Шизофреник на митрополистска катедра??!!

пространство за срещи и разговор
Eleazar_Levi
Потребител

Шизофреник на митрополистска катедра??!!

Мнениеот Eleazar_Levi » нед юли 14, 2013 5:40 pm

http://www.blitz.bg/news/article/210955

„Официалната информация на прокуратурата идва много късно, за да ни успокои и да ни каже, че няма престъпление“, смята той и посочи, че много се е бързало митрополитът да бъде погребан. „Не бързат свещениците. Бързат тези, които се страхуват, за да се заметат следите на насилието“, каза той и посочи, че това са поръчители. Засега не може да се каже кои са те.

По думите на отец Амбарев, самият митрополит Кирил е бил известен, че ще бъде ликвидиран. Владиката е споделил тези свои опасения с известен „политик и общественик“ по време на разискване на църковни въпроси. Пред политика Кирил казал, че от секретните служби му е направен не само намек, но и директно му е казано, че срещу него се готви покушение. Службите, обаче, не могли да кажат откъде идват заплахите.

„Аз ще апелирам към този български политик и общественик да прояви гражданска доблест и съвет и да се изправи и да потвърди това, което той е казал“, призова Амбарев. „За да не потъне истината за убийството на цял български архиерей“, добави емоционално той. По думите му, става въпрос за „мой близък политик“.

Според отеца, има много въпроси, които биха могли да бъдат решени с аутопсия. Митрополит Кирил, обаче, е погребан прекалено бързо. Други владици са погребвани поне след пет дни. „На втория ден никой не е погребвал владици“, спомни си отецът.

Според него, „може съмнението да се насочи към Пловдив“. Амбарев посочи, че по време на оспорваната битка за патриаршеския престол „Николай Пловдивски неистово е крещял, изпадайки в бесен делириум: „Ще те унищожа, ще те умъртвя“, „Ще те отровя, ще отровя живота ти“ по адрес на Варненския митрополит.

Възможно е плевенският отец Генадий, който има заслуга за издигането на Николай за епископ, да е замесен с комплота. Николай е крещял на Кирил, че няма търпение той да умре.

По думите на Амбарев, още от ранна възраст пловдивският владика Николай е бил диагностициран с шизофрения. „Аз знам недъзите в нашата църква. Няма да хвърлям кал срещу архиереите. Но ако те проспят този случай, но на втория или на третия случай тези, които са в храмовете, ще влязат в синода и ще ги изхвърлят с ритници“, прогнозира той.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Шизофреник на митрополистска катедра??!!

Мнениеот Aurelia Felix » нед юли 14, 2013 6:36 pm

Шизофреници и гейове на митрополитски катедри не могат да ме учудят, предвид всеобщото отстъпление. Единственото, което ме учуди е оптимизмът на това отче, че "тези в храмовете" щели да "изхвърлят с ритници" негодните от синода. Голям смях ме напуши, то в храмовете освен бабички други има ли? Та кой ще ги изгони - бабичките - духовни и физически и от двата пола ли?
--------

Искрено се надявам истината за смъртта на митрополит Кирил да излезе на яве и ако има криминално престъпление, престъпниците да бъдат наказани според закона.
Ако митрополит Николай действително е отправял закани за убийство, Кирил е сбъркал фатално, че не е сезирал прокуратурата овреме.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » нед юли 14, 2013 7:19 pm

Eто и самото предаване.
http://tv7.bg/predavaneto//video/?id=9785094

п.п.Какви са причините Николай и кликата му да отсъстват от погребението на техен събрат?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед юли 14, 2013 8:41 pm

Елеазар, благодаря за линка, тъй като мразим ТВ и не гледам :) Ще го изгледам с интерес.

Предвид заглавието на темата Ви - патим си от криворазбрана "любов" и "смирение". Аз винаги съм била на мнение, че религиозните откачалки трябва да се гонят с "огън и меч" и го правя според силите си. Толерастията води до трагедии.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед юли 14, 2013 9:38 pm

Мда, първоначално повярвах на официалната версия. Но след постинга на смол акс за чистата невъзможност да се случи така, както и свидетелството на неговия шофьор за личните му навици нещата ми засмърдяха. Това предаване окончателно ме кара да се съмнявам в официалната версия. Дано властите си свършат работата, това, че е погребан не е пречка истината да бъде установена.

Идиотите в църковните среди изобщо не са безобидни, там е пълно от горе до долу с психично болни, комплексари, завистливи и злобни хора. И когато започнат да заплашват, това не бива да бъде подминавано с криворазбрано християнско смирение. Ако митрополит Кирил е реагирал навреме, сега можеше да е жив, мир на праха му.
Теодори
Потребител

Мнениеот Теодори » нед юли 14, 2013 10:24 pm

Мир на праха му, Господ Бог ще даде заслуженото на виновните. Рано ли късно остината за пловидвската намеса ще лъсне, убеден съм в това.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 15, 2013 12:23 am

Единственното което ми идва на ума е въпросът защо, защо..се случва всичко това.
Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Мнениеот yosif_s » пон юли 15, 2013 8:23 am

Всичко, което казва отец Амбарев е вярно! За жалост.....
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юли 15, 2013 10:15 am

Eleazar_Levi написа:Единственното което ми идва на ума е въпросът защо, защо..се случва всичко това.

