Богословие за жени. Защо?

академични, професионални, лични разговори
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Богословие за жени. Защо?

Мнениеот Aurelia Felix » пон фев 18, 2013 6:48 pm

Йойо, ако всичко това е вярно, защо просто не пуснеш жалба в полицията?
Потребителски аватар
yosif_s
Потребител

Мнениеот yosif_s » пон фев 18, 2013 7:32 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пон фев 18, 2013 8:19 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » вт фев 19, 2013 6:20 pm

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » вт фев 19, 2013 11:23 pm

prokimen
Потребител

Мнениеот prokimen » ср фев 20, 2013 12:45 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср фев 20, 2013 2:28 pm

Йойо, не те познавам лично и не зная доколко всичко, което разказваш е истина. Но ако е истина, има начин да спреш целия този тормоз. Преди всичко, трябва да признаеш вината пред себе си за това, че си търпяла толкова дълго.

Първо и преди всичко - моли се на Бога да те защити и избави. И като се молиш, изобщо не се съмнявай, че Той ще го направи!

Второ, обърни се към съответните органи на властта. Св.ап. Павел правеше именно това, когато беше преследван.

Ако в случая с пияния полицията не си е свършила работата, има инспекторат, в който имаш право да пуснеш жалба срещу съответния служител на реда. Освен това те е трябвало да ти връчат писмен отговор, който да можеш да обжалваш. Устен отговор не означава нищо в правото.

Доколкото разбирам, проблемът ти е от години, също така ти знаеш кой стои зад това. Явно е с добри финансови възможности щом може да плаща на различни хора. Също така, явно страда от манийно разстрйство, за да се занимава с подобно нещо. Но който и да е, щом го познаваш, незабавно наеми адвокат и пускайте жалби в прокуратурата. Описваш откога се познавате, какви са ви били взаимоотношенията, откога е започнал да те преследва, методите и т.н.
Много е важно да имаш и свидетели. Поне хората от семейството ти със сигурност ще те подкрепят.

Прокурорът ще разпореди дознание. Ако пак не се съберат "достатъчно доказателства за извършено престъпление от общ характер", а тормозът продължи - пак пускаш жалби и така докато се намери някой читав полицай (такива има) да си свърши работата.

Купи си диктофон, носи го винаги със себе си и ги записвай. Ако ти се обадят по телефона и те заплашват - записвай ги. Макар това да не се признава по нашите закони като доказателство (защото не е СРС), може да повлияе върху убеждението на съда. Също така, веднъж като ги запишеш, ако пак ти се обадят маниаците просто им пусни записа.
Ако ти пращат имейли или влизат по друг начин в контакт с тебе - всичко принтираш и пазиш.

И на последно място - запиши се в курс по самоотбрана за жени и подобри физическата си подготовка. Аз не смятам, че дебилите, дето ти ги пращат имат много добра физическа подготовка и мотивация. Следващия път като ти изскочат отнякъде ги напръскай със спрей против кучета - 5 лв. струва и върши работа. Знам начини, как да направиш такъв кучи син да съжалява горчиво за глупостта си, но ако искаш да ти ги кажа, питай на лични.
Айде успех!
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет фев 21, 2013 9:47 pm

Аурелия, благодаря за подкрепата. Познавам и друга жена в моето положение и тя е предприемала стъпки да търси защита от закона, но безуспешно. Първо, защото той е с много добри материални възможности и второ, защото е сатаниски ловък и хитър. По отношение на мен това е игра на инфантилен човек, който иска да си прави гаври с жертви. Харесал е мен за жертва по причини известни само на него. Освен това е и с вампиристични и окултни възможности и се храни емоционално от страха, объркването и дестабилизацията на жертвата си.
Пак давам за пример Мишо от темата "Вещиците", който иска да изтезава и се кефи, а след това да гори човеци. Това е същият човек. Много гняв съм изпитвала през живота си, но не съм имала такова желание по отношение на никого. То не е нормално.
Преди ужасно страдах от това, че върши и пише отвратителни неща, които представя като мое дело пред другите хора. Такава погнуса изпитвах от това, че толкова мръсен и нечестив човек живее живота си чрез мен, крие се зад гърба ми и садистично се радва, от това, че няма как да се защитя.
Пак ще цитирам Мишо, който нарече някаква сектантка. Попитах кого нарича така, но той не отговори. Това е ключовата дума, която може да накара тия, които ти наричаш дебили - да хукнат да тормозят, пресрещат и плашат една слаба жена. Така смятат, че ще му харесат, че ще ги поощри и възнагради.
И другата жена и аз вече сме претръпнали. Не му се връзваме, не му обръщаме внимание особено. Понякога изплаквам тук във форума и това има временен ефект. Ако някой ми прочете мненията, ще види, че на много места описвам начина по който съм тормозена.
Близките и приятелите ми знаят за кого става дума.
Засега съм се оставила в ръцете на Бога. Дано да няма и други жертви, които да минават през целия този ад. По тази причина пуснах темата. Да се пазят и внимават.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет фев 21, 2013 10:27 pm

Йойо, може би само аз ти вярвам тук, другите те смятат за луда. Обаче знам какво е да те набройка психопат и ако тези, които ти се смеят преживеят същото, ще видят колко е хубаво.
Няма да се примиряваш! Та той утре може да те осакати или направо да те ликвидира! Щом го знаеш кой е, преминаваш в контранастъпление. Ако жалбите в прокуратурата не дадат резултат, намери някой журналист и разкажи всичко.
Ти адвокат пробва ли да наемеш? Сама едва ли ще се оправиш със системата.

Също така, зная, че такъв тормоз се отразява много зле на психиката на човека и той/тя може да развие някакво стресово разстройство. Изобщо не подценявай това, може би хората, които ти се струва, че те гледат заплашително, всъщност гледат така заради лошия си живот, а ти си мислиш, че са пратени от оня психо. Непременно потърси помощ от психолог, защото тоя стрес с години неизменно ти се е отразил зле.
И недей да претръпваш и да се оставяш пасивно, а се моли дейно и активно Бог да сложи край на това!
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » чет фев 21, 2013 11:15 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет фев 22, 2013 9:23 am

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пет фев 22, 2013 10:10 am

ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пет фев 22, 2013 12:27 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пет фев 22, 2013 1:06 pm

ioio, за да излезеш от състоянието си, трябва да научиш , че много по-полезно е да се общува с умен невярващ, отколкото с инфантилен вярващ.

п.п.Няма такива думи от Богослова Григорий.
п.п.2 Вярата без знание е фанатизъм, знанието без вяра е философска категория.
ioio
Потребител

Мнениеот ioio » пет фев 22, 2013 1:28 pm

Върни се в “богослови”