Бихте ли ми разяснили, два откъса от Библията.

академични, професионални, лични разговори
Мариян
Потребител

Бихте ли ми разяснили, два откъса от Библията.

Мнениеот Мариян » чет ное 11, 2010 2:05 am

Преди известно време , прочетох в Библията следните два откъса :

"Битие :
20. Бог каза: Да произведе водата изобилно множество одушевени влечуги и птици да хвърчат над земята по небесния свод. "
"24. Бог каза: Да произведе земята одушевени животни според видовете им: добитък, влечуги и земни зверове според видовете им; и стана така. "
Тук въпроса ми е, дали е възможно да става въпрос за еволюция при животните, понеже това ми напомня на самата теория. Другото ми запитване е :

"Откровение 22
10. Още ми каза: Не запечатвай думите на написаното в тази книга пророчество; защото времето е близо.
11. Който върши неправда, нека върши и занапред неправда; и който е нечист, нека бъде и занапред нечист; и праведният нека върши и занапред правда; и святият нека бъде и занапред свят. "
Явно, ми липсва доста знание относно Библията. Бихте ли ми обяснили как да разбирам цитата ? Благодаря.
small axe
Потребител

Re: Бихте ли ми разяснили, два откъса от Библията.

Мнениеот small axe » чет ное 11, 2010 1:51 pm

На първият въпрос:
Не е възможно да става дума за еволюция. Еволюцията има принципи и твърдения противоречащи директно на писаното в Писанието. Пише, че Бог казва, и тези животни, птици, риби се появяват, човек е съставен от елеметите в земята, но той не става постепенно, но изведнъж. Така стават и всички тези същества, от елементите в земята и морето, забележи появяват се, според видовете си ( от един вид в друг не е възможно да преминават).
Не става дума, че те еволюират от микроби, амеби и тн за милиони години. Това са неверни неща. Аз съм чел внимателно тухлата на Дарвин, цялата ми е орисувана с червено, червено слагам на небивалиците., когато ги забележа.

вторият въпрос:
Ще дойде ден в който вече нечистият и обичащият неправдата няма да може да се отвърне, а който избере правдата ще умре за нея. По времето на антихриста ще има хора подпечатани и от двата лагера. Едните с печата на звяра, други с Божия печат. Едните ще вършат докрай неправда, другите докрай правда. Тези думи в Откр.22 :11, се отнасят за това време.
Мариян
Потребител

Мнениеот Мариян » чет ное 11, 2010 4:32 pm

Благодаря за отговора, понеже Исус е Словото, то помислих че физичните закони се държат на принципи които могат да се определят като слово.Следователно за да разберат по-добре ранните читатели на Танах, словото е поднесено по начин по които да бъде възприет от хора живели 3 000 г. преди нас.И тъй като ние притежаваме по-научно разбиране от тях, можем да си го обясним по-малко по различен начин, тъй като щом Бог е създал всичко съществуващо то науката също изучава Бог. Поне аз си мисля, че просто има теоретични дупки, които все още не са съвместими със свързването си с Бог или няма да има време се открият, поне с такова впечатление оставам от "Откровение на Йоан "
Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » чет ное 11, 2010 6:03 pm

Миналата неделя бях на вилата си в Балкана. Нощта беше безлунна и топла. Седнах в шезлонга в градината и дълго съзерцавах звездното небе. През него минава продълговат "облак", който нашите прадеди сравняват с разпиляно сено. Това е мъглявината Млечния път, в чиято периферия се намира и слънчевата система. Във Вселената има милиарди подобни мъглявини с безброй звезди и планети. Един безкрай, който изглежда статичен, но както доказва науката през ХХ век, той се разширява от една точка вече 15 милиарда години.

Еволюция съществува, защото има сътворение, векторно начало от една точка. Ако Вселената беше вечна, нямаше да има начало и край, което изключва сътворението. Ако четете внимателно книга Битие, гл. 1, ще ви стане ясно постепенното зараждане и усложняване на живота, чийто връх е човекът. А върхът на човечеството е Христос.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет ное 11, 2010 10:20 pm

Неверни неща сте написали господин Кихот.

