молба за помощ

споделете опит и интересни идеи
Григорий
Потребител

Re: молба за помощ

Мнениеот Григорий » чет авг 13, 2009 3:55 pm

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » чет авг 13, 2009 10:20 pm

Светата Православна Църква е установила да постим най-малко четири пъти в годината. Днес привечер изповядах греховете си пред моя изповедник. Утре по великата Божия милост ще се причастявам! За здраве, спасение и живот вечен!
Ако някого съм обидил или съблазнил с думи, дело или помисъл, моля за прошка!
Простено и простете!
Гост

Мнениеот Гост » нед сеп 06, 2009 10:22 pm

Здравейте, приятели от форума! Открих този чудесен форум преди няколко дни по много странен начин, така че и аз дори не разбрах как стана това. Използвам случая да благодаря преди всичко на хората, на които принадлежи тази идея! Нека Бог ги Благославя винаги и ги закриля със Своята Мощна Десница! Амин!
Една от първите теми, които привлякоха моето внимание,беше именно тази:"Молба за помощ".Нашият Господ и учител Иисус Христос е казал:"По това ще Ви познаят, че сте Мои ученици, АКО ИМАТЕ ЛЮБОВ ПОМЕЖДУ СИ!" А Тя, Любовта, която Бог е вложил в нашите сърца, не се изразява само в състрадание, а в конкретни дела - дела на обич и от обич към човека до нас, който е наш брат, наш приятел! И дали го познаваме лично или не - това е без значение! Нека отговорим на неговия ЗОВ ЗА ПОМОЩ със състрадание и щедрост, защото не количеството, а чувството, с което я даряваме, има само смисъл пред Бога и пред самия човек! Нека бъдем единни и сплотени в радостите и болките в този земен живот, за да познае този свят СИЛАТА, ВЕЛИЧИЕТО И ЛЮБОВТА НА НАШИЯ ВСЕМОГЪЩ БОГ!!!... Нека не само финансово, НО И МОЛИТВЕНО да подкрепим този добър човек, в чието сърце има място за всяка изстрадала душа, защото сам той знае какво значи страдание и болка!!!...Бъди силен, брат!!!... И ЗНАЙ, ЧЕ НИЕ, БОЖИИТЕ "ДЕЦА" ТЕ ОБИЧАМЕ, МАКАР И ДА НЕ ТЕ ПОЗНАВАМЕ ЛИЧНО!!!... Успех в лечението с БОЖИЯТА СВЯТА ПОМОЩ! Амин!
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » ср яну 20, 2010 6:51 am

Благодаря на жената, която е написала тези редове за мен без да ме познава! Убедил съм се, че общуването само в Интернет ни лишава от възможността да почувстваме душата на другия. Затова я поканих да дойдат с боледуващата си дъщеря в Бургас на 13 септември и да се поклонят на трите чудотворни икони на Света Богородица, донесени от Киев.
Всичко стана в последния момент.
Обръщам се към всички участници във форума да се молим за Кина, за Радост болящата и за Илко!
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » ср яну 20, 2010 7:11 am

В благодарственото си молитвено правило винаги съм благодарил на Бога за изпратените ми страдания, гонения и лишения, с които ме е удостоил! Като вярвам, че изпратената ми коварна болест ме води към смирение и очистване на душата от страстите!
Зная, че имам доброжелатели, които разпространяват за мен невероятни неща! За което съм им много благодарен! От София чух, че лъжа за моето заболяване! Затова напхравих снимка на левия си глезен.
След консултация с личната си лекарка д-р Мария Кавукджиян смених "Диокет" с "Флебодия" и увеличих дозата на "Геритамин". Варикозните рани са много упорити и само Бог може да ги излекува! Непрекъснато се налага подмяната на мехлемите. Последно приминах на презвръзки "Грануфлекс".
Когато отида на превръзка, че направя снимка на целия си атрофирал ляв крак, за да видят моите доброжелатели какъв измамник съм!
Затова сега се обръщам с молба да ми бъде предложена допълнителна работа! След вечернята имам много свободно време и на всекиго бих помагал, така както помагам според силите си на Атанасия за разпространинието на вестник "Благовестник"!
Имам благословението на моя изповедник да постя една седмица, да му се изповядам и ако ме благослови, по Божия милост ще се причастявам!
Моля за прошка всеки, когото съм съблазнил с дума, дело или помисъл и най-вече нашата духовна сестра Кина!
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » ср яну 27, 2010 11:44 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср яну 27, 2010 2:48 pm

Брате Иване, дано Бог се смили и простре десницата си над теб. Във времена усилни и тежки проличава вярата на човека.
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » чет яну 28, 2010 7:26 am

Благодаря, Мира! Благодаря на Бога, че имам и подкрепата на Светия Синод на Българската Православна Църква! http://www.bg-patriarshia.bg/news.php?id=17133 Имало е време на по-сериозни изпитания! Спал съм по пейките из града, като клошар съм събирал картони по контейнерите, за да имам пари за хляб! Но през цялото това време съм бил при Бога, на клироса! Слава Богу за всичко! Всяка сутрин се моля на свети Иов Многострадални Бог да ме укрепява в изпитанията!
Последна промяна от Иван Калев на съб мар 27, 2010 7:06 am, променено общо 1 път.
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » вт мар 23, 2010 6:27 pm

Стана чудо! Раните ми зараснаха! Благодаря на Бога! Благодаря на всички вас! Утре пристигам в София. На Благовещение от 16 часа съм на преглед при доц. Кузман Гиров във Военна Медицинска Академия. Предстои ми цветна снимка - коронография и дългочаканата операция!
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » вт мар 23, 2010 6:39 pm

Чудни са делата на Бога! :angel:
Радослав
Модератор

Мнениеот Радослав » вт мар 23, 2010 11:10 pm

Много се радвам за теб, Иване! Слава на Бог за всичко!!!
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » ср мар 24, 2010 8:51 am

Иване, разказах на мои близки за излекуването ти. Всички се радваме за теб и за Божията благодат, изляла се над теб.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » ср мар 24, 2010 9:10 am

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » нед апр 04, 2010 2:02 pm

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! ВОИСТИНУ ВОСКРЕСЕ! ЗДРАВЕ, МИР, ЛЮБОВ, БЛАГОДЕНСТВИЕ! НА МНОГАЯ ЛЕТА!
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » пон май 03, 2010 1:43 pm

БЛАГОДАРСТВЕН БЛАГОСЛОВ

15. А един от тях, като видя, че е изцерен, върна се, прославяйки Бога с висок глас,
16. и падна ничком пред нозете Му, като Му благодареше: и той беше самарянин.
(Лука 17: 15-16)

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
СТАНА ЧУДО!

От 29 април 2009 година до сега живеех с мисълта, че ми предстои рискована операция на кръвоносни съдове на левия крак. Такива бяха плановете на доц. Д-р Кузман Георгиев Гиров. След като варикозните ми рани зараснаха, ми беше направена флебография във Военномедицинска Академия. Решението на тричленната лекарска комисия беше – операция няма да се прави!
Оставам на консервативно лечение под наблюдението на личната ми лекарка и съдов хирург!
С дълбок поклон изказвам благодарност на всички, които ме подкрепяха молитвено, духовно и материално!
С удоволстие ще споделя с всеки изстрадания си опит!

Иподякон Иван Калев Стоянов, всекидневен клиросен певец в храм „Свети Иван Рилски” – гр. Бургас
e-mail: ivankalev@abv.bg

Върни се в “енорийска и социална дейност”