Защото живеем във времето на отстъплението и антихриста.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 15, 2013 10:52 am

Разбира се, така е, по-скоро е тревожен факта , че нещата може би ще останат потулени.

п.п.Направи ми впечатление как монаси, архипастири как наричат в частен разговор митр.на Пловдив, наричат го Лудото Коле, ..и кака Николета, последното познайте защо?
Това са изрази на хора от монашеските среди, както знаете в България монасите са само около 115, всички се знаят, и си знаят кой какъв е..
Последна промяна от Eleazar_Levi на пон юли 15, 2013 11:00 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юли 15, 2013 10:58 am

В Новия Завет пише християните дори да не се "хранят" заедно с грешници, камо ли те да са им водачи. Смятайте за какво дълбоко отстъпление става въпрос, за каква благодат претендират тия? Като го знаят какъв е, защо го търпят на митрополитска кадетра? Такива нямат място в Църквата, камо ли да са нейни водачи. Търпейки го там стават негови съучастници в греха.

Живеем в рая на толерастията. Щом си православен, може да си развратник, пияница, луд, побойник, убиец, крадец, прелюбодеец, хулиган и какъвто ти си искаш. Другите ще те търпят, щом си в правата вяра, всичко гореизброено е ОК. Виж, еретиците ги громим с огън и меч из форумите, те няма да се "спасят". В същото време точно такива като гореизброените тиражират ереси като митарствата, за да държат в невежество и страх простите миряни, както и привидения на психичноболни хора, уж били на "онзи свят".

Срам ме е и ме е гнус от такова "православие".
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 15, 2013 11:08 am

Няма какво да се лъжем , църквата в Бг е под всякаква критика.
Не знам колко хора се замислят, но е факт че църквата вече не е символ на организация, която се грижи както за душите, така и за живота на нуждаещите се.
За съжаление църквата вече олицетворява поквара и падение.

п.п.В България има един, два светли примера, това са архимандрит Иоан( отец Иван от Нови Хан) и центъра за наркозависими във квартал Аспарухово гр.Варна.
Как е възможно хората по света да работят, а тук да спят, по-лошо дори, не само да спят но и да рушат устоите на вярата?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юли 15, 2013 11:13 am

Има искрени християни и читави хора - може би това са "десетте праведника", заради които Господ още не е закрил всичко. Но Той ни дава ясни знаци, че няма да ни търпи още дълго - вижте как климатът се обърка, няма нормални сезони, природни бедствия, икономическа катастрофа...

Eleazar_Levi написа: не само да спят но и да рушат устоите на вярата?

Който руши вярата, него Господ ще разруши! Коварни, зли, вътрешно изкривени "хора" са довели християнската вяра до следното: "Има едно ужасно място под земята, създадено от Бога, където Той ще те изпрати след смъртта. За да се "спасиш" от това място слушай ни безропотно, направи се да приличаш на чучело, прави каквото ти казваме, за да умилостивиш Бога."

Налагат виждане за Бог като за вселенски терорист! Изкривиха християнството до карикатура. Вместо истинското учение за това, че Бог е наш Спасител от греха и смъртта и че ужасният ад е нашето безнадеждно състояние на смърт и развала без Бога, те ни пробутват идиотщини, които и здрав човек могат да подлудят.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 15, 2013 11:25 am

Точно така, по този повод ще кажа нещо "еретично", имах щастието да се запозная с вярващи които не са членове на БПЦ, някои от тях са старостилци, други са от разкола, но поради факта че са достойни като личности ги считам много повече за братя, отколкото някой архиерей с недостойно поведение.
От гледна точка на каноните това е "ерес", но от гледна точка на съвеста ми това е истинско братство във вярата.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юли 15, 2013 11:35 am

От гледна точка на каноните, такива като гореизброените юнаци нямат място в Църквата изобщо.

-------------------

През целият ми съзнателен живот се намирам в общество, за което думите морал и етика не означават нищо. Тотална чалгаризация и опростачване на обществото. Ако БПЦ си беше на мястото да бъде сол и светлина за тоя свят, това нямаше да се случи. Българското общество е в състояние на тежка морална криза, то няма примери, няма ориентири. Моето поколение е много зле, а пък тия съвсем младите са хептен за окайване. "Добро" и "зло" са някакви отвлечени понятия от детските приказки. Примерите за подражание са чалгаджийските курви - без извинение за израза, и дебеловратите свинеподобни същества от мъжки пол, за които е най-добре да ходят с бурки, защото се депресирам като ги гледам.

Църквата, която ако беше Църква, щеше да намери някакъв начин да говори на това общество на разбираем за него език. Как няма един харизматичен свестен духовник, който да отправя посланието на Евангелието на разбираем за народа език, така че то да стигне до сърцата и умовете на нашите съвременници?

Но не, те дори литургията не щат да четат на български! Някои са потънали св някаква псевдодуховност, която смятат за извисяване, а други най-откровено си гледат далаверата.

Върни се в “духовници”