Идея

споделете опит и интересни идеи
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: Идея

Мнениеот Aurelia Felix » ср дек 02, 2009 1:59 pm

kassie
Потребител

Мнениеот kassie » ср дек 02, 2009 2:06 pm

Чакаме впечатления. :D
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет дек 04, 2009 10:43 am

Гунев прави нееднократно опити да се свърже по телефона с Ивайло, но до този момент без успех. Следващата седмица ще опита отново.
Причините Ивайло да е неоткриваем може да са различни, Бог ги знае. Тъй като Бог може да му помогне най-ефикасно, с или без нас, нека който има на сърце да се моли за Ивайло и майка му. Пък ако е Божията воля да им се помогне чрез нас - Бог е силен да ни свърже с него.

Това е към момента положението.
sanata
Потребител

Мнениеот sanata » вт дек 08, 2009 11:49 am

Приятели, да не си останем само със заглавието на подфорума.... wink:
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 08, 2009 12:06 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » вт дек 08, 2009 12:10 pm

Супер, браво...
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 08, 2009 7:14 pm

На линия съм вече и докладвам. Организацията на срещата се оказа сложна, тъй като посещението у семейството на Клавдия и Ивайло беше възможно само през деня... Тигър обаче е на работа, през уикенда пък аз бях зает... В крайна сметка решихме аз да отида днес сам, а тя да ме подкрепя молитвено. Имах тази нужда, защото след няколкото телефонни разговора с Ивайло имах чувството че не успявам да намеря подходящите думи за насърчаване на тези толкова изстрадали хора... Днес, тъкмо се гласих да тръгвам и Ивайло ми се обади че се е наложило майка му пак да отиде в болницата, а там нещата са се проточили. Аз се зачудих да отлагаме ли пак, що ли... Той помоли все пак да се срещнем и да си поговорим. И така, срещнахме се. Той е умно, притеснително и много скромно момче. Така и не успя да мине на "ти", въпреки молбата ми. Разговаряхме доста дълго. По едно време се обади майка му за да го информира за положението. От реакцията му съдя че новините бяха лоши. Отново. Той и каза че съм дошъл на срещата и ми даде телефона за да се запозная с нея и да поговорим. Тъй като разговорите между техните номера са безплатни говорих с нея поне 20 минути.
Предварителните ми очаквания за нея бяха че ще видя една срината и обезверена жена. Нищо подобно. Имаше будна мисъл, изразяваше се точно и ясно. Беше изпълнена с вяра и упование, въпреки силните болки в момента. Държанието и беше мъжествено и достойно, без мрънканици и оплаквания. Разказа някои истории за живота, перипетиите им и Божията милост, която винаги ги е съпровождала. Изключително интересни разкази, които помолих да напише и да ни изпрати, защото вярвам че ще са поучителни и укрепващи вярата не само за мен. Няма да се опитвам да ги преразказвам тук, а се надявам скоро да ги получим и публикуваме. Затова ще споделя накратко само основни факти от биографията им...
Клавдия е вярваща православна още от ранните си години. Черкувала се редовно, въпреки тогавашния режим. Синът и Ивайло помолил за първата си Библия на 10 годишна възраст. Клавдия е икономист и е заемала ръководни длъжности в някои големи предприятия (вкл. авиокомпания Балкан, фирми в IT сферата). Припечелвала добре, затова имала възможност и насърчавала Ивайло да се образова. От там и трите му висши. Четири години живели в Гърция, където активно се ангажирала с църковно-енорийска дейност. Занимавала се и с писане на есета с православна насоченост (които също помолих да ни прати). Изобщо, всичко вървяло от добре на по-добре... Решават да си купят голям апартамент на изплащане, правят първите вноски, но тогава се случва "инцидента" с лекарската грешка, в следствие на който тя е блокирана 6 месеца на легло. Изгубват апартамента и сега живеят много натясно в кв. "Свобода". От там насетне всичко за тях тръгва надолу и така до днес... Тя разви теорията че всичко това се случва и за да разнася свидетелства за вярата по болниците, където доста често пребивава. Да носи надежда там, където цари отчаянието...
Ивайло също е доста зле. Към язвата, която придобива от притеснения за майка си сега се добавят и проблемите в гръбначния стълб. Неща, изискващи сложна операция с неясен изход, която със сигурност ще го блокира поне за 6 месеца. Нещо което не може да си позволи, най-малкото защото няма да има кой да се грижи за майка му. Сега ходи на рехабилитационни процедури (всяка струваща по 20 лв.) които обаче не дават съществен резултат. Докторите му препоръчали лечение в Павел Баня, което познайте - пак струва пари. Напоследък изобщо не може да спи от болките и по цяла нощ "пребъдва в молитва" по думите му. Прави непрекъснати опити да си намери работа (и вчера беше на две интервюта) но засега безуспешни. То така като го гледам, с неговата скромност и притеснителност едва ли е най-подходящият надъхан юрист... Физически е зле, така че и за хамалин не става...
Ми това е в общи линии положението, видяно през моите очи. Другото си го пише в обявата...
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт дек 08, 2009 7:58 pm

Васко, у тях ли се срещнахте? Днес ли е приета в болница майка му и има ли индикации кога ще бъде изписана?

Ако Ивайло има трайно намалена степен на работоспособност 50 и над 50 на сто може да участва в централизирания конкурс за експертни длъжности за хора с трайни увреждания в държавната администрация. Вторият конкурс се очаква да се проведе в началото на следващата година. Оттам има доста голяма възможност да бъде избран в някое ведомство, което има задължението да определя част от щатните си бройки за заемане на хора с увреждания.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 08, 2009 8:05 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » вт дек 08, 2009 8:44 pm

Приятели, няма какво да се чудим, според мен в този момент на това семейство и 5 000 да им дадемр пак няма да им стигнат, така че Гунев предлагам колкото сме събрали да им ги дарим. Дай ми номера си в ЛС да ти се обадя и да се разберем утре сутринта къде да ти дам парите.
Какво мислят останалите?
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 08, 2009 9:06 pm

Ми ако искате да си направим една среща някъде всички, които сме на кеш варианта. Тези с кредитните карти могат да използват paypal страницата на православие.бг :
sanata
Потребител

Мнениеот sanata » вт дек 08, 2009 9:12 pm

Ако е за среща и през седмицата трябва да бъде по обяд, ако е удобно на всички. Например някъде около Св Неделя, ако искате още утре?
Давам предложение - утре 09.12.- 12.00 часа в халите до фонтана.
Потребителски аватар
Gunev
Потребител

Мнениеот Gunev » вт дек 08, 2009 9:15 pm

sanata
Потребител

Мнениеот sanata » вт дек 08, 2009 9:16 pm

ок от мене до утре
kassie
Потребител

Мнениеот kassie » вт дек 08, 2009 9:29 pm

На мен ми се искаше някой да е видял с очите си болната жена и обстановката.
Или да е говорил с о. Вукадинов, макар че малко трудно му се разбира говора, а и не се знае дали ще се сети за кого от енориашите му става дума...
Гаден личен и професионален порок ми е подозрителността :cry: :cry: :cry:

Решението ми: ще пусна смешната си сума по банковата сметка за социална дейност на фондацията. Да се използва по тяхно усмотрение. Нямам възможност да направя друго. :cry:

Върни се в “енорийска и социална дейност”