"Епископ" Йоан: Ванга е между „Осанна“ и „Разпни“ я

академични, професионални, лични разговори
mon
Потребител

Re: "Епископ" Йоан: Ванга е между „Осанна“ и „Разпни“ я

Мнениеот mon » чет авг 08, 2013 5:44 pm

Не си прав, Жоро. Не е нужно да си внук на една стара жена за да и казваш ''баба'' нито пък духовен почитател. Това си е напълно нормално обръщение ако си примерно 40г. по-млад. Майка ми например казва леля Ванга, но не я ''лельосва'' В днешно време особено в големите градове хората толкова се отчуждиха, че и по-малкият брат не казва ''бате'' на по-големия, а му вика на име
Жоро
Потребител

Мнениеот Жоро » чет авг 08, 2013 6:25 pm

Съгласен съм. Няма значение как й казваш, важното е да не приемаш врачуването като част от православието. Аз там се целих, но явно не съм се изяснил добре. Аз също може по някога да казвам баба Ванга, защото съм от този край и така я наричаме.
Потребителски аватар
Михей
Потребител

Мнениеот Михей » пет авг 09, 2013 8:04 am

Последна промяна от MacIlian на пет авг 09, 2013 1:31 pm, променено общо 1 път.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб авг 10, 2013 9:16 pm

Проблем е дотолкова, че не е била отлъчена от Църквата. Магьосниците и врачките нямат място в Църквата.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » съб авг 10, 2013 10:40 pm

До колкото знам никой никъде не е видял нейно кръщелно.... т.е. тя не е кръщавана в църква.
Потребителски аватар
Hatshepsut
Потребител

Мнениеот Hatshepsut » нед авг 11, 2013 6:31 am

Това, че никой не е видял нейно кръщелно, не значи, че не е била кръстена, нали?
Ванга е родена през 1911 г., а тогава не е имало актове за раждане и ЕГН, обичайния документ е бил кръщелното свидетелство от Българската Екзархия.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » нед авг 11, 2013 2:25 pm

Тя е родена в Турция и там требва да се пита.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед авг 11, 2013 5:02 pm

Самите изследователи на Ванга не са открили никакво свидетелство тя да е кръщавана в църква. Иначе знаят, че преди да стане "врачка", самата тя е ходила на "баячка". А са я завели родителите и там, защото не са били църковни люде.

Иследователите на "феномена" знаят достатъчно много, "грешката" не е случайна. Фактите са, че Ванга по същество изобщо не е православна. Вижте тая карикатура нейна наречена "Църквата на Ванга". Кое е православното в нея?

- Кръста ли?
- Архитектурата ли?
- Иконите ли?
- Или че направи по телевизията епископа на смешен, защото не искаше да освещава "творението".

По плодовете им ще ги познаете.
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » нед авг 11, 2013 7:12 pm

Там е целата измама. Личи си, че сте част от масовата аудитория, която следи събитията от менюто, което и поднася кръга окултисти. Сигурно сте научили наизуст книгата на иерм. Висарион и това Ви прави уверен. Но! Иеромонахът от послушание на "стареца" си - "старците" си, не послуша да опише ИСТИНАТА, а тя е, че баба Ванга е поискала да събори тази "църква" и да построи малък параклис, за да нема "кавги". Но умелата постановка на сътрудника на комунистическата власт извърте нещата и отиде да освети сградата като храм без да поправи нищо до сега. Даже е назначил там да работят трима попа.
п.п. Вие не познавате темата.
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед авг 11, 2013 9:42 pm

Не съм следил всички клюки по темата, но не вярвам в описания по-горе театър, защото не верувам на лукавия :idea:
timotei
Потребител

Мнениеот timotei » нед авг 11, 2013 10:41 pm

Верваш! Веруваш! Иначе немаше да си толкова самоуверен в правотата си. Айде Света Богородица на помощ. Иди в Македония да видиш как се чества Успението на Света Богородица. Суеверниците се събират всички, никой не работи и създават учудване на "аристократите от Стара България", които се чудят какъв е тоя празник та никой не работи. Като им кажат, че днес е Света Богородица - Велика Богородица, тия пак не разбират. Изобщо смех.
kandilce
Потребител

Мнениеот kandilce » чет фев 26, 2015 5:12 pm

Книгата на Игумен N пък може да се изтегли в интернет:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... 6481,d.bGQ
рут
Потребител

Мнениеот рут » вт май 12, 2015 6:14 pm

А какво се говори за Слава Сервюкова, тъй като пише, че е православна християнка? До колко може да се вярва на нейните пророчества?
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » вт май 12, 2015 7:42 pm

Ako прочетеш тази книга, ще имаш отговори на всички въпроси, даже и тия, които не са ти хрумвали:
ivanb63
Потребител

Мнениеот ivanb63 » чет май 14, 2015 11:53 am

Моите почитания Next.
Но ако случайно го познаваш този Мунчо ( нали така се казваше този г`усин Разбирков ?) ... та ако го познаваш случайно, вземи да му кажеш нещо от мене. Този Мунчо пише анализите си на научната система "тука има-тука нема". Отново моите почитания за положения труд, но личното ми виждане ( нали имам право на такова или ще ми бъде отказано правото ? ) ...е, че най-напред да се научи да разделя сламата на две магарета. Като усвои определени навици с правилното разделяне сламата на две магарета, ще може да прави и по-сложни неща :).
Сериозно ...
Ако хванеш един човек от улицата ...тотално неподготвен, той много мъчно или почти никак няма да познае определени ситуации и факти, дали са от Бога или от дявола. По простата причина, че дяволът употребява полуистини и полулъжи. Но пък от друга страна цялата Истина за Бога и от Бога действа на непречистените чрез Пост хора като смъртоносно оръжие, когато се срещнат с Истината неподготвени. Хуманните лекари казват, че разликата от отровата до лекарството е само точната доза. По тази причина за един човек 1 единица лекарство, за друг човек може да е отрова. Неподготвените хора които не са се пречистили и не са получили опрощение заради Първородния си Грях почти изобщо не различават Божите дела от тези на дявола. За тях всичко е в сферата на "сивия сектор". Това Познание на Доброто и Злото е строго индивидуално умение за всеки човек поотделно. Дяволът се заиграва точно с дозата на лекарството. А тя е строго ..строго индивидуална за всеки един човек. Така , че драги ми Next кажи на Мунчо , че колкото и да се напъва акъл, Вяра, умения, способности не се наливат през ушите в главата или сърцето. Нито пък ако човек дори и наизуст да научи Библията и Евангелието... пак не става бе, драги ми Мунчо.
Когато и на когото Бог реши - на него дава колкото си иска и когато и както си иска. От нас хората се иска само да се отнасяме един към друг като братя по Вяра и с Любов. Драги ми Мунчо ( предай му Next ) :) че Истинските се познават по моженето на делата им, не по говоренето, не по герданите на шията, не по броениците в ръцете, не по дрехите, не по накитите. То пък като се замисля малко, то и говоренето си е можене :) ...ама нейсе... да не се отплесвам в тафтология и разни думички. :)

Върни се в “богослови”