Quo vadis, Domine....

пространство за срещи и разговор
Потребителски аватар
Станиславов
Потребител

Re: Quo vadis, Domine....

Мнениеот Станиславов » чет фев 21, 2013 12:36 pm

[align=justify]Драги Прокимен, за пореден и последен път ще кажа, че не се смятам за "най", "ултра", или пък за "супер" православен, а още по-малко за "герой". А ако Вие ме считате за такъв, то правото е Ваше.
Нямам намерение да налагам каквото и да било, на когото и да било. Но ако продължавам да общувам с Вас, опасявам се, че може да се заразя с тежката Ви болест!
А острите ми критики и изобличения спрямо другарите от "БПЦ" са поради голямата ми любов към тях, та дано осъзнаят грешките и се отвърнат от заблуждението си. А ако ги мразех, тогава щях да ги хваля, или пък още по-лесното - да мълча! Надявам се, че ме разбирате?![/align]
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » нед фев 24, 2013 7:42 pm

:clap: Пренебрегнатият в темата Бог си показа волеизлиянието. Нека Всеподателят Бог съпътства светителските трудове на Светейшия си избраник Неофит, Патриарх Български и запазвайки ги от лъжебратски козни и журнастическо олайване, да послужи многолетно за духовния просперитет на родната ни църква и облагородяването на бълграските души.
simon
Потребител

Мнениеот simon » нед мар 03, 2013 7:10 pm

Aurelia Feliks:
Ако живеехме във времето на Източната Римска империя и бях императрица, щях да ги попилея, но тъй като не разполагам с такава власт...

Даа! Ето една "истинска християнка", която най малко в 300 поста говори за любов към всички хора без без значение кой от какъв пол, раса и вероизповедание е. Силно съм "впечатлен" от такова лицемерие. Защо бе Тигър, защо не приемаш хората такива каквито са и да ги обичаш еднакво добре, така както е правил твоят Бог-Исус Христос. Кажи ми какво ти пречи и какво не ти достига за да го правиш по начина по който Той го е правил. Много съм разочарован от теб...но те обичам дъще моя! Така трябва! "Иначе с какво ще бъда по различен от езичниците. Та нали и те обичат децата си, близките и ближните им". И да не ти харесва Тигър, аз те обичам! Виждаш ли колко е просто и лесно да обичаш друго мислещият. Отговорих на горецитираната ти фраза и ти дадох един пример как трябва да се обичаме ние хората тук на Земята.

По отношение на БПЦ трябва да ви кажа уважаеми, че дали ръководното тяло на Църквата се състои от масони, агенти на ДС, КГБ, или МИ-6 е все едно, защото вече няма неотлъчени от Църквата Християни, които да се чувстват "репресирани", от присъствието на гореспоменатите по време на проповедите, изповедите, и вземането на светото причастие..

Върни се в “духовници”