Каква е разликата между Православната Църква и Арменската

академични, професионални, лични разговори
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Каква е разликата между Православната Църква и Арменскат

Мнениеот Aurelia Felix » пет ное 12, 2010 11:13 pm

ти ми отговори как православен "експерт" като теб призна ню ейдж сектата на Георги Бакалов за църква и аз после ще ти обясня (бавно, като за тебе) защо казах това за оспамването.
Асен
Потребител

Re: "Колко е угодно да живеят братя в единодушие"

Мнениеот Асен » съб ное 13, 2010 8:54 am

През последните няколко дни станахме свидетели на взаимното неприемане и открита конфронтация между вярващи християни в няколко различни теми, което доведе дори и до заключването на една от тях!

Лично на мен не ми е весело от всичко това!

Не е задължително винаги да мислим по един и същи начин, да имаме еднакви интереси, но за да бъде единодушието ни реално, всички ние трябва да сме посветени на Бог като най-важното нещо в живота ни. Нужно е всеки ден да разпъваме своето "Аз" и да търсим мир с всички (според Евреи 12:14).

Мир може да има единствено, ако всеки от нас отдава почит на другия и го смята за по-горен от себе си (Филипяни 2:3). А за да бъде реалност това, всички ние трябва да търсим общение с Бог!

За да има истинско и ползотворно единство в една общност, най-важното е Божието присъствие във всички нейни членове. Тогава всеки един от нас би превъзмогнал огорчението си и би простил на този, който го е наранил. Само така ще можем да превъзмогнем своето его и ще можем да правим това, което бихме искали другите да правят на нас (Матей 7:12). И ще спрем да търсим съчицата в чуждото око (Матей 7:3).

Единодушието е угодно на Бог. Когато ние потискаме плътта си, за да служим на другите, това е угодно на Бог. Имаме истинско основание да бъдем единни-Иисус е пролял Своята кръв за всички нас.

Едно тяло не може да функционира нормално, ако частите му воюват помежду си. То не може да устои, ако те се хулят, завиждат или ... мразят.

Сега остава въпросът: Готови ли сме да угодим на Бога? :angel:
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб ное 13, 2010 10:45 am

Асене, всичко що си писал е принципно вярно, но пак и пак ще ти кажа, че не може да има мир с лукавщината и лъжата. Андрей постави един изключително важен въпрос: за езичеството и ересите сред православните в България. защо никой не му обърна внимание, защо?! вместо това за кой ли път видяхме поредното тупане в гърдите на праЗнославците, които само защото са кръстени в ПЦ смятат, че са православни в дух и истина. и тази тема (поредната) се превърна в средство за подхранване на горделивото им религиозно его. с което само хвърлиха още съчки под личния си казан.

Православието е автентичното християнство, онзи съвършен ръст в Христа, за който говори св. ап. Павел (Ефес.4:13). защото точно Църквата (православната) изповядва точно Бога и Спасителя. Господ Иисус Христос е всичко в Православието, истинската Глава на Църквата. и горко на всеки, който "държи истината в неправда" (Рим.1:18).

това, че някой е кръстен в Църквата, че редовно се изповядва и причастява със Светите Тайни, не дава никаква гаранция, че е действително служещ с дух и истина (православен). Бог няма да презре светостта и истината Си и да не осъди греха и лукавството и никакви кръщелни свидетелства и горделиво тупане в гърдите не могат да ни предпазят от справедливото осъждане.

историята има неприятния обичай да се повтаря, защото хората сме си същите грешници.

тъй като много православни имат отвратителния навик да не четат Вехтия Завет, че било опасно, сега искам да ги принудя да прочетат малко от него:

"Тъй казва Господ Саваот, Бог Израилев: изправете ваштие пътища и вашите дела и Аз ще ви оставя да живеете на това място.
Не се уповавайте на лъжливи думи: "Тук е храмът Господен, храмът Господен, храмът Господен." Йерем.7:3-4

"Тъй казва Господ: така ще сломя гордостта на Иуда и голямата гордост на Йерусалим. Тоя негоден народ, който не иска да слуша думите Ми, живее по упорството на сърцето си и ходи след други богове, за да им служи и да им се кланя, ще бъде като тоя пояс, който е за нищо негоден". Йерем.13:9-10

"Нека домът Израилев проумее в сърцето си, че те всички със своите идоли станаха чужди за Мене". Йезек.14:5
Асен
Потребител

Мнениеот Асен » съб ное 13, 2010 11:09 am

:angel: Тигър, зная че си искрена и пишеш винаги това, което мислиш!
Но, въпреки това има неща, които стоят над нашите помисли и решения
kassie
Потребител

Re: "Колко е угодно да живеят братя в единодушие"

Мнениеот kassie » съб ное 13, 2010 11:09 am

preacher
Потребител

Мнениеот preacher » съб ное 13, 2010 11:35 am

Асен
Потребител

Re: kassie

Мнениеот Асен » съб ное 13, 2010 12:23 pm

kassie, съжалявам за забавения отговор, ама за малко бях оф-лайн, че си правя нещо по колата отвън.

Винаги от мненията ти е излизало едно нежно и искрено излъчване, вдъхновено от вътрешното съкровище на сърцето ти. И за мен е приятно да чета това, което пишеш. А и за другите, надявам се. :thumbup:

Наистина, участието ни в клуба понякога отразява нашите моментни настроения, а това е преодолимо и той ще си остане място, от което получаваме много. А се създават и приятелства. wink:

Не е тайна, че всеки от нас понякога се бори с явни противоречия или неразбиране, но с мъдрост и търпение лесно можем да преодолеем това, започвайки от нашето вътрешно отношение към проблема.

Тук е моментът да призная, че много пъти съм бил несправедлив към съфорумци, но осъзнавайки се ... на по-късен етап... съм бързал да поискам прошката им.
Тигър и Смол ще го потвърдят.

Затова те моля пред всички - не прибързвай с решението си и не се отказвай. Нека продължим заедно! :angel:
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » нед ное 14, 2010 10:28 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » нед ное 14, 2010 10:49 pm

Върни се в “богослови”