Знае ли някой, някъде свещеник за пример?

пространство за срещи и разговор
Потребителски аватар
Leona
Потребител

Re: Знае ли някой, някъде свещеник за пример?

Мнениеот Leona » вт ное 27, 2012 7:31 pm

Хахах, не се притеснявай Йо, аз не съм стандартен родител, а моят звезден пътешественик, синът ми, изобщо не е обикновено дете. :mrgreen:
Факт, че и двамата го раздаваме леко творци, та свиквай да приемаш всякакви определения от мен :mrgreen:
Многото емотикони също, аз харесвам и ползвам, някъде бях чела, че не било добре. Е добре! :biggrin:
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » ср ное 28, 2012 10:46 am

По- точен, според мен, щеше да е въпросът- " кажете някой свещеник за пример"
Така поставен въпросът щеше да е по коректен, понеже иначе се намеква, че май няма такива никъде.

Иначе трябва да има такива и да се търсят от вярващите.
Апостол Павел казва на Тимотей да се старае да бъде пример на вярващите във всичко. Това се отнася и за днешните, които са в позицията на Тимотей.

Днес, обаче, мнозина се старят да са антипример на вярващите във всичко, да се обогатяват и да властват. Използват и приомите на всяване на страх и тн, дори самите канони използват когато им изнася и ги изкривяват така, че да стане на тяхното. Но когато тези тн. канони не им изнасят, мълчат като посрани.
Използват се и даже тн. тайнства за обогатяване. Това е грях, но все едно, на кой му пука. Ако днес се разиграваше историята със Филип и етиопеца, щеше да бъде така: Етиопецът пита Филип- Вярвам, какво ми пречи да се кръстя?
Филип отговаря: Нищо, ако вярваш и имаш 50 лв можеш!
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб дек 01, 2012 9:24 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » нед дек 02, 2012 11:41 am

Върни се в “духовници”