Изповед на психично болни

споделете опит и интересни идеи
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед май 25, 2008 3:11 pm

Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » нед май 25, 2008 7:49 pm

Това, за юродивството ми напомни малко за прекрасния руски филм "Остров", за който научих тук от .
Тук има един добър сайт за и от него някои от
Изглежда, Венче, че си запозната в по-голяма степен с въпроса, предполагам, че имаш сериозно основание за възгледа си. Звучи ми логично. Това, което ми се иска да уточним са две неща:
Първо - че може човек да си е горделив и без да е психично болен. (мисля, че тук сме единодушни!)
И второ - тук мярнах някакъв , в който все ми се струва, че има и вродени заболявания или такива, които могат да се отключат в даден момент, но пак имат генетично предразположение и не винаги гордостта накланя везните.
Може би бъркам Карлово с Калифорния, но има достатъчно много заболявания, които пречат на нормалното човешко развитие, и не съм сигурна, че всички те са и психични, макар че, май сме склонни да ги приравняваме. Мисълта ми е, че християнина се отнася с любов към страдащите. Ето тук едно за детенце, което предаде Богу дух, беше болно от детска церебрална парализа, родителите му направиха и невъзможното, но... То беше различно, но обградено с безкрайно много любов!
ven4e
Потребител

Мнениеот ven4e » нед май 25, 2008 8:30 pm

:cry: Петрова, ти си дала клип за един Ангел, който сега е на небето...На фона на евкалиптовата гора на Ищар...благодаря ти за трогателното преживяване! Благодаря ти и че ме провокираш да мисля по темата, защото иначе щях да се задоволя с повърхностни и хаотични мисли, а така лека-полека подреждам пъзела в едно цяло...От митовете, които прочетох, единствено донякъде поддържам този за вредата от психично болните на свобода, но аз нямах предвид тяхната агресивност (която може да бъде разрушителна), а това, че влияят на другите хора и с тяхната безнаказаност сякаш поощряват другите да им подражават. ДЦП не е психично, а мозъчно заболяване и се отразява на части от мозъка, които отговарят за телесната схема, не само за психичния живот (мисли, емоции, планирано поведение). Разбира се, че в тези случаи не може и дума да става за някакво участие на страдалеца в болестта, тя е изключително тежък кръст от Бог, за който Той приготвя голяма награда...Но има и такива болести, при които връзката между гордостта и абнормното поведение е безусловна, те не са породени по естествен път, а причина е самият човек. Разбира се, че не всеки горделив човек е луд, както и не всеки смирен е застрахован да бъде сполетян от тази беда...но което е по силите ни, нека опитаме или по-скоро да молим Бог да ни даде дара на смирението. А че децата с умствена изостаналост (която също не е по вина на човека) са обградени дори с повече любов, отколкото обикновените деца, е мисля известен факт, а и точно така би трябвало да бъде.
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » нед май 25, 2008 10:55 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » съб май 31, 2008 6:20 pm

В клипчето пише ,че се е борило до последно , но съдбата решила друго.
Какво е съдбата? Волята на Бог!
То (детето) е на по хубаво място от нас.
само се чудя сега ли , с последните 10 години видяхме ,че умират хора ???
Плачем за това дете,защото гледаме клипа и сме съпричастни към болката на родителите му. Но къде са нашите сълзи за всички деца умряли в косово, нагорни карабах, япония, китай, америка, франция, германия, италия, англия и т.н. Тях май ги забравяме защото не са ни "по сърце" , няма за тях клипчета! :? :? :?
Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » нед юни 01, 2008 1:44 am

клипчето скъпа ....... е правено в момент на жестока болка. не ти я пожелавам!!! хората не са мислели как да е издържано дума по дума, просто частичка от мъката и обичтта им!
Не те ли е срам, слънце - забрави от още толкова много страни страдащи, бедни и гладни дечица!!! :x
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » нед юни 01, 2008 8:11 am

петрова липа е за дете, споменах децата. Ако бях споменала и старците и нелечимо болните щеше да кажеш защо ги спомянавам. На теб не може да ти се угоди :lol:

Та, както казах, защо забравяме , за хората и се сещаме за тях само по клиповете?
sandi
Потребител

Мнениеот sandi » нед юни 01, 2008 4:24 pm

Петрова
Потребител

Мнениеот Петрова » пон юни 02, 2008 3:17 am

sandi
Потребител

Мнениеот sandi » пон юни 02, 2008 4:58 pm

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » пон юни 30, 2008 11:26 pm

Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » вт юли 01, 2008 12:55 am

Поздрав към хип хоп шопара :)

12 и да не бъдем както Каин, който беше от лукавия и уби брата си. И защо го уби? Защото неговите дела бяха нечестиви, а братовите му правдиви.
13 Недейте се чуди, братя, ако светът ви мрази.
14 Ние знаем, че сме преминали от смърт в живот, защото любим братята. Който не люби, остава в смърт.

:)
ivo_tehno
Потребител

Мнениеот ivo_tehno » съб авг 02, 2008 12:19 pm

Веднъж, когато бях на църква и помагах при причастието една майка водеше сина си,който беше около 35г. но видимо психично болен и свещеника й каза че за да приеме причастие трябва да съзнава какво приема. Едва ли обаче се лишават от Царството Божие. В житието на Св. Арсений Кападокийски пише, че една жена много злини му правила и по божие допущение полудяла и станала толкова кротка, за да можело да се спаси душата й."Житие на Св. Арсений Кападокийски", от стареца Паисий.
Потребителски аватар
aktex
Потребител

Мнениеот aktex » съб авг 02, 2008 11:47 pm

hiphopsusel
Потребител

Мнениеот hiphopsusel » нед авг 03, 2008 1:32 am

Върни се в “енорийска и социална дейност”