среща с вечността

въпроси за източниците на нашата вяра
timotey
Потребител

среща с вечността

Мнениеот timotey » пон мар 15, 2010 9:28 pm

http://video.mail.ru/mail/dravida/vstre ... yu/70.html

Този филм е на руски, но за тези, които не разбират руски, отбелязвам някои важни моменти от филма на руснака ходил на небето и видял рая и ада.

1. За това как се появяват греховете, думите на Андрей напълно се покриват с църковните – първо се появяват мисли и ако не ги отхвърлим като грешни, тогава лесно тръгваме към грях.

2. Смъртта е като скелет с коса и това напълно се покрива с църковното. Ето извадка от книгата на св. Игнатий Бранчанинов “Слово за смъртта” за митарствата на блажена Теодора: “И ето, дойде смъртта, рикайки като лъв, много страшна на вид, подобна на човек, но без тяло, а само с голи човешки кости. Тя носеше различни оръдия за мъчения: мечове, стрели, копия, сърпове, пили, секири, въдици и други, неизвестни за мен. Като видя това моята смирена душа се разтрепери от страх. Светите Ангели казаха на смъртта: “не се бави да освободиш тази душа от връзките на плътта: тя няма много тежки грехове”. Смъртта пристъпи към мен, взе малката секира и първо отсече нозете ми, а след това ръцете – с другите оръдия разхлаби всичките ми членове, отделяйки ги на части един от друг. Аз се лиших от нозе и ръце, цялото ми тяло се умъртви и вече не можех да се движа. След това отсече и главата ми – и аз не можех да я движа – тя ми бе станала като чужда. После смъртта разтвори в чаша някакво питие, допря я до устните ми и насила ме напои с него. Това питие беше толкова горчиво, че душата ми не можа да го понесе – тя се разтрепери и изкочи от тялото, откъсвайки се от него насила. Светоносните Ангели веднага я приеха в ръцете си. Като се огледах назад, аз видях моето тяло да лежи бездушно, безчувствено и неподвижно. Както някой, който съблича дреха, захвърля и гледа към нея, така и аз гледах тялото си и се удивлявах”.

Нещо подобно става и при Андрей -20 минути смъртта го измъчва и той не чувства краката и ръцете си. Накрая Ангелите му поднасят горчивата чаша и той се насилил да пие от нея и душата му излиза през устата. И той с удивление гледал на мъртвото си тяло.

3. Стари души няма, каза Андрей – това също се покрива с църковното – душите са на Христова възраст, но каза, че душите са малки на ръст, а Ангелите – около 2 метра, но че има и други ангели по-малки на ръст и различни.

4. Разговорите между душата и Ангелите ставали чрез мисли, а не с думи.

5. Разказите за митарствата се покриват напълно с тези на блажена Теодора, има и допълнение – между две митарства има две стълби и душата сама се изкачва и даже се уморява и няма сили. И светиите могат да помагат при преминаване на митарствата. Важно е също, че не трябва да се казва думата АЗ – една такава дума те сваля на долното митарство – тази дума явно е свързана с човешката гордост и там няма място за нея!

6. Когато отвърнал с лоша дума на демоните, заради техните изобличения, /не издържал/ демоните се нахвърлили върху душата му, за да я разкъсат и да го измъчат. Смирение трябва не са на земята, а и на небето и към небето...

7. След последното митарство имало везни за добри и лоши дела. И там светиите могат да помогнат и да променят везната към добрите дела! Четете Акатист на Богородица и на светиите, за да ви помагат при митарствата!

8. Да не споменаваме греховете на душата на починалия, защото така измъчваме душата и правим грях на душата си. По-добре изобщо да не я споменаваме. Хората правилно казват – за починалия или добро или нищо.

9. Венците за починалите, които се поставят на гробовете им стават за тях като примки на шията и ги задушават. Бомбоните, които се раздават в тяхно име, също не носят никаква полза за душата им. Дори и месо и вино и ракия. Само жито и хляб и плодове и зеленчуци.