С оглед че вие сте някакъв капацитет за някои, си позволявам да моместя една картинка, която би било добре да се сложи на входа на всяка черква, в която вие бихте влязли да учите някой на нещо.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет ное 11, 2010 11:20 pm

Дон Кихот
Потребител

Мнениеот Дон Кихот » чет ное 11, 2010 11:24 pm

small axe,

Вие плюете, без да доказвате. Това християнско поведение ли е според Вас? Ако отричате, че сътворението предполага развитие (еволюция), трябва да се прегледате при психиатър.

:wtf:
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » чет ное 11, 2010 11:33 pm

Няма нужда да се преглеждам, наскоро си вадих медицинско, добре съм :))
Вие, Дон Кихот не четете форума, има доста теми по които сме писали за глупостта наречена - еволюция. Там сме писали и за тн. полуразпад и тн, и тн.
"Съвпадението", Аетер, не е съвпадение, но натаманяване. Нещо си станало от нищото без Бог. Това е еволюцията. Боклук пълен.

Бог не е създал нещата и нас чрез еволюция. Четете Писанията, дано проумеете. И най- вече не лъжете хората Дон Кихоте, понеже ще отговаряте за това. Себе си ако щете лъжете, само не мамете хората. Кой знае какви други дивотии се въртят в главата ви, щом еволюцията е пуснала сериозни корени там.

Бог не твори чрез взривове, с взривове работят талибаните.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » чет ное 11, 2010 11:41 pm

Андрей
Потребител

Мнениеот Андрей » пет ное 12, 2010 12:44 am

Дон Кихот е прав. Интересен поглед към темата на изтъкнат учен и (същевременно) вярващ:
http://www.pravoslavie.bg/%D0%98%D0%BD% ... 0%B3%D0%B0
bobiata
Потребител

Мнениеот bobiata » пет ное 12, 2010 1:03 am

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » пет ное 12, 2010 9:18 am

В Бит.1:1, 2 се говори за друго, че Бог е сътворил видимия и невидимия свят, духовния и материалния, които са съединени от водата, над която се носи Светия Дух, връщането в което по-късно Иисус Христос нарича Кръщение.

Не Бог "произведе" растенията и животните, негово е творческото решение "И рече Бог", а самото действие изпълнено от земята и водата - "И произведе земята", " произведе водата (тъй и стана)".
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет ное 12, 2010 10:10 am

Еволюционната теория е голяма глупост. Чудя ви се на акъла.
Потребителски аватар
m.muladzhikova
Потребител

Мнениеот m.muladzhikova » пет ное 12, 2010 10:14 am

Когато Бог е започнал да твори небето и земята, водата вече е съществувала. В Писанията няма информация за това - как точно е била създадена водата / или поне аз не намирам /.
Aether
Потребител

Мнениеот Aether » пет ное 12, 2010 12:03 pm

Е, ако приемем съществуването на атлантите, който би трябвало да са се унищожили преди около 12000 години, най-духовните им представители, като нищо може да са се представили за Бог пред евреите (или по скоро тогавашната примитивност на нашата раса да ги е уподобила на Бог), и тъй като те основно пребивават във водата, като нищо може да са създали целия живот на земята след тяхната криза, като се има предвид, че според някои хорица Ноевия ковчег е космически кораб с дебелина на стената 5 атома, и са им трябвали по двойки най-добрите представители за да може да ги клонират и да продължат живота....
Защо се казва Бог създаде небето и земята, хубаво за земята е ясно, но небето? И тук идва гениалния отговор, че небето е било с друг цвят, което идва от разни рисунки на очите на атлантите и разни съвременни излседвания по офталмогеометрия и бла бла бла... Който се интересува да чете, има достатъчно "луди" да пишат по тези въпроси.

Но май пак се отклонихме от темата, можем да се отбием в другата да продължим

Върни се в “богослови”