молба за помощ

споделете опит и интересни идеи
sandi
Потребител

Re: молба за помощ

Мнениеот sandi » пон май 03, 2010 4:03 pm

Потребителски аватар
Мария
Модератор

Мнениеот Мария » чет май 06, 2010 12:04 pm

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » ср юни 08, 2011 5:30 pm

Пс. 117: 18. "Господ ме строго наказа, ала на смърт ме не предаде."
На 26 април паднах от една малка стълба и си счупих лявата пета и дясната подбедрица. На 5 май в Отделението по ортопедия и травматология на МБАЛ - Бургас ми направиха 4-часова операция и ми поставиха импланти - на лявата пета за 650 лева, на дясната подбедрица за 780 лева. Изписаха ме на 18 май. Сега съм в манастира "Свети Георги", където 3-ма братята се грижат за мен с благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенския Митрополит Йоаникий, на бургаските свещеници и на игумена архимандрит Йеротей. Придвижвам се с помощта на инвалидна количка.
На 20 юни ще бъда на контролен преглед в Бургас, ще ми правят ретнегенови снимки и се моля да ми разрешат да ходя с помощта на патерици!
На 9 май 1989 година пак имах този проблем - при катастрофа с "Камаз" ми беше счупена лявата бедрена кост. Тогава напарвих и тробофлебита. Цяла годена бях в болнични и още за една година ме бяха трудоустроили по болест.
Сега не зная какво ми предстои!
Братя и сестри в Христа, молете се за мен!
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » пет юни 10, 2011 10:05 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет юни 10, 2011 8:09 pm

Здравей Иване, преди от твой пост разбрах, че си бил изцелен, а сега разбирам, че отново имаш проблем. Ще се моля на Бога за тебе, Той може напълно да те възстанови, защото е милостив и изцелява всякаква болест и немощ.
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » ср юни 15, 2011 1:41 pm

Сутрин и вечер благодаря на Бога за изпратените ми страдания! В понеделник ще ме водят на контролен преглед и рентгенови снимки. Тогава ортопедите ще вземат решение кога мога да проходя с патериците. И да бъда изпратен на рехабилитация в санаториум.
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » пет мар 09, 2012 7:58 pm

Aurella Felix, когато на 21 април 2010 след направената ми флебография (цветна снимка) в Клиниката по съдова хирургия и ангиология при ВМА екип от съдови хирурзи под ръководството на доц. полк. Кузман Георгиев Гиров взеха експертното решение да си остана на консервативно лечение, защото операцията на кръвоносни съдове, наречена елекстростимулация с лазер е много рискована, някои хора си помислиха, че Бог ме е излекувал на 100%, което не е вярно. Но ме принудиха да бързам да напиша благодарствен благослов, за да повишат своя рейтинг!
А аз страдам от най-тежката - 5-6-та степен на хронична венозна недостатъчност. И побързаха да пишат на приятелите ми, че аз вече нямам нужда от дарения за моето лечение!
Когато миналата година на 5 май ми правиха 4 часа операция на счупените крака, същите тези хора ми дойдоха на свиждане по време най-страшните ми мъки при излизането на упойката. Благодаря, но по-късно научих, че когато човек е в състояние на такива страшни болки, освен медицинския персонал никой не бива да бъде допускан до тежко болния.
След като през лятото с разрешението на ортопедите проходих на патерици се оказа, че от залежаването и обездвижването на инвалидната количка съм направил флеботромбози на вътрешни вени (дълбоки кръвоносни съдове) и на двата крака. Консервативното ми лечение беше поето от съдовите хирурзи в МЦ "Света София" в Бургас под ръководството на д-р Борислав Денчев, а после и на легло в края на септември в МБАЛ "Дева Мария" от същите лекари, които идват от "Света Екатерина". Нямам думи, с които да изразя благодарността си! Да пази Бог да не се разболее човек в Република България!
И след като пак ми се появи варикозна язва на левия глезен от прекаран за пореден път тежък тромбофлебит спешно бях приет за лечение от д-р Румен Рунков от Ямбол в тамошната МБАЛ "Свети Йоан Рилски".
Благодаря на свети Георги, че от 18 май до сега братята в манастира в Поморие понасят теготите ми и ми помагат! На 17.02. бях на преглед пред НЕЛК и ми определиха Втора група инвалидност - 78% трайна загуба на трудоспособност до края на октомври. За което ще ми бъде отпусната пенсия по болест. Като съкратен ще получавам обезщетение за безработица до края ноември. Бог не ме е изоставил!
В манастир "Свети Георги" има аязмо с лечебна вода и две ковчежета с мощи на много светии! Затова препоръчвам на страдащите като мен да идват в нашата света обител за благодатна Божия помощ!
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » пет юни 08, 2012 2:25 pm

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » съб юни 23, 2012 9:12 am

На болничното легло в отделението по съдова хирургия в МБАЛ-Бургас
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » съб юни 23, 2012 9:15 am

