Почина игумена на Троянския манастир !

пространство за срещи и разговор
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт май 27, 2008 9:19 am

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт май 27, 2008 10:36 am

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » вт май 27, 2008 11:42 am

За мъртвите или добро или нищо, защото те вече са застанали пред НЕБЕСНИЯ ПРАВЕДЕН СЪД.

Бог да дава духовна трезвост на нас, които сме все още на земята и да ни пази от падението да станем играчка в "ръцете" на бесовете. Страшно е да застанем пред Праведния Съдия и недай Бог смъртта ни да се окаже неочаквана или по църковно славянски казано "напрасна".

Жалко за неоправдано разделената Доростоло-Червенска Митрополия!
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт май 27, 2008 12:12 pm

прикомен , кой казва,че само добро трябва да се говори за мъртвите ?

Нали Бог каза, О безумецо не знаеш ,че още тази вечер ще изисквам душата ти.
Никой дефактно не знае кога ще умре. Това ,че човека е умрял , какво означава? Означава ,че Бог е изисквал душата му.

Така,че не виждам на този човек плодовете. Какво бере той като плодове или какво е оставил той??
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » вт май 27, 2008 2:13 pm

Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » вт май 27, 2008 4:35 pm

ти, който си уподобил себе си на безплътните Божи ангели - ти провокираш болезнена реакция и после обвиняваш.
Ако си християнин - кажи една молитва за многобройните хора, които умират всеки Божи ден и недей казва лоша дума за тях!!! За всеки от нас това може да се направи хилядократно! И за теб и за мен!
Темата е отворена за конкретен човек, в случая духовен водач. Състоянието му е вследствие на заболяване и той си е носил този кръст. Душата му Бог ще я види, както и на всеки един от нас!
Присмеха никога не е добра стартегия. :(
Бог да упокои душите на покойниците ни!
Амин
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт май 27, 2008 4:47 pm

Петрова, ти този "духовен" водач познавала ли си го.
Ще ти кажа защо питам!
Защото явно много от православните по дефалт разбират ,че поповете, монахините , и другите хора със служение в църква са святи - духовни водачи.

Работата е там ,че аз самата не виждам какво водачество е имал той.
Ти казваш духовно, но пак те питам , той какви плодове е набрав от това водачество?

молитвата за всеки един от нас : тя трябва по всяко едно време да е на устата ни. Но уви, хора сме. В момента няма какво да кажем за този човек. Той отдавна вече е бил съден и е отсъдено на душата му. Нито с молитви можем да накараме Бог да го съди по справедливо нито с нищо. Ние сме само едно създание и нямаме власт над Създателя!
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » вт май 27, 2008 4:57 pm

Знаеш много добре, че избягвам да разговарям с тебе, момиче.
Ще ти отговоря, ако искаш разбери. Прочетох много ласкави думи за въпросния човечец от хора, които са го познавали. Повечето са с много добри отзиви за него, включително и участници във форума. Грешиш, ако мислиш, че приемаме духовните ни водачи за безгрешни люде - такива няма, просто ги приемаме с необходимите любов и уважение.
Каквито плодове е набрал са за него си. Аз в чужда кошница не ща да гледам.
Страшния съд още не е дошъл, мила, а Бог е милостив към хората!!!
Ако и ти си по-милостива само ще спечелиш!
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт май 27, 2008 5:05 pm

Петрова, хубави думи , но едно нямат никаква християнска основа - може би хуманистична да , но не и християнска.

Никъде в Словото не пише ,че Бог си променя решенията и ще по време на страшния съд ,ще извади някой от ада и ще го сложи в рая и обратното от рая в ада. Душите които бъдат съдени просто предвкусват предвечността. А след деня на съда ,че понесат последствията в пълната им сила!

За човека: Отново не виждам смисъл в думите "Бог да го прости". Тъй като са в развив не само с Християнството , ами и в развив със цялото Писание!

П.П. след като не искаш да говориш с мен не виждам защо отговори?!
nikito5kov
Потребител

Мнениеот nikito5kov » вт май 27, 2008 5:21 pm

Бог да прости! Не е необходимо да познаваш някой,за да отдадеш последната си почит към него,като човек към човек!

П.П.
На мен ли ми се е сторило или наистина чух ГРУХТЕХЕ НА ПРАСЕТА в:
Пуснато на: Пон Май 26, 2008 3:54 pm Пуснато на: Пон Май 26, 2008 6:31 pm
Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » вт май 27, 2008 5:25 pm

Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » вт май 27, 2008 5:45 pm

всъщност, ето, че не си ме разбрал.... не затова не искам да общувам с актето - със зара как може, да не би да са по-преодолими различията ни? Споменавала съм във форума неведнъж, че имам близки познати евангелисти, така че и това не е. Не виждам смисъл обаче да повтарям вече многократно казани неща. :?
Живите са моя грижа и радост и мъка, но и мъртвите не забравям.
Не знам откъде си останал с впечатление, че мразя някого си? :roll: Не е така. нито пък някой вярва, че сана ще спаси когото и да било - няма такова нещо. Просто човек и със сан и без сан си е човек, Божие чедо.

Споменатите от теб реакции, пропускаш да забележиш са ответни на друга неуместна реакция. :
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » вт май 27, 2008 6:13 pm

Ангел Небесен
Потребител

Мнениеот Ангел Небесен » вт май 27, 2008 8:54 pm

abc
Потребител

Мнениеот abc » вт май 27, 2008 10:19 pm

Върни се в “духовници”