Знае ли някой, някъде свещеник за пример?

пространство за срещи и разговор
sanata
Потребител

Знае ли някой, някъде свещеник за пример?

Мнениеот sanata » нед ное 23, 2008 1:50 pm

Защо подхващам тази тема? - ами защото въпросът е много сериозен. Защото аз не познавам такъв, което не означава, че няма. Но какво ще рече " за пример"?, т.е. истински подражател на нашия Господ Иисус Христос във всяко едно отношение, отдаден изцяло на Бога и на хората, но отдаден на хората не само с дежурното "Как си?", а с разговори, беседи, поучения, въпроси , и то не само при изповед, а по всяко време и нагодината и на денонощието. Свещеник, който истински е разпнал плътта си. Май няма такъв, а? Не говоря за монаси, говаря за свещеници, които обслужват църкви или манастири, които служат в тях и т.н.Моля, ако някой знае за такъв човек да сподели.И аз имам духовник, при когото се изповядвам, но не е такъв, какъвто аз искам да бъде, което и е нормално, тъй като и той е човек. Но от човек до човек има разлика и то огромна.
Ето днес отиваме в храма/не в нашия/ и когато с детенцето се наведохме да вземем благословия от свещеника, той ни подмина и каза може би на въздуха " Бог да благослови" - какво правим от тук натам. Аз разбирам всичко, нито се сърдя, нито съм обиден, нито ще спра да ходя на църква, нито ще се отрека от Бога. Но,ако това се беше случило с някой нововъведен във вярата, или с някой неверник?, как тезе хора бихме искали да се усилят във вярата, когато виждат какво е отношението на пастира спрямо тях - безлично. Това не е църквата, която е съградил Иисус Христос, нито пък свещениците са апостолите. И ако не Е нашия Господ, никой не може да ни спаси.Амин!
sandi
Потребител

Re: Знае ли някой, някъде свещеник за пример?

Мнениеот sandi » нед ное 23, 2008 3:25 pm

klim

Мнениеот klim » съб окт 31, 2009 6:41 pm

Има,всички от Компанията са такива,но едва ли имаш шанс да ги срещнеш.
prokimen
Потребител

Re: Знае ли някой образцова църковна иерархия?

Мнениеот prokimen » пет ное 23, 2012 4:12 pm

Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » съб ное 24, 2012 9:20 pm

Свещеникът при който, аз и детето ми се изповядваме е чудесен човек и истински православен християнин. Разбира се, всеки има право на мнение, но за него не съм чувала лоша дума от миряните. Предполагам, че това си имала предвид с въпроса си. Да, има такива, но като всички прекрасни човеци, са малко, защото времето ни е жестоко.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб ное 24, 2012 9:30 pm

Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » нед ное 25, 2012 8:08 am

Аз съм се въоръжила с огромна доза здрав непукизъм и убийствено пренебрежение, към въпросните жреци, затова старателно ме отбягват. Вчера казах пред едни лелки, че съм много далеч от нещата, които вълнуват клюкарите. Те веднага се опитаха да ме засекат "Искаш да кажеш, че си над тези неща ли?", "О, не" казвам им аз "Опазил ме Господ, да съм над, не съм нито над, нито под, просто съм много, много далеч."
Хич не им стана хубаво. Не знам защо клюкарстването е така сладко за повечето хора. :thumbdown:
А отецът, наистина е страхотен. Много обича децата. Играе си с тях, защото е още млад, няма 40, а те умират за него. Рисуват му рисунки, снимат го с телефоните си. Много мила картинка. Моето момченце, като беше малко, мислеше че това е Господ. Веднъж ми вика "Мамо, защо днес Господ го няма в Църквата?"
Много мило!
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » нед ное 25, 2012 2:19 pm

Цариградските патриарси са били женкари, сребролюбци, чревоугодници, но не са били националисти и идеологисти. Това ги прави престъпници, но не войнствуващи врагове срещу Църквата. Струва ми се, че не се налага да ви обяснявам разликата между оная ситуация и тази в която живяхме.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » нед ное 25, 2012 10:44 pm

Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » пон ное 26, 2012 7:14 am

Ххахха, много вярно! Ама на помощ си идва непукизма, а и наоколо ми има "еретици" като мен, та станахме леко непробиваеми. :mrgreen:
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пон ное 26, 2012 9:07 pm

Не разбрах защо тази тема е в "Духовници", а не в "Ереси и бесове"? Ние сме християни, а не духовникови. Наричаме се християни, защото вярваме в Иисус Христос и следваме догматите му. Индианците в Амазония следват магьосниците си, но ние Бог! Всякакви подобни теми имат за цел да ни върнат в езичеството или ерестта, да ме извини авторът, но не си дадох труда да чета целият пост за да определя в кои от двете.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон ное 26, 2012 11:37 pm

Потребителски аватар
Leona
Потребител

Мнениеот Leona » вт ное 27, 2012 7:04 am

И аз много се смях тогава и много му обяснявах после. :biggrin:
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » вт ное 27, 2012 4:41 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт ное 27, 2012 4:53 pm

Върни се в “духовници”