Зов за помощ

споделете опит и интересни идеи
Потребителски аватар
Infinizm
Потребител

Зов за помощ

Мнениеот Infinizm » ср юни 19, 2013 6:57 pm

Здравейте на всички.
Навярно, някои от вас си ме спомнят от абсурдната тема с надслов "Защо живота е толкова гаден".
Първо бих искал да благодаря на всички ви за утехата и насоките, които ми дадохте тогава.
Не след дълго се взех в ръце и намерих нова работа, която доста по-добре свързва доходите с разходите ми и успявам да живея така да се каже малко по-нормално.

Днес разбирам, колко наивен съм бил тогава за да си мисля, че живота ми е бил гаден, след последните събития, които ме сполетяха.
Ще започна малко по от далеч и ще ви кажа, (ако съм пропуснал в предишната тема), че имам приятелка, с която преди време се сгодихме и започнахме съвместен живот правейки планове за бъдещето. Момичето подобно на мен няма изключителни финансови възможности, като е израснала само с един родител - баща и пенсионер по болест.
Заедно обаче и с божият помощ до момента намирахме сили да се справяме с трудностите в живота.
Докато преди малко повече от месец, тя не пострада при автомобилна катастрофа докато се прибираше от работа. Имаше натъртвания охлузвания и две счупени ребра - общо взето всички неприятни неща, които се случват при по-тежка катастрофа.
За съжаление обаче по някакъв начин е пострадал и гръбначния и стълб и в момента има затруднения с движението на крайниците си.
След като се консултирахме с няколко специалист ни казаха, че най-добрата опция е трансплантация на стволови клетки, като дават 99% гаранция, че след това ще се оправи. Сумата която е нужна за операцията е 5000 лева, което е сума която трудно дори някога съм си представял.
Обърнах се към приятели близки и познати и всеки ми помогна с толкова, колкото може.
Изключително съм благодарен и на един свещеник от храм покрай Пловдив, който безвъзмездно ни предостави сума от 1000 лева, и дори той ме посъветва да потърся помощ в този форум, (за съжаление отецът ме помоли да не споменавам името му тъй като не искал да изгражда името си по този начин).
Обърнах се и към, някои медии за подкрепа, но единствения отговор, които получих е че това е операция с прекалено ниска цена, и самата тя не стигала да се плати ефир.
Всеки ден моля Бог-а да ми помогне да се справя със тази ситуация, надявам се да отговори на молитвите ми.
Ако има някой от вас, който желае да ни помогне по някакъв начин бих бил изключително благодарен.
Разполагам с банковата сметка на брата на годеницата ми и paypal акаунта му, ако някой прояви желание мога да му ги дам на лично съобщение.

Благодаря на всички, които отделиха време да прочетат за проблема ми, молете се всичко да се оправи.
Благодаря ви, Бог с вас.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Re: Зов за помощ

Мнениеот Ника » ср юни 19, 2013 8:31 pm

Инфинизм, аз самата също нямам собствени средства, но ще се моля за вас. Поддържай приятелката си морално, дръж духа и бодър. Има фондации, които помагат, сигурна съм, че тук ще те насочат.
Изповядай онова си изказване, преди време, кой знае може да помогне.
Потребителски аватар
Infinizm
Потребител

Мнениеот Infinizm » ср юни 19, 2013 8:44 pm

Много ви благодаря, но тези фондации от това, което разбрах при опит да осъществя контакт с тях, гласеше че това видиш ли била операция за почти без пари, и нямало нужда от тяхната намеса, което за мен съвсем ясно би значело, че няма да имат нужната печалба.

Благодаря ви все пак за подкрепата Бог с вас и семесйството ви.
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » чет юни 20, 2013 4:52 pm

Потребителски аватар
Infinizm
Потребител

Мнениеот Infinizm » пон юни 24, 2013 3:23 pm

Благодаря ви Бог с вас! :)

Върни се в “енорийска и социална дейност”