Църковен вестник

пространство за срещи и разговор
Теодори
Потребител

Re: Църковен вестник

Мнениеот Теодори » чет юли 18, 2013 12:46 am

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет юли 18, 2013 1:16 pm

Знаете ли какви са извиненията на хората отговарящи за вестника, дори с извиненията си показаха че са некомпетентни.
Извиненията са: сега били отпускари, броевете били подготвени предварително..
Явно за идиоти ни вземат, мислят си че пасем трева, толкова ли не мислят, че някои от нас също може да са работили във вестници, и може да знаем как се правят.
Ще кажа накратко, дори във готов вестник промени може да се направят за 5 минути, сега електронните платформи позволяват всякакви изменения, които са елементарни за всеки що годе обучен човек.

Изводите от случилото се : работещите в Църковен вестник са некомпетентни!

п.п.След многобройни запитвания в редакцията те са решили в крайна сметка да поправят грешката си, подготвя се специален брой.
Но, фактите си остават, доказаха че не стават за длъжностите, които заемат.
С некомпетентното си, и подлизурско поведение, както в този случай, така и от гафовете които направиха във сайта на патриаршията те се доказаха като неподходящи за длъжностите си.
Парашутисти..
Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Мнениеот yosif_s » чет юли 18, 2013 4:17 pm

Обезсмисля се съществуването на всеки вестник било то и църковен, който не публикува актуални новини и предстоящи събития. Малоумщина е целия екип да излезе едновременно в отпуск и да няма кой да отрази събитие. Иначе знаят да карат свещениците насила да абонират даже и селските си енории за "Църковен вестник".
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » чет юли 18, 2013 4:44 pm

Иосиф, оправданията им са хвърляне на "прах в очите".
Станаха ми много противни с това, че ни мислят за глупаци, и измислят смехотворни оправдания.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » нед юли 21, 2013 6:47 pm

Замеряне с яйца и домати може, но в никакъв случай не бива да се подлага на съмнение "Архиерейското достойнство". Отборът е от достоин по-достойн и най-достойн и към такива само послушание и поклони - иначе нищо друго няма да ви спаси на Страшния съд.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 22, 2013 9:23 am

Зограф, имам един сериозен въпрос, знаете какво е ставало през Българското Възраждане, предполагам също знаете как родолюбивите българи със "шутове" са изгонвали канонично избраните митрополити за да поставят на тяхно място други.
Вярно е че това довежда до схизма, но също така е вярно че това е основата за национално освободителното движение.
Мислите ли че това е било грешка, това е въпросът ми.

"Архиерейското" достойнство е важно само дотолкова, долкото хората го приемат, ако хората не го приемат те нямат никакво достойнство.
Защото народа това всъщност е църквата, когато той не приема дадени иереи то те не са вече предстоятели, защото де факто не предстоят пред тези, които не ги признават.

п.п.Всъщност като се замисля вие се шегувате, нали?
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон юли 22, 2013 10:55 am

Да, коментарът ми бе с цел да предизвикам малко да се замислим, че Господ цитира Писанието относно подобаващото уважение към Архиерея /респ. Първосвещенника/, но, когато той удря шамар на Христа, мисля, че Той го нарича съзнателно "стено варосана". И сега от нашата позиция трябва да запитаме онзи, който Го удари: " Ти Господа ли биеш?" До къде стигат определени норми, който когато се прехвърлят трябва да се каже "Баста! повече не може да се понася и търпи това безобразие". Задавам си въпроса когато ставаш християнин при Тайнството приемаш ново име [color=#BF0000]също така и когато даваш обет пред Господа, че ставаш мъртъв за света и само Нему ще служиш - получаваш ново име - монашеско[/color]. А КОГАТО СТАВАШ СЛЕД ТОВА СЛУГА НА САТАНАТА И ПОЛУЧАВАШ НОВО АГЕНТУРНО ИМЕ ГОСПОД НЕ Е ЛИ ЗАЛИЧИЛ ОТ КНИГАТА НА ВЕЧНИЯ ЖИВОТ ПРЕДИШНИТЕ ИМЕНА НА ПРЕДАТЕЛЯ????? :
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пон юли 22, 2013 11:58 am

Мисля, че съждението Ви е изцяло вярно, Зограф!
Няма как да бъде другояче!
Това и предпоставя, че един такъв лъжеархиерей е безблагодатен!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 22, 2013 12:23 pm

И аз така мисля за думите на Зограф.

