Какво е апологетика

академични, професионални, лични разговори
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Какво е апологетика

Мнениеот Aurelia Felix » вт апр 06, 2010 3:38 pm

бъркаш. чувство за непогрешимост нямам. а директорски се държиш именно ти, защото не знам по каква причина си си втълпил, че можеш да стоиш на амвона и да морализаторстваш наляво - надясно, давайки определения кой какъв бил. аз с това проблеми нямам, естествено, морализаторствай си на воля, давай си определения, на мен не ми пречиш. ако обаче още веднъж дойдеш в "богословие и праксис" и ни в клин ни в ръкав ни осведомиш за 100 път какъв бил амон-зограф просто ще ти трия постингите.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт апр 06, 2010 3:42 pm

Охо, госпожо фюрер, изплаши ме до смърт :lol: :lol: :lol: Ох, как ли ще спя тая нощ? Викаш, не съм добре дошъл вече във виртуалния ти райх?
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт апр 06, 2010 4:31 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » вт апр 06, 2010 4:36 pm

Славян
Потребител

Мнениеот Славян » вт апр 06, 2010 7:15 pm

Сега дано ви олекнало на всички, след като си изнесохте чувствата!
Гост

Мнениеот Гост » вт апр 06, 2010 7:57 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » вт апр 06, 2010 11:08 pm

Гост

Мнениеот Гост » ср апр 07, 2010 12:49 am

Бъркаш, Тигър. Този форум не е църква и ти нито си епископ, нито си презвитер в нея.

А като ми казваш, че съм се възгордял, дай цитат на думите, които те навеждат на такава мисъл, както аз изобилно те цитирах. Опомни се и виж какво съм писъл за да се осъзнаеш, да не кажа засрамиш.

----------------

Извинявам се за правописните грешки, но Тигъра ми изяде обеданата почивка, та всичко стана на бързо.

------

Молекуле, не се притеснявай за мен. Аз нито съм се обидил, нито съм се наскърбил, нито пък съм се усамотил. Повечето пъти за да участвам в темите жервам нещо, като този път - обяда и почивката. Вярно е, че от неправославните познавам основно протестанството и затова с него се занимавам. Просто не мисля, че вече си струва, а и с отношението, което се демонстрира, посланието ми към протестантите е разрушено. Как ще видят богатството и красотата на православието?!

А кваса на всеправедност и спор е доста заразен. За това - по-далече.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср апр 07, 2010 9:57 am

Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » ср апр 07, 2010 1:28 pm

Хайеде, хайде Тигър. Нали искаш да ми помогнеш. Цитирай ми поне едно изречение от което реши че съм горд.
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср апр 07, 2010 7:28 pm

Жоро, моля те. Хайде да спреш.
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » ср апр 07, 2010 7:53 pm

Тигър, занам че няма да намреиш такъв цитат. Дори в по-предишния пост използвах думата Библия (книга) за да не бъдат думите ми обидни.

Нека ти помогна, използвай това:

Тигър, аз съм горд и обичам да споря и винаги трябва да се учи на смирение и търпение. Стремя се да пазя тази мисъл в сърцето си, особено когато се занимавам в апологетика. Когато гледаш грешките на другите и защитаваш истината е моного лесно да решиш, че за всичко си прав. За това ти писах онзи път, че сигурано ще изпадна в гордост и ти казах, ако това стане да ме поправиш. Ти ми отговори че Бог е силен да ме опази. Е, надявам се този път да опаи и тебе и да те избави от това в което си изпаднала.

Mира, спирам.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » чет апр 08, 2010 1:41 am

ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » чет апр 08, 2010 11:40 am

Ами така се получава когато хората се хванат за буквата на закона. - Дразги и караници за глупости.
Особено когато се тълкуват религиозни текстове, трябва много да се внимава в двуякото значение на думите.

Едно е, един човек да е горд. - Това означава да имаш чест, достойнство и други такива все хубави човешки неща.

Съвсем друго е, един човек да е горделив. - Това означава, носът в небето и няма по-велик от него на земята.

Все си мисля, че хора заели се с нелеката задача да стават апологети, винаги да следят за двуякото значение на човешката реч. Особено що се касае за религиозни текстове, защото точно тогава се тълкуват двете страни на човек - божествената и човешката. Трябва да бъдат уважавани и двете му страни от апологета, за да има потенциална база за правилно тълкуване на религиозните текстове.
Е, поне така си мисля де.
Нали съм си и аз човек като вас. И аз хляб ям и вода пия.
Но и при мене като и при вас има божествена искра.
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » съб апр 10, 2010 5:48 am

Христос Возкресе!

Тигър, прости ми, че те обидих. Извинявам се, че спорих с теб. Ивинявам се на всички, че не спазих това, за което писах в тази тема. Простете ми за това, че не показах необходимата любов и смирение. Тигър права си, не знам много. Сприрам участието си не заради вас, а заради мене. Смятам, че на друго място ще бъда много по-полезен от тук, ако въобще може да се каже, че тук съм бил полезен.

Пак моля, простет ми, че ми липсваше кротостта на мъдростта! Простете ми!

Върни се в “богослови”