В барокамерата преди лечебната процедура по озонотерапия.
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » нед май 19, 2013 3:59 am

Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » пон юни 17, 2013 7:45 am

Казвам се Иван Калев Стоянов, на 56 г., от гр. Бургас. От 04.01.2012 съм съкратен, безработен съм с регистрация в Бюрото по труда в гр. Бургас. С решение 004 от 04.01.2013 г. ми е удължена Втора група инвалидност със 78% трайна загуба на трудоспособност до 01.10.2013 г., получавам пенсия по болест в размер на 187 лева от НОИ и нямам никакви други доходи. Предстои ми да започна работа като пазач-портиер по програма "Нова възможност за заетост". Живея на квартира и наемът ми е 100 лева на месец. Дължа на МБАЛ - гр. Бургас още 500 лева за проведените ми 10 лечебни процедури по хипербарна оксигенация (озонотерапия) в барокамерата на Отделението по анестезиология и реанимация от д-р Даниела Люцканова. Имам незараснала рана - трофична язва на левия глезен дори след проведената ми животоспасяваща операция по изваждането на тромбоза. През 3 дни ми се правят превръзки с продуктите на "Хартманн" от съдовия хирург д-р Огнян Матков и медицинската сестра Румяна Шестакова. Ако Бог си сложи ръката на раната ми и тя зарасне ми предстои Електромиография при проф. Боряна Ишпекова в ИСУЛ - гр. София или МБАЛ "Дева Мария" в кв. Ветрен на гр. Бургас. След което ще бъда изпратен на ядрено-магнитен резонанс и ако се наложи, операция на дискова херния. От двете счупвания на левия ми крак той е по-къс с 1 см. и се получава изкривяване на гръбначния ми стълб. Вече не съм служител в Българската Православна Църква, Сливенска митрополия, храм "Свети Йоан Рилски" гр. Бургас, вече не живея в монастир "Свети Георги" в гр. Поморие. Докато започна работа и получа заплата рачитам единствено на дарения от добри хора с добри възможности. И на молитвите на православните християни!
Титуляр: Иван Калев Стоянов
Банка: Пощенска банка, клон Бургас
BIC: BPBIBGSF
IBAN: BGN BG27 BPBI 79 37 10 18 39 7801
USD BG33 BPBI 79 37 41 18 39 7801
EUR BG68 BPBI 79 37 44 18 39 7801
e-mail: ivankalev@abv.bg
https://www.facebook.com/groups/360601283994431/
Това е групата във Фейсбук, която беше създадена с цел набиране на средства за моето лечение!
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » нед ное 10, 2013 6:27 am

Пенсията ми по болест изтече на 30.09. и на 16.10 бях преосвидетелстван. Изпращат ме на очен ТЕЛК във Варна и не зная кога ще бъда прегледам и там. Пенсията ми беше единственият сигурен доход, но и тя е спряна до пълното ми освидетелстване, което може да продължи няколко месеца. Разходите ми за лекарства се увеличават, защото имам много висок холестерол и артериална хипертония. Не съм в състояние да плащам и наема на квартирата си. Намерих си работа като нощен пазач за 200 лева месечно на едно заведение за хранене на Северния плаж на Бургас. . Ходя да помагам като певец в един храм, но помощта, която ми се дава от там не стига до никъде. Сега вече наистина стигнах до безизходица. Моля за помощ!
https://www.facebook.com/groups/360601283994431/
Потребителски аватар
Next
Потребител

Мнениеот Next » нед ное 10, 2013 1:17 pm

Брате, прощавай, че не ти помагам по начина, по който искаш, но, ако ме сложиш в ушите си, ще си спестиш пари. Висок холестерол и кръвно в наше време са следствие от яденето и пиенето на боклуци.

То 70% от това в супермаркетите е такова, но все пак. Ако имаш време и достъп до интернет, виж какво пише там и ще си спестиш неприятности. Проблема не е прост и иска много писане, но интернет има решението.
Иван Калев
Потребител

Мнениеот Иван Калев » вт ное 12, 2013 12:19 am

Брате, благодаря за добрия съвет! Наистина изчетох в интернет доста мнения по темата с високия холестерол. Навсякъде препоръчват диети, а според руския православен психиатър и психотерапевт проф. Дмитрий Авдеев http://www.daavdeev.ru/ православният пост е най-добрата диета. Две години бях в манастир, където постите се спазват в пълнота, но от това, че за близо три години бях шест пъти в болници и все на системи, имам нарушен метаболизъм, много напълнях и сега с помощта на много вървене стопявам натрупаните мазнини. А според личната ми лекарка артериалната ми хипертония е плод само на притеснения. Старая се да внимавам за начина си на живот, редовно да покайвам заради греховете си и да се изповядвам и причастявам! Молете се за мен, грешния!

Върни се в “енорийска и социална дейност”