п.п.Само една забележка г-н Симеонов, ако позволите разбира се.
Благодатта идва от Господа, а не от служещите МУ, всички имат една благодат, подарявана в кръщението.
Някои водейки живот, който не е в съзвучие с вярата просто не употребяват тази даруваната им благодат, и по тази причина те не живеят истински.
R.Simeonov
Потребител

Мнениеот R.Simeonov » пон юли 22, 2013 1:08 pm

Така е г-н Леви! Съгласен съм.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон юли 22, 2013 2:03 pm

Не се ли отнасят за Пастирите на Църквата думите на Господа: " ВИЕ СТЕ СОЛТА НА ЗЕМЯТА. НО АКО СОЛТА ИЗГУБИ СИЛА, С КАКВО ЩЕ СЕ НАПРАВИ СОЛЕНА? ТЯ ВЕЧЕ ЗА НИЩО НЕ СТРУВА, ОСВЕН ДА СЕ ХВЪРЛИ ВЪН И ДА СЕ ТЪПЧЕ ОТ ЧОВЕЦИТЕ. /Мат. 5,13/ Но когато стигнем до тук ни се противопоставя една огромна, добре смазана от лукавия, богословско-бюрократична административна машина, която има единствената цел да запази статуквото. И се започват стандартните обвинения ; къде ти е християнщината? защо осъждаш Пастирите, които е поставила Църквата? защо не се смириш и поклониш, защото без тяхното благословение няма спасение - ти ставаш разколик.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 22, 2013 2:17 pm

Тези думи се отнасят за всички вярващи.

Обаче сте много прав, че много искат да запазят статуквото, защото за тях не би имало място ако има по-висок морал; ако църквата в България беше едно истинско общество то бързо бързо щеше да изхвърли позорящите я иереи.

п.п.Тези описани от вас хора, те всъщност нямат понятие от Църква, имат някакво клерикалистично разбиране, което е нонсенс за православието.
Такива хора, които прекланят глава не само не помагат, те са основната причина беззаконниците да стоят на местата си.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юли 22, 2013 3:21 pm

Зографе и Елеазаре, тия дето ги описвате са баш същите като протестантските корумпирани пастори, 1:1 са си. Пасторите се защитават с един любим стих от Изход, "Не докосвайте помазаниците Ми", ама православните и толко грамотност немат поне стих от Библията да извадят в защита. :mrgreen:
Отдавна съм ги разбрала що за стока са религиозните - хвани едните, удари другите. Как трябва да се отнасяме към такива, вижте диалога ми с Тодорка в темата за изобразяването на Бог Отец, има и други мои спорове, които могат да служат за наръчник в такива случаи, но този е най-пресният :)
Освен всичко друго, човек се усъвършенства с времето. Преди мислех, че има смисъл да им се цитира Библия, отци и т.н., вярвах, че могат да зацепят. С годините разбрах, че не могат или не искат, което е все тая. Затова спрех да си губя времето да им цитирам Св.Писание и отци и въобще да се отнасям сериозно, тъй като Сам Спасителят ни е заръчал: Не давайте бисерите си на свинете, защото ще ги стъпчат с нозе и ще се обърнат да ви разкъсат.

Най-голямата заблуда на малцината истински вярващи в Бога е, че насреща си в религиозните среди имат братя и сестри. Тази заблуда е много кофти, тъй като човек до някое време си пати от наивността, като при някои хора разочарованието от орките (без извинение) се прехвърля върху Бога и после само Бог е в състояние да изцери и спаси.

P.S. Тодорке, дека си ма? Верно ли се качи на оня кораб?
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон юли 22, 2013 3:45 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон юли 22, 2013 3:59 pm

Оставете неграмотността, тя е преодолима, ако човек има желание. По-страшна е мръсотията в сърцата и умовете, която си стои там бидейки само замаскирана с религия.

Стихът се отнася до целия Израел, пасторите го размахват като знаме за безнаказаност и неприконсовеност. Дали ще размахваш стих от Библията или канони или отци, все едно и също словоблудство, целящо вършене на произвол без никой да държи сметка за това.
"Не е виновен който яде баницата, а който му я дава", казва българската поговорка. По-виновни са уфцете, които безмозъчно следват "пастирите" и ги защитават по-добре от цяла адвокатска кантора. Заслужават си съдбата, не ми дреме за тях.

Върни се в “духовници”