Геят свещенослужител

пространство за срещи и разговор
Мишо
Потребител

Мнениеот Мишо » пон мар 12, 2007 6:48 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт мар 13, 2007 12:04 am

Pauli
Потребител

Упрек с любов

Мнениеот Pauli » чет мар 22, 2007 11:57 am

BoyanMaga
Потребител

Re: Геят свещенослужител

Мнениеот BoyanMaga » пет окт 16, 2009 12:39 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 16, 2009 2:18 pm

Хора които практикуват подобно нещо (хомосексуализъм) , могат да бъдат свещеници естествено , но не християнски свещеници.

Могат да бъдат някакви други там, каквито има , де да знам какви , мормонски да кажем , но не и Христови.
Това е грях , и който го върши , без да се покае и да го преустанови , няма място в събранието на светиите.Няма какво да прави там.Има място в други сборища , на гей организации и тем подобни.

Ако някой има подобни наклоности , то нека се моли Богу , Бог може да му помогне , ако мрази тези страсти в себе си и да направи така да се отврати от това и да го остави завинаги.Такъв човек има място в събранието разбира се.Не мисля , обаче , че би бил подходящ за презвитер , да кажем.Именно заради другите , вътрешните и най -вече външните.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пет окт 16, 2009 4:00 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет окт 16, 2009 4:26 pm

здрасти , Иван.
Не , не е арийство , то е нещо което разделя хората , на висши и нисши , поради някакви физически различия , което е ужасно и зло.

Тук нещата са други.Посочих , че ако човекът се кае от тези си страст и моли Бога за помощ , то Бог ще му помогне.

Но не е Бог Този , дето прави човека гей.Понеже това е неправда , а Святият Бог , няма нищо общо с греха.

Яков казва че , никой който се изкушава да не казва Бог ме изкушава , понеже Бог не се изкушава от зло и никого не изкушава , но който се изкушава се завлича и лъже от собствената си страст и когатао страста зачене , ражда грях , а когато греха се развие напълно ражда смърт..( по памет , цитирам)

Така че е ясно , че хомосексуалиста , се изкушава от собствената си страст
и следствието на това , ако не се покае е смърт.
А знаем че грешни няма да устоят в събранието на праведните.Такъв човек , без покаяние от греха , няма какво да прави в църквата на Господа.Той не е за там.Камо ли да е на ръководна позиция , сред равни братя.Не може , не бива.Това е , не че някой го онеправдава , но той сам се онеправдава , с постоянство в грях.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » пет окт 16, 2009 7:34 pm

small axe напълно прав си , но изказването ти в първия пост не ми хареса и за това писах .
Ние трябва да уважаваме и другите религии ,те също са истински за тези които ги изповядват !Не знам дали е истина но имаше май преди време някакъв гей скандал във Ватикана ,но не съм сигурен.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » съб ное 07, 2009 2:50 pm

Върни се в “духовници”