"Епископ" Йоан: Ванга е между „Осанна“ и „Разпни“ я

академични, професионални, лични разговори
Потребителски аватар
Михей
Потребител

"Епископ" Йоан: Ванга е между „Осанна“ и „Разпни“ я

Мнениеот Михей » пон авг 05, 2013 1:39 am

http://frognews.bg/news_37950/
Какво е мнението ви, съмнителен епископ пише за една врачка, като за светица?
timotei
Потребител

Re: "Епископ" Йоан: Ванга е между „Осанна“ и „Разпни“ я

Мнениеот timotei » пон авг 05, 2013 7:56 am

Михей, този епископ не е от приближените на Ванга, както и поп Ангел Кочев. Така ми казаха приятели от оня край. Това, което казва брат Джон, са едни претенции. След като не успяха с Нешка Робева, Светлин Русев и др., сега се впускат в атака "нови" персони с едничката надежда, да държат инициативата.
small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пон авг 05, 2013 9:26 am

този епископ трябва да се покае, ако рекламира запитвачката на мъртви- Вангелия Гущерова.. Непонятно е как хора претендиращи да познават писанието, даже чета че бил епископ, не знае, че запитвачът на мъртви хора, спиритиста, окултиста е омразен на Господа.

И когато ви рекат: Допитвайте се до запитвачите на зли духове, И до врачовете, които шепнат и мърморят, отговорете: Не трябва ли един народ да се допита до своя Бог? Ще прибегне ли при мъртвите заради живите?
Нека прибягнат при закона и при свидетелството! Ако не говорят според това слово, Наистина няма зазоряване за тях.

Да не се обръщате към запитвачите на зли духове, нито към врачовете; не ги издирвайте, за да се осквернявате чрез тях. Аз съм Господ, вашият Бог

И човек, който се отнесе към запитвачите на зли духове и към врачовете, за да блудства в поклонение на тях, против онзи човек Аз ще се обърна и ще го изтребя измежду народа му.

Да няма сред тебе някой, (...) прорицател, окултист, гадател или магьосник никакъв чародей, запитвач на зли духове, врач или човек, който извиква духове на мъртви,
защото всеки, който прави тези дела, е омразен на Господа....

------------
И сега, ако има някой "гений" на мисълта дето да отрече, че Ванга е контактувала именно с подобни като описаните горе духове, то той е или невежа, или лъжец. Така, че този тн. епископ, дето я рекламира, нека наведе глава и се разкае, дето говори наопъки на писаното в писанието и прокламира злото, като добро.
Последна промяна от small axe на пон авг 05, 2013 10:17 am, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » пон авг 05, 2013 9:45 am

Имайки предвид част от тая книга:

"християнския живот на Ванга", за който говори епископа е нещо повече от страшно. То е бесовско, но за човек, който може да различки лявата си ръка от дясната...

Остава Светия Синод да се върже на тия басни за "християнския живот на Ванга" и както казва самия епископ: "Духовното не се описва, то се чувства със сърцето..."
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон авг 05, 2013 9:57 am

Тимотей за пореден път показа че познава църковният живот, да наистина този е по-известен с името брат Джон, той е от като че ли несъществуващият вече алтарнативен синод.

П.п. Едно е сигурно, хора виждат различни неща в дадено лице, аз например съм шокиран от прозвището, което собственоръчно брат Джон сам си е сложил, а то е "Златоуст", което честно казано е кощунствено, просто не проумявам как може идиот като него да се нарече така.
mon
Потребител

Мнениеот mon » пон авг 05, 2013 6:52 pm

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » пон авг 05, 2013 7:26 pm

Да, да, сега видях и това. Ужас.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » пон авг 05, 2013 11:21 pm

