Критични бележки върху поведението на св. синод

обсъждане на професионални теми. вероучението в училищата

Стгласни ли сте с позицията ми?

напълно да
2
20%
предимно да
3
30%
наполовина
1
10%
предимно не
4
40%

Общо гласове: 10
sandi
Потребител

Re: Критични бележки върху поведението на св. синод

Мнениеот sandi » ср ное 26, 2008 10:06 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет ное 27, 2008 1:07 am

ТодорК
Модератор

Мнениеот ТодорК » чет ное 27, 2008 3:17 pm

Римляни 12
16 Бъдете единомислени един към друг; не давайте ума си на високи неща, но предавайте се на скромни неща; не считайте себе си за мъдри.
b.n.kostadinov
Потребител

Мнениеот b.n.kostadinov » пет ное 28, 2008 3:05 am

Последна промяна от b.n.kostadinov на пет ное 28, 2008 3:25 am, променено общо 1 път.
b.n.kostadinov
Потребител

Мнениеот b.n.kostadinov » пет ное 28, 2008 3:15 am

b.n.kostadinov
Потребител

Мнениеот b.n.kostadinov » пет ное 28, 2008 3:21 am

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет ное 28, 2008 4:36 pm

Абе Костадинов, вие с вашата голяма вяра един бездомник не сте могли да преместите на сухо и топло, какво за планини ми говорите :lol:

И не ми казвайте, че вие или който и да било мисли самостоятелно, защото ме изкушавате да почна да ви се подигравам! Смешно става просто!
Май Бърнард Шоу бе казал, че у добрия учител учениците трябва да са еретици. Вие, очевидно, следвате тая максима. Това е изключително инфантилна позиция и може спокойно да бъде наречена похот на дисидентството. Умният човек стои не против нещо, а в името на нещо. Свойствено на истинският ум е да търси и открива смисъла на нещата, а безогледното критикарство е признак на нищо повече от кисел нрав.

Хайде стига, скучно става вече! Можете да намерите отговорите на всичките си въпроси в предишните коментари (включителни и вашите собствени се опровергават понякога един-друг). Пак казвам- върнете се и четете. Няма как да станете писател, без да сте читател... Имахме в недалечното минало такива примери и, уверявам ви, резултатът хич не беше добър :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Molecule на пет ное 28, 2008 11:13 pm, променено общо 1 път.
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » пет ное 28, 2008 8:47 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » съб ное 29, 2008 12:07 pm

Кабрал
Модератор

Мнениеот Кабрал » съб ное 29, 2008 1:30 pm

Разговорът се измества върху неща нямащи отношение към Църквата. Задачите на Видимата Църква са ясно и точно формулирани в догматика. Да се определя дали Църквата си върши работата според участието й "обществени мероприятия, кухни и болници" е некоректно. Християнинът се грижи за ближния, той трябва да е милостив. Църквата си има задачи и не може да й прехвърляме нашите.

Който е на друго мнение може да се насочи към една много загрижена "църква". Тази на еретиците адвентисти:

Превод:
"Не мога да кажа, че адвентистите са секта защото:
1. Те са една древна църква с традиции;
2. Член съм й повече от 20 г. и изповядват идването на иисус като никой друг;
3. Имат прекрасна социална дейност, за която другите могат да мечтаят;
4. Имат от най-добрите болници;5. Невероятна мисионерска дейност;
6. Страшно организирани във всичко;
7. Участват в социалният живот с невероятни проекти;8. Работата им с деца е несравнима;
9. Колегите ни адвентисти са от най-активните и добри.
10. Музикалните им състави са невероятни;
И така те изпълняват Божието слово"

Та ако някой търси социално активна църква може да се включи, плаща си 10% от доходите + дарения и наследство, а след смърта си е на топло в геената. Само екстри.

А ако иска да е добър с другите го прави, а не дава акъл как църквата да го направи, поне докато не започне да си плаща десятък.
b.n.kostadinov
Потребител

Мнениеот b.n.kostadinov » съб ное 29, 2008 6:45 pm

последните коментари най-вече на Кебрал и Molecule и онова с репликата за дяволчето на рамото, пак ме отказват и тотално отчайват.
промили сте мозъците си здраво и някой ден ще сте смешни вие на самите себе си, но това ми е ясно, аз пиша, за да видя реакциите ви, които за пореден път с нищо не ме изненадват...

вие нямате нищо общо с реалното християнство и въобще не сте преживяли истинското учение на христос.
вие и църквата ви всъщност сте "синагога на дявола", както се казва, защото не аз а вие си представяте Бог като някакъв зъл тиранин, който ще измъчва вечно огромното мнозинство от хората, който си харесва някакви малки общности от църквици, а другите всички са еретици и заблудени, които трудно ще да спасял... всъщност вие се молите на бог, който сте украсили с такива характеристики, че той прилича на истински дявол...

нямате нищо общо и въобще не разбирате и не сте преживяли значението на думи като любов, вяра и мъдрост...

вие сте просто едни деца под дух, незрели и глупави. знайте просто, че колкото повече споделяте ужасяващите си жестоки и фанатични възгледи, толкова повече хора ще отблъсквате от християнството и толкова по-голям данък някой ден ще трябва да изкупувате. за това си трайте, ако все пак имате и малко истина и мъдрост в себе си.
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » пон дек 01, 2008 5:44 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон дек 01, 2008 8:53 pm

Добре бе, Костадинов, обичам те, уважавам те, вярвам ти...Какво да ти кажа повече? Напиши си адреса да дойда да те цуна и да се прегърнем!..... Ама пак не си прав!

Любовта си е любов, но човек трябва и малко разум да проявява понякога. Особено, когато пише по разни важни теми и се опитва да буни духовете.
b.n.kostadinov
Потребител

Мнениеот b.n.kostadinov » пон дек 01, 2008 11:06 pm

b.n.kostadinov
Потребител

Мнениеот b.n.kostadinov » пон дек 01, 2008 11:09 pm

Върни се в “преподаватели по вероучение”