 10:51 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт фев 19, 2013 12:51 pm

Д-р Горан Благоев: http://www.segabg.com/article.php?id=637198
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » съб фев 23, 2013 8:17 pm

Не знам кой ще е новия патриарх, но знам само че ако е Галактион ще съм в първите редици пред Светия Синод и ще протестирам и скандирам аут тронизацията му. Може да съм на 400км. но ще го направя!!! Не мога да допусна такова отношение към Църквата.
В съдният ден, когато Господ каже: "Ти Ивайло защо не изказа мнение по въпроса", а аз "Ами кой съм аз за да изкажа мнение?", а Той: " А кой си ти че да не изкажеш мнение".
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб фев 23, 2013 8:27 pm

Браво Иво!
Те всички са за измитане, но явно не може да стане наведнъж.
Атеисти, гностици, лъжехристи и всякакви окултисти - аут от Църквата Христова. Каквото остане - скоро идва Господ и ще го довърши.
Илиян Стойчев
Потребител

Мнениеот Илиян Стойчев » нед фев 24, 2013 2:29 pm

*Негово Светейшество Патриарх Неофит*
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » нед фев 24, 2013 3:19 pm

Честно казано бях за дядо Гавриил, по ми е по сърце, но искрено се радвам че не е Галактион. Слава Богу. Дано да е за добро.
Преди около 8-10 години ми казаха, че в арабския свят не били доволни от патриарха си и обявили гладна стачка пред патриаршията. Южното сърце не може да издържа такива половинчати работи, то е или, или няма средно положение.
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » пон фев 25, 2013 9:18 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон фев 25, 2013 9:26 am

Верно новия патриарх е добър като човек, но до колкото знам е икуменист. Ако е или не е, нека по-запознатите да кажат. Но опредлено е бил в Шамбези (Швейцария)...
Потребителски аватар
Станиславов
Потребител

Мнениеот Станиславов » пон фев 25, 2013 12:05 pm

Другари и другарки, да ви е честит новият ересиарх на църквата на лукавите - агент Симеонов! Бог да ни пази от такива като него, рушители на светата Църква! Амин!
Лично за себе си смятам, че колкото съм по-далече от него и подобните на него, толкова съм по-близо до светите отци, и колкото повече се отделям от такива, толкова повече се съединявам със светата Православна Църква!
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон фев 25, 2013 12:18 pm

Потребителски аватар
Станиславов
Потребител

Мнениеот Станиславов » пон фев 25, 2013 12:32 pm

Потребителски аватар
Next