Богословие за жени. Защо?

академични, професионални, лични разговори
ioio
Потребител

Богословие за жени. Защо?

Мнениеот ioio » нед фев 17, 2013 9:44 pm

Появи се в съзнанието ми един смущаващ въпрос, който споделям с надеждата, че може и да получа отговор, който да разсее съмненията ми.
Кой и защо реши да бъдат допуснати жени да изучават теология? Ясно е, че това няма връзка с изучаването на вероучение, което така и не се въведе.
Един свещеник, който не си поплюваше каза, че това било, за да учели там дружинните ръководителки. Тогава се разревах от обида, защото отидох с огромна жажда за знание. Тя не само, че не бе удовлетворена, но самото ми присъствие там /по времето, което бях и до настоящият момент/ - доведе до това, че някой ме вкара в някаква схема на преследване.
До този момент живях спокойно, никой не знаеше, че ме има и имах някаква реална свобода. След това, всичко в живота ми се промени на по-зле. Просто някакви нахлуха в живота ми. Опитаха се да го преобърнат тотално, да го съсипят напълно, да ме доведат до отчаяние, да ме принудят да живея в страх.
Според мен това беше начин одухотворените жени, които щяха да се насочат към духовността да бъдат хванати в капан и смачкани.
Мъжете, които учат там, след това са обвързани и несвободни поради естеството на работата си. Жените също трябваше да бъдат под контрол. Да се знае всичко за тях - семейството им, слабите им места, как и къде да бъдат ударени и смачкани.
Защо би попитал някой? Защото когато човек има вяра, духовни ценности и когато се уповава на Бога - тогава той е свободен и силен. А някой не желае хората да бъдат свободни.
Много ми е неприятно да направя това заключение, но това говорят фактите...
small axe
Потребител

Re: Богословие за жени. Защо?

Мнениеот small axe » нед фев 17, 2013 10:42 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » нед фев 17, 2013 11:03 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 18, 2013 6:53 am

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 18, 2013 9:30 am

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 18, 2013 9:41 am

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 18, 2013 9:50 am

И ако може да ми кажеш Леви, как да го сложа на стената си и аз това? Успях да му сложа само едно харесване, докато си мислех, че го качвам там. Или ако може друг някой да ми каже как става това.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 18, 2013 9:57 am

Потребителски аватар
Р. Марков
Потребител

Мнениеот Р. Марков » пон фев 18, 2013 1:20 pm

На мен пък форумите на Православие.бг не ми се зареждат от време на време, докато всички други, били те български или международни, се отварят без проблем. Достатъчно време, за да си помисля, "Е, това беше. Баннали са ме. :( ", само за да ми се опровергаят страховете няколко минути/часове по-късно.

Имал съм ядове и с фейсбук преди години, някакви китайци се бяха пробвали да го хакнат, но от фейсбук реагираха светкавично и в рамките на деня.
Затова препоръчвам да си сканираш компютъра за вируси. Има безплатни антивирусни, които ползвам от години и съм много доволен, има и безплатни програми, с които да провериш дали няма някакви съмнителни файлове с неясни функции. Особено ако не е лично твой! Ако действително някой те следи, провери и как седи въпроса с интернета - ако достъпът ти до него е безжичен, възможно е някой да прихваща данните ти, да ти знае паролите и какви сайтове посещаваш. Най-сигурното решение е с кабел. Добра идея е да си смениш и паролите за навсякъде, да са различни и дълги.
prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » пон фев 18, 2013 1:27 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 18, 2013 2:36 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 18, 2013 2:37 pm

Става дума за България Прокимен. Малка страна в която стават всевъзможни безумни неща. Никъде в страните, които цитираш не са стигали до такива крайности. Погледни себе си. Ти непрекъснато натрапваш на хората по един или друг начин монашество. Скоро ни разказваше за някаква актриса станала монахиня.
В същото време си разколник или ми се представи за такъв за да ме въвлечеш в някакви интриги. Кой би ти повярвал и какво монашество "рекламираш"? Достатъчно зле са жените и без да бъдат затворени в твоя концлагер в който не знаеш кой, кой е и с какъв номер ще ти излезе!
Никой не е длъжен да се замонашва, ясно ли е? И ти не си цъфнал и вързал като те гледам, така че не можеш да бъдеш убедителен в каквото и да е. Също и като монах, като епископ или какъвто там се правиш, че си!
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон фев 18, 2013 3:20 pm

За жените има много работа, стига да искат, да могат, и да съберат сили да осъществят мечтите си.
Една позната, която завърши православен институт има сериозни идеи да отиде мисионер, в конктретния случай в една не много далечна страна.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон фев 18, 2013 3:38 pm

Прокимен, това за масоните и богословието което писах, беше по- скоро на майтап и е предположение.
Братството е едно. То е в Христос. Тия масони са някакво друго братство, с друг господар. Не ми ги хвалете. Не бих се учудил,ако имат пръст във всяка по голяма простотия в света.

Иначе това за данъкът общ доход е истина.

Както и да е, жените най-добре да се грижат за децата си, домът си и да се радват на семейния живот. за жалост в обществото което изградихме, или някой кръгове изградиха, жената трябва и тя да ходи на работа, понеже не се живее с една заплата. Не е като едно време, нивата, овцете, кравите и прочие.
Ако си завършила богословие Йо, търси работа в сферата, ако няма такава сфера, ами се занимавай за удоволствие и духовно израстване с богословските си познания и така. Не ми е ясно защо си така наострена и постоянно се сърдиш и подозираш всеки във заговори. Безсмислено е, тука надали някой ти желае злото.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 18, 2013 4:33 pm

Нека имат едно на ум жените, които учат богословие и да внимават. Да не споделят лични неща за да не изпищят някой ден, ако не са изпищяли вече от странни и необясними посегателства върху себе си. Също и мъжете, които нямат желание или възможност да се реализират в тая област.
Сега нямам намерение да се оплаквам, защото съм писала много пъти в други теми по този въпрос. Дори предупреждавах един бивш приятел от форума, че няколко пъти са се пробвали да ме блъскат с кола и че него биха обвинили в злоумисъл към мен. А знаех, че не е способен на това.
Нека не забравяме, че една докторантка от Бог. факултет бе зверски заклана, друг - принуден да се хвърли от последния етаж, макар, че и него го изкараха, че е с психични отклонения...
Не ми вярвайте, но...въпреки това ВНИМАВАЙТЕ!

Върни се в “богослови”