Бихте ли ми разяснили, два откъса от Библията.

академични, професионални, лични разговори
small axe
Потребител

Re: Бихте ли ми разяснили, два откъса от Библията.

Мнениеот small axe » съб ное 13, 2010 12:20 pm

Колко объркани хора има тук.
Слънце, никаква рибка не си била в утробата, това е тотална лъжа, с която са излъгани мнозина.

Асене, няма такива периоди от милиони години.
Относно постингът ми, какво те смущава? Кое е недопустимо? Не е лошо за човек още преживе да зърне нещо приличащо на собствения му гроб. Понякога е по добре за човек да иде на гробищата, отколкото на веселба.
Това е все пак виртуален гроб, не се стряскай.

Колкото за снимката на рицарят с птичка на главата. Ами това е един мечтател, който си лежи на хамака, гледайки звездното небе и си фантазира неща за света. Птичката, която някога според него е била бактерия, но след милиони години е станала птичка, е кацнала на каската му, за да му демонстрира чудесата на Божието творение, чукайки с "евоюлиралата" си човчица, някога обикновено израстъче( според рицарят) "придобило функция" на човка поради едната нужда.

Ти смяташ човекът с каската за вярващ. Бъркаш, той воюва против вярата, защитавайки Богопротивни учения, биейки се с вятърни мелници, които сам измисля на хамака в градината си. Форумното му харакири е факт.

Ако все пак моето отношение те съблазнява, то се замисли за това какво е казвал сам Господ на фарисеите и лъжеучителите. Сигурно и Той би те съблазнил с думите си.
Ако някой се е обидил бих му се извинил, да ми пише на лични съобщения. :thumbup:
Последна промяна от small axe на съб ное 13, 2010 1:13 pm, променено общо 1 път.
Асен
Потребител

Re: small axe

Мнениеот Асен » съб ное 13, 2010 12:41 pm

Смол Акс, когато изследваш по-задълбочено Библията ще се увериш в това, което съм писал. А пък то е видно и от простичкият пример, който съм дал с Исая и Битие. Проследи хронологията на нещата и ...готово. А колкото до Дон Кихот -никога не е фантазирал за нищо. Говори конкретно и точно, което знае или мисли.

А за подигравателните снимки....знаеш какво трябва да направиш. И ако все още не си съгласен с мен-потърси помощ от приятел.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » съб ное 13, 2010 1:03 pm

От простичкият ти пример, не стигам до твоите заключения. Там не пише нищо подобно. Я вземи разтълкувай нещата тук да видим така ли , или не е така.

Колкото за снимките, не мисля че са обидни. Но както казах, ако някой се е обидил, да ми пише на лични съобщения. Досега никой не ми е писал. Ако ти си се обидил от снимката с някакъв гроб и човек с птиче на главата е друг въпрос. Обясних ти семантиката на снимките и целта им.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » съб ное 13, 2010 1:15 pm

http://sandi.moetodete.bg/blogs/033522d ... 1088009218
Смол, това е човешки ембрион- на какво ти прилича?
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » съб ное 13, 2010 1:47 pm

ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб ное 13, 2010 2:37 pm

Извинявам се, ако разводнявам темата, но мен искрено ме вълнува какво е мястото на динозаврите по отношение на креационизма и еволюционзма, пък и по принцип - някой чел ли е напр. те да са създадени на петия ден, защото тогава се създават крилати и влечуги, има също така учени, които дори оспорват съществуването им, защото не е намерен нито един цялостен скелет, а само сглобки от намерени на различни места кости, изчезнали ли са с потопа или пък са останали отделни бройки, които пък са представени в митологиите като крилати змейове, изпускащи огън - този пък огън откъде се е взел в органична материя и т.н. Креационизмът признава ли динозаврите и как теологичният еволюционизъм разглежда тяхната поява, развитие и изчезване?
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » съб ное 13, 2010 3:02 pm

Асен
Потребител

Re: Венче

Мнениеот Асен » съб ное 13, 2010 3:19 pm

Йов40: 15-24

Пс.74: 12-13

Пс.148:7
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » съб ное 13, 2010 3:37 pm

Какво общо имат динозаврите с левиатана? Очевидно по някаква причина той е единствен представител на своя вид. Плюс това издава огън, а динозаврите не. Не ми отговаряш на въпроса или пък трябва да ми обясниш бавно, като на мен ;)
Славян
Потребител

Мнениеот Славян » съб ное 13, 2010 5:16 pm

Я дайте линк към статия (от читав сайт) за/против идеята за рибоподобния човешки зародиш, че се зачудих.
sluntce
Потребител

Мнениеот sluntce » съб ное 13, 2010 5:50 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » съб ное 13, 2010 7:47 pm

Дон Кихот е прав - Еволюция съществува, но само в мозъците на хора ненадскочили животните....
bobiata
Потребител

Мнениеот bobiata » съб ное 13, 2010 8:58 pm

Последна промяна от bobiata на съб ное 13, 2010 9:43 pm, променено общо 1 път.
Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб ное 13, 2010 9:06 pm

Човешкият ембрион не преминава през стадий риба, а между 30 и 36-тият ден има хриле.
Чудя се как тази тема не ви омръзва, поне на православните.
Славян
Потребител

Човешката Летопис - Божия Съдбина

Мнениеот Славян » съб ное 13, 2010 9:19 pm

Грозно е да гледаш, как мислещи и знаещи хора, и то вярващи се изпосякоха за е-ей толкоз мънинко препъни-камъче!

Вземете прозрете, че еволюцията или не-еволюцията "не кара влака"!
Аз вярвам, че Бог е Вседържител. И това по какъв начин ме е довел до битие (биологически) по-никакъв начин не терзае ума ми - има неща които не са по силиците човешки да борави с тях!

Човекът е съ-работник Божи - не съ-летописец Божи!

П.С.: Кое дете му бива разправено за връзката на родителите му - отношенията им, ласките им, преспиването им...

Върни се в “богослови”