10. За неспазващите постите и чревоугодници и изяждащите с думи хората, в ада душите им страдат от червеи, които не умират, както казва Христос и които непрекъснато ги гризят.

11. Пушачите ги мъчат в камери без проветрение, където демон пуши цигара, дълга половин метър и изгаря душите и ги мъчи. Горко на пушачите – отказвайте се навреме!

12. Душите на абортиралите деца растат и са отделно.

13. Имало места ни рай, ни ад, където душите изпитват пълно безразличие и апатия – за добри хора не посещавали Църквата. Те могат да се спасят по-лесно с молитва за тях от роднините.

14. Дрехите на душата са фланелка с дълъг ръкав и подобен панталон, но когато свършат митарствата и душата влиза в Царството Небесно, всяка душа получава свои дрехи, каквито явно е заслужила!

15. Когато съпрузите се венчават в Църква и на небето става венчание на душите им.

16. В рая Андрей изпил някаква чаша на любовта, която му донесла спокойствие и радост и любов. Имало големи райски ябълки и грозде с големи размери, а нямало празно пространство, като на земята, а всичко било изпълнено с цветя.

17. Интересна е срещата му с Божията Майка и как пред Нея се чувствал като малко дете и осъзнавал греховете си.

18. Впечатлен съм от разказа му за младия мъченик Евгений, мъчен и убит от чеченците наскоро. Никой не можел да му свали кръста от шията /таова си е Божие чудо/ и затова искали той сам да го свали. Но той издължал всички мъки и не го свалил. Затова го убили и Андрей го видял при светиите и говорил с него.

19. Молитвата от Храма отива право към Небето, каза Андрей. Да ходим често в храма и да се молим – нашата молитва отива направо на небето и Бог ни чува по-силно от другите хора, които се молят извън Христовия Храм!

20. Ако някой убие човек, той взема и неговите грехове! Доста страшно.

21. Ако видиш нещо нередно в човек и не му кажеш насаме, а говориш зад гърба му е грях – трябва директно да казваме това, което сме забелязали.
Разпространявайте този важен за Вярата ни филм!
Дон Кихот
Потребител

Re: среща с вечността

Мнениеот Дон Кихот » пон мар 15, 2010 10:09 pm

Митарства няма и, слава Богу, вярата не зависи от това суеверие:

http://truden.com/modules.php?name=News ... le&sid=220
timotey
Потребител

Мнениеот timotey » вт мар 16, 2010 2:56 pm

Щом не вярваш на човек, сам видял митарствата и ада и рая, никой не може да ти помогне, освен Бог и когато Той реши и те извади от заблуждението ти.

Думите на Андрей напълно се покриват с църковните и даже го обогатяват. Това и милост Божия.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » ср мар 17, 2010 5:40 pm

Не знам ,но толкова простичко ,толкова непретенциозно разказва ,че няма как да не ти въздейства . Освен това не претендира да е новия целител .Просто иска да научи хората.
Потребителски аватар
Ника
Модератор

Мнениеот Ника » чет мар 18, 2010 7:42 am

Филм за Даниил Сисоев
Последна промяна от Ника на пет мар 19, 2010 7:43 am, променено общо 1 път.
Силвия
Потребител

Мнениеот Силвия » чет мар 18, 2010 9:36 am

До Дон Кихот: Отец, обяснете моля Ви по-подробно защо според Вас митарствата са суеверие.Бих искала да науча нещо повече по въпроса. До сега мислех, че митарствата са реалност :roll: .Те бяха споменати като вероятност в книгага на Серафим Роуз "Живот след смъртта", споменават се и в псалтира на св.Ефрем Сирин - има един псалм "За свободно минаване през митарствата".
Asenov
Потребител

Мнениеот Asenov » чет мар 18, 2010 1:38 pm

ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет мар 18, 2010 2:18 pm

Силвия
Потребител

Мнениеот Силвия » чет мар 18, 2010 2:22 pm

:lol: това е отец Павел, как иначе да се обърна към него?!? Не мога да му кажа "Доне", защото в моя случай звучи неуважