MОНАШЕСТВО !

пространство за срещи и разговор
Потребителски аватар
Next
Потребител

Re: MОНАШЕСТВО !

Мнениеот Next » съб ное 30, 2013 9:37 pm

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » съб ное 30, 2013 10:13 pm

Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб ное 30, 2013 10:20 pm

Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » нед дек 01, 2013 6:02 am

Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » нед дек 01, 2013 7:01 am

Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » нед дек 01, 2013 8:25 am

Като се замислиш, това хлапе - монах Кирил, твърде възможно е да е изврънкал компютъра си от игумена. С манастирски пари, то от къде ще ги има?
И ако е така - завалията игумен. Назначиха го като добър човек, на мястото на предишния.
А всички, са му се качили на главата. В манастирската килия да води такива разговори пък и не само! Да осмива всички, во главе с игумена....
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед дек 01, 2013 1:51 pm

Hatshepsut, бъди с всичкия си...

Във форума на Атака има най-голямо количество платени провокатори от висш клас. И не толкова висш, защото има и от чужбина - личи си машинния гугълски превод. Има и обикновени ла...нета.

Там не останаха свестни изобщо. Това вече са не'кви извънземни, неже ли земни. Дори капка православие там не остана. Ченгета и жжидове до мозъка на костите. Какво православие?!?!!!?? Аз, ако ти кажа, че съм Наполеон ще ми се вържеш ли!?

Няма по-идиотски форум от този на в-к Атака...
Въпроса е, Волен ли спи или администратора. Но ?-са е риторичен.
Tarasios
Потребител

Мнениеот Tarasios » пон дек 02, 2013 6:34 pm

Скандалният йеромонах Кирил: Грешен съм, но не съм гей!
http://www.blitz.bg/news/article/236625

Не съм гей! Това отсече йеромонах Кирил пред Мартин Карбовски по TV7, който през седмицата се прочу със скандалния си запис по скайп, в който говори за гейовете в църквата с приятеля си Георги. "Всеки трябва да бъде в църквата, защото църквата е една лечебница. Тя ще помогне на всеки. Не съм гей! Грешен съм", обяви йеромонах Кирил.

Той добави, че всеки има право да бъде какъвто си иска. "Аз не съм от бедно семейство. Пращал съм му пари на Георги, защото бе човек в нужда. Искаше да изкара курс за шофьори и започне работа. Въпросният запис, който скоро бе излъчен, беше като една торта подреден. Това бяха слепени неща от шест записа наредени един след друг", обясни Кирил.

Попитан защо в разговора говори, че го боли дупето, Кирил безцеремонно каза: "Аз имам хемороиди, но това няма общо с разговора. Отворете обявата на Георги и прочетете. Не съм хомосексуалист. Аз съм монах. Откровен човек съм, почтен човек."

Попитан за думите си, че в манастирите има много хора с обратни наклонности, йеромонахът отговори: "Думите са извадени от контекста. Говорим за стари, болни хора, които не могат да правят такива неща. И да има гейове, аз не знам."

Йеромонахът признава, че разговорът, който бе пуснат, съществува, но липсват огромни части. "Много късно разбрах, че Георги е гей. Аз исках да му помогна, но няма да застана с него на едно място. Аз исках да му помогна", добави той.

По време на отговорите на йеромонаха Карбовски откровено го подиграваше, че е лъжец и е тъп, при което Кирил отговаряше свенливо.

Накрая водещият го призова да си свали кръста, който носи на врата. "Този кръст ми е даден от дядо Максим и няма да го махна", завърши Кирил.

В края на разговора със студиото се свърза и въпросният Георги, който разкри скандала. "Не съм го изнудвал. За какво ми даде 900 лева ли? Даде ми ги, за да наема жилище в София, за да живеем заедно. Той си плаща за секс", обяви Георги.

Журналистът накрая заяви, че има материал за гейовете в църквите, но от уважение нямало да го пусне сега, а идния месец./БЛИЦ
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » вт дек 03, 2013 6:32 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 08, 2013 7:22 pm

Ето интервюто на Карбовски с тн епископ Борис. За тоя писанието нищо не значи явно. Той ще си приеме педерасите в църквата, без да му мигне окото... Позор!
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пет апр 11, 2014 11:27 am

С двете ръце съм против преподобният отшелник Григорий да е викрарий в Софийска митрополия
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » съб апр 12, 2014 10:55 pm

За съжаление България се оказа без истински монаси, а от тези псевдо-монаси се възпроизвежда и съответния епископат с малки изключения.
AntonPehlivanov
Потребител

Мнениеот AntonPehlivanov » нед апр 13, 2014 7:16 pm

Дано нещата в бъдещето се оправят.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед дек 07, 2014 9:36 pm

Малко плодове от учениците на Маркс и Дарвин в живота на монасите:

Монахиня Симфороза, със светско име Елена Георгиева Мечкова, е родена в гр. Пловдив на 16 май 1907 г. След завършване на прогимназиалното си образование заминава във Франция да учи. После приема монашество във Видин, през 1924 г. След това заминава за село Сотиря, Сливенско. Там става игуменка в манастира „Света Петка”. Хората разказват, че там тя е рисувала много картички за Рождество и Възкресение и със събраните пари е спомогнала за украсата на този манастир. Днес всеки, който посещава тази света обител, остава очарован от красотата на Божия храм „Света Петка”, принос за което има и монахиня Симфороза.
Тя не е отказвала молбата на никого и за нищо. „Ние като християни и особено аз не мога да откажа подслон в манастира”. Така през 1951 г. я молят за убежище „нелегалните горяни” Георги Маринов и Иван Спасов, които са избягали от селото и са се криели в гората. Те й поръчали да каже на Ненка Тодорова Гарванова от с. Сотиря да изнесе незабелязано от селото картечницата и сандъчето с патроните и оръжието в кола с тор и да ги зарови в някоя нива. После да каже мястото на игуменката, за да предаде на нелегалните да отидат и да приберат мунициите. Монахиня Симфороза обаче не успява да влезе в контакт с въпросната жена. Въпреки това тя е привлечена като съучастник по делото за горяните.
В издадената й присъда от Старозагорския окръжен съд на 18 октомври 1951 г. се решава следното: „Признава подсъдимата Елена Георгиева Мечкова (монахиня Симфороза) на 44 години от гр. Пловдив, а живуща в село Сотиря, Сливенско, в манастира „Света Петка”, за виновна в това, че е подпомагала с оръжие, храна и боеприпаси и улеснявала членовете на бандитската организация и самата бандитска организация. Монахиня Симфороза е вражески настроена към народната власт и е била във Франция и Турция, където е влязла в съюз с англо-американските империалисти и техните слуги турските реакционери, гръцките монархофашисти и бандата на Тито. Вследствие на изложените данни съдът я осъжда на 7 години лишаване от свобода и да се конфискува в полза на държавата по една втора идеална част от движимото и недвижимо й имущество”.
Въпреки очевидния правен абсурд (тъй като монахиня Симфороза не е притежавала никакво оръжие и не е подпомагала с такова нелегалната организация, не са намерени никакви боеприпаси в манастира, и накрая тя не е познавала никого от „бандата на Тито”, ако въобще е имало такава банда). Елена Георгиева Мечкова е принудена да изтърпява наказанието си в Сливенския затвор от 25 септември 1951 г. В заключителната си реч прокурорът казва, че „... подсъдимата не е като останалите подсъдими - тя има особено положение пред останалите подсъдими в този процес. Тя е една, която се е отдала на религията и същевременно от мястото, което е заемала се е съгласила да служи на лагера на контрареволюцията, на лагера на реакцията. Обвинението против подсъдимите, в частност подсъдимата монахиня Симфороза, е за ужасна и чудовищна вина и изисква строга присъда, най-тежко наказание”.
Действително условията в Сливенския затвор са крайно тежки. „Те искаха да ме унижат - разказвала монахинята, - но аз като стара пловдивчанка счетох, че има неща, на които мога да ги науча, защото те не ги знаят, например на руски и френски език, проповядвах им Божието учение.” Именно заради тези проповеди тя изтърпява повече от 240 карцера. „Метър на метър са тия карцери - казвала монахинята, - вътре изпражнения, всичко. Ни можеш да седнеш, ни да легнеш. Седиш права и ти хвърлят яденето. Гладувах и ден и нощ, така два-три дни, ама не издържах и започнах да се храня.” В килията на самия затвор не е било нищо по-различно. „В килията нямаше стъкла на прозорците. Зимата лежиш на пода и се завиваш с едно одеало. Като станеш сутринта - и снегът просто те е затрупал. Ядяхме повече сол, за да не замръзнем”.
Пазачите в затвора веднъж знаели за предстоящо посещение от ДС и я попитали: „Симфорозо, можеш ли да нарисуваш Иисус Христос как носи кръста си?” Тя казала: „Дайте ми боя” - и изрисувала цялата стена. На другия ден минава комисията и я наказват - светили й със силни прожектори в очите няколко часа... Изобщо малтретират я особено жестоко, защото била монахиня.
След излизането си от затвора, монахиня Симфороза отива да служи в Мъглижкия манастир „Света Параскева”, където всички я помнят като изключително добра, но измъчена жена. Там тя умира на 7 декември 1992 година.
Църковен вестник година 103, брой 15
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » ср дек 10, 2014 9:18 pm

Мцхета – древняя столица Грузии. Этот маленький городок привлекает туристов и паломников. И недаром. Здесь находятся известные монастыри: Джвари, Зедазени, Светицховели, Самтавро. Именно в женский монастырь Самтавро непрерывной струйкой течет поток страждущих людей. Они едут на могилу старца Гавриила (Ургебадзе), прославленного в лике святых Грузинской Церковью 20 декабря 2012 года. Это произошло в невероятно короткий срок после его кончины – через 17 лет.

О нем издательский дом «Святая гора» выпустил в 2006 году прекрасную книгу под названием «Диадема старца». Ее не читаешь, а «глотаешь» – оторваться невозможно. Старца называли «большой любовью ХХ века». Он часто носил на груди табличку «Человек без любви – как кувшин без дна»
http://www.pravoslavie.ru/orthodoxchurches/65311.htm

Върни се в “духовници”