Църковен вестник

пространство за срещи и разговор
Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Църковен вестник

Мнениеот yosif_s » вт юли 16, 2013 8:11 pm

След мистериозната смърт на митрополит Кирил, който най-вероятно не се е удавил вадейки миди, след като така набързо го погребаха без опелото да е както се полага за архиерей с Велик Требник и пр. Наглостта с назначаването на митрополит Кал. за временно управляващ на овдовялата епархия, който е маша в ръцете на един шизофреник. Същия този Кал., които когато беше временно управляващ в същата Варненска и Великопреславса Митрополия през 1989 г. е завлякъл митрополията с 2 000 000 лв., а сега дойде на погребението с ревизор и веднага поиска инвентаризация на митрополията и да обединява финансово двете му поверени епархии. Питал е за прословутия "Линкълн" и пр. Та след всичко това и ред други гнусотии гаврата с паметта на митрополит Кирил продължава с това, че официоза на БПЦ БП, "Църковен вестник" в днешния си брой 16. VII.-31.VII.2013 г. не публикува нито ред за починалия архиерей. Вече за никого не е тайна кой управлява БПЦ. След като дядо Кирил бе отстранен по брутален начин, след като се изгавриха с паметта му вече нищо не може да спре един луд да стане патриарх. Бог да прости дядо Кирил и да пази България!!!

п.п. Какво беше направил митрополит Кирил на плевенския владика та не дойде да го изпрати в последния му път?! Шепа малоумници слушат един откачен! Бог да ги съди!
Eleazar_Levi
Потребител

Re: Църковен вестник

Мнениеот Eleazar_Levi » вт юли 16, 2013 9:42 pm

timotei
Потребител

Мнениеот timotei » ср юли 17, 2013 12:34 am

На погребението, мъртвият Кирил изглеждаше поразително жив, а живите му събратя от Светия Синод беха като безмълвни платна - ходещи странници. Не искам да кажа мъртъвци. Имах чувството, че беха дошли да се уверят, че наистина Владиката Кирил отива в гроба. Невероятно бързане. Затова сигурно го изпратиха със панахида, а не с Опело от Великия требник. Сякаш беше мирянин. Може би такава е волята Божия. Кога са го низвергнали? Това се виде по телевизията. Само гостите от чужбина, беха дошли наистина от скръб по Владиката. Молете Господ да ми прости за тези думи. Нема смисъл от разисквания дали се е удавил или ..! Бог да го прости.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср юли 17, 2013 8:53 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср юли 17, 2013 9:14 am

От мой познат, който учеше богословие научих, че по времето на комунизма на водещи позиции в църквата са издигани нарочно най-морално пропадналите и некадърни хора. Не знам дали е така, но резултатите ги виждаме всички.

Елеазаре, Вие като по-добре запознат с тези среди, наистина ли се учудвате?!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср юли 17, 2013 9:41 am

Учудвам се, виждал съм какво ли не, веднъж щях да счупя главата на един архимандрит, защото ми направи предложение.
И все пак, учудвам се, има неща, които се наричат "колегиалност", "кумова срама".., поне заради това да го бяха направили, поне заради това..
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » ср юли 17, 2013 2:24 pm

Лично мен,нищо не може да ме изненада в БПЦ!
Който има очи и елементарно разсъждение.вижда и отсъжда по правда!
Слава Богу за всичко!
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср юли 17, 2013 3:16 pm

Не, "Слава Богу", а Господи помилуй и спаси!
Това трябва да си кажем. Симеонов нищо не може да го изненада, но мен ме изненада до къде може да се стигне! Да бъде убит АРХИЕРЕЙ на църквата! И това да бъде приемано с изключително спокойствие, като нещо нормално и естествено...
Познат в цял православен свят и в страната, обичан, незаменим, направил толкова много...и просто премахнат... и всичко мълчи, освен жълтата преса, която позори паметта му.
Това минава всякакви граници! То говори само по себе си, а служителките в БПЦ правят, каквото им е наредено.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср юли 17, 2013 3:52 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » ср юли 17, 2013 4:21 pm

Нямам намерение да обсъждам служителките на синода. След това, което се случи в църквата - никой християнин не може да бъде спокоен, а най-вече тия, които са съучаствали в тормоз над друг. Като свидетели те са застрашени.
А кой не е мразел брата си, не е клеветял, злословил...само, защото е мислел, че това ще е угодно и ще се хареса на някого? За това да си дадем сметка...всичко друго след УБИЙСТВОТО на дядо КИРИЛ, бързото погребение, отношението на властта в смешната ни държава...хулите на онова недоразумение Лонгин, който очерня паметта на владиката - всичко друго след това - е незначително и дребно.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср юли 17, 2013 4:30 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср юли 17, 2013 5:00 pm

Изключтелно права сте йойо, така е разбира се.

Аурелия, за съжаление наистина съм толераст, дори съм присъствал на служба водена от въпросният ахимандрит.
Просто наистина не знам, и честно казано съм объркан какво да правя с подобни, а познавам такива няколко, и никой не е прост монах..
Като човек им давам право да правят каквото искат, стига действията им да са насочени към себеподобните им, но като вярващ ми е трудно да постъпя така както трябва.
Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Мнениеот yosif_s » ср юли 17, 2013 9:22 pm

Най-вероятно утре Синода ще прати във Варна Николай за временно управляващ! Става все по-страшно! Дано това да са само пускавици! Господи, помилуй!

п.п. За мен вече никога Синода няма да Свети, нито Николай митрополит.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср юли 17, 2013 10:02 pm

Йосиф, Вие сериозно ли?!

Елеазар, замислете се, че присъствието на служба, водена от греховодник, за когото Ви е известно какъв е (ако не е, нямате грях), си е проблем меко казано. Св.ап.Павел учи дори да не ядем с такива, камо ли да ги признаваме за водачи присъствайки на службите им.
Всички ние трябва да се замислим къде са границите на компромиса, които, веднъж преминати, биха ни коствали душата.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » ср юли 17, 2013 10:40 pm

Йосиф, ако шизото дойде със сигурност и аз ще се включа както и много други да го замеряме с яйца и домати.

Върни се в “духовници”