Quo vadis, Domine....

пространство за срещи и разговор
small axe
Потребител

Re: Quo vadis, Domine....

Мнениеот small axe » вт фев 19, 2013 9:17 am

Дочух за човек който се мята в някакво черно блато, дави се, гълта тиня , храчи плюе, някакви хора със зверовидни лица го натискат надолу и се опитват да го удавят. Той крещи- давя се, давя се, искат да ме удавят, убият. .
И седи и се дави. Някъде на брега има хора дето са издрапали и не се давят вече и те викат- излизай бързо ще се удавиш.
Човекът крещи, давя се , давят ме, и влиза още по навътре в блатото.
Кое същество като се дави не плува към брега, ами отива навътре? Аз досега не съм срещал подобно, но този човек прави именно така. Хванал се за тези дето го давят и плува с тях навътре, крещейки - помощ, давят ме, мръсници, злодеи, пияници, доносници и продължава да се дави ..

Проблемът, за мен е, че така прави човек, който си мисли че блатото е всичко и той трябва да бъде в него докато се удави. Тези дето го давят, плуват из блатото на яхти и натискат надолу давещия се. Те са тези дето правят от езерото блато и го пълнят с тиня, затлачвайки всичко, за да се мъчат плуващите давейки се мъчително. Блатото трябва да се напусне, източи, да се махне калта и напълни с чиста вода, а после да се плува на воля в него, като се разкарат всички типове с яхти и зверовидни лица.
Лъчо
Потребител

Мнениеот Лъчо » вт фев 19, 2013 2:26 pm

При така очерталата се галактическа катастрофа за БПЦ, единственото, което ни остава е да се молим да не се състои. Всъщност единствения за когото лично ще се моля е дядо Неофит! Всичко друго ще е трагедия за и без това доста обезкървената ни църква.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » вт фев 19, 2013 6:14 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт фев 19, 2013 6:55 pm

"Тълпата" тука не приема масоните.
И не само те са виновни, а продажните"вярващи" наричащи се православни епископи, а всъщност жалки комунистически пионки..
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср фев 20, 2013 12:59 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср фев 20, 2013 10:07 am

В интерес на истината, аз не разбирам вие какво имате против мен и това което пиша понякога, когато вие сте на подобни позиции. Напоследък се обърках всъщност на каква точно позиция сте, наистина.

Първо, аз съвсем не се считам за ревностен православен, поне не и според вашето разбиране за православен християнин. Аз нито ъсм католик, нито православен, нито пък протестант. Като бебе съм кръстен и това е в общи лини единственият ми досег с православието, днешното.

Аз самият съвсем не съм против православието, против съм днешното му лице. Изкривено от какво ли не, най вече от алчност и от дяволските замисли. Вярата, обаче и Христовата църква, винаги ще съществува, макар и разни мимикриращи структури да се опитват да я дискредитират и очернят пред света. Тя не непременно е БПЦ , или протестанти и католически Рим. Те може и да са се превърнали в параван на безчестието. Истинските вярващи винаги се държат за правдата и Христа. И аз въпреки , че не съм съгласен с вашите скрупули, нападки и някои констатации,считам, че сте от тези вярващи.

Сега за моите дрънканици и смешен героизъм. Аз нямам никакви такива претенции, за героичност и някаква уникалност! Да пази Господ :biggrin: Не виждам какво друго мога да правя, освен да пиша какво мисля във дадени форуми и така да комуникирам с повече хора. А с тези които комуникирам наяве и в лице , не се съмнявайте че не говоря същото. Не виждам нищо зло в това човек да посочва злото което счита за зло и да го подкрепя според силите си с факти, и цитати от писанията. Ако това е нищо, то тогава незнам какво вие очаквате? Може би да ида и да хвана дедото масон за брадата и да помета с него пода. Тогава съм сигурен , че също ще ме наречете , там някакъв.. Ние това можем да правим, да предупредим, а който реши че има истина , да се пази от такива масони и подлеци в расо, навлечено им от ДС. Ако вие имате други предложения за действие , споделете...
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср фев 20, 2013 2:46 pm

Айде сега ние излязохме виновни. Какво сме направили? Ако живеехме във времето на Източната Римска империя и бях императрица, щях да ги попилея, но тъй като не разполагам с такава власт, единственото, което мога да направя е да нямам нищо общо с такива епископи. Тоест това, което повеляват и каноните в такива случаи.

Между другото, ние редовите християни, които Вие презрително наричате "тълпа", "единозверци" и други подобни обидни имена, която сама била отговорна за своето ограмотяване (като хем сама е отговорна, хем сама е виновна), бихме попитали: щом сами сме отговорни за това, за какъв зор сте ни вие, господа епископи?
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср фев 20, 2013 3:25 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср фев 20, 2013 3:36 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср фев 20, 2013 5:45 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср фев 20, 2013 6:05 pm

Прокимен, виждам противоречия в нещата които ни вменявате като отговорност. Хем да вършим неща на дело (а не да си чешем само клавиатурите), хем не чуваме петлите (ако речем да действаме), хем да не правим глупости... аве тъплата неадекватна.

Но ние сме стадото, да му мислят пастирите (тук и св. Евангление, и св. Предание ме подкрепя). За моите очи, ако не искате да сте само дразнител, станете моля като св. Василий Велики (мисля той беше). Цял Константинопол е изпаднал в ерес, но от една семейна църква, той после привлича втора, трета и т.н. обърнал цял град в светото Православие. Сега тук в България може да има същото количество християни (ако не и по-малко).

Връщайте се в България и се захващайте с просветителска дейност на практика. Щом всички са маскари, не ни обвинявайте ваше боголюбие, елате ни научете на чиста вяра. По делата им ще ги познаете (е казано). Върнете се, аз ще ви позная делата, за това нямайте грижи. В противен случай, защо мислите, че форума (този) може да замени епископска катедра? На какво основание?!

А ако се върнете и няма хора след вас, какво правим? По делата им ще ги познаете (е казано).

Aurelia Felix, стара ченгеджийска пратика за 100% омаскаряване - просто на някого му се прави досие... дори и грам да не е сътрудничил. Този номер върши работа безотказно! Доказано от целия "преход". До колкото знам на Ловчанския митрополит случая е този, който описвам.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » чет фев 21, 2013 12:00 am

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » чет фев 21, 2013 8:33 am

Потребителски аватар
Станиславов
Потребител