Когато кажеш Свети Йоан Богослов или Златоуст, това е едно безценно украшение. Прикрепени към "брат" Джон, те звучат като "парамони". Парамон е македонска дума и означава нарицателно за характера на дадено лице, но с отрицателни, осъдителни нотки. Така е и с брат Джон. Според хора от оня край, баба Ванга е виждала фалша на тези хора, но не е могла да се бори с тях. 90% от "спомените" на тези герои, свързани с баба Ванга, са лични измислици и желание за показност. Баба Ванга има доста грешки, но по времето на комунистите открито караше хората да ходят в Църквата и да искат съвети от свещеника, който да ги научи да живеят.
Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт авг 06, 2013 9:02 am

Тимотей е изключително прав, каквато и да е била, тя е насочвала хората към Бог.
Как мислите един обикновен човек защо трябва да е впечатлен от кандило размахвачите в ПЦ, или от приличащите на комсомолски секретари протестански пастири?
На хората им трябва нещо истинско , нещо което да отговаря на въпросите им, затова думите на Тимотей са изключително мъдри, и аз съм съгласен с тях.

П.п.Каквото и да е било, сега е по-важно да видим съвремените водачи, съвремените умни хора в църквите могат ли да дават отговори, могат ли да бъдат лидери чието мнение се уважава.
Това е по-важно, според мен разбира се.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт авг 06, 2013 9:56 am

Eleazar_Levi
Потребител

Мнениеот Eleazar_Levi » вт авг 06, 2013 10:31 am

Некст без да искаш постави един важен въпрос, вижда се че не със ума си стигаш до него :)
Според теб сега Христос в плът и кръв ли е на небето, има ли естествени нужди като глад, жажда..и т.нт.

Колко неук трябва да е човек че да не знае какво се изобразява на иконите, и в случая и Ванга е некомпетентна, ама ти който имаш достъп до материали как не знаеш?

п.п.За тези които не знаят, на иконите се изобразява човешката ипостас на Иисус, и точно затова е забранено да се иконописва Бог Отец, защото той не се е въплатил, ангелите се изобразяват като са се показвали на хората, т.е. в образите които са приемали.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт авг 06, 2013 10:46 am

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » вт авг 06, 2013 11:06 am

Насочвала е хората, ама към нейният си бог! Достъпът до него явно става със захарните кристалчета. Пророците от старият завет как контактуваха с Бога? Мъкнеха едни торби захар насам натам ли? Окултна бабичка, жал ми е за нея, но е била тотално под влиянието на демоните, просто са я използвали, дори и на нея да ни и е харесвало. Срещите с Бога, или неговите ангели не са така, никой от древните пророци не се е измъчвал от тях, или не се е чувствал зле. Но при демоните всичко е мъка и опустошение и именно за това свидетелства и Вангелия...
Борис
Потребител

Мнениеот Борис » вт авг 06, 2013 11:25 am

Между другото името "Ванга" й е било продиктувано от същите тези сили, които са били в нея. На езика на страната Бапенде, намираща се до Ангола, "ванга" означава "зъл дух", който може да се вселява в човека и да го управлява, като потиска волята му. За това пише в книгата си "Свидетел на магьосничество" американският изследовател Хари Райт, който, пътешествайки по целия свят, събирал уникални сведения за въздействието на магьосническите обреди върху човека, макар самият той да е атеист. По-късно племенникът на Ванга Димитър Гайгуров е свидетелствал как веднъж тя му заговаря с чужд глас: "Аз съм душата на Жана д`Арк. Идвам отдалече и отивам в Ангола. Там сега обилно се лее кръв и съм длъжна да помогна да се установи мир."

Свободен препис от "НЛО, паранормалните явления и свръхестествените дарби в светлината на православната вяра" на игумен Ефрем Виноградов. Нека всеки сам си прави изводите.
mon
Потребител

Мнениеот mon » вт авг 06, 2013 6:37 pm

Е, айде сега. Родителите и са я кръстили Вангелия, а по нашия край на Вангелия казват Ванга. какво Баленде, каква Ангола! Аз също имам леля, която се казва Вангелия и всички и викат Ванга.

Върни се в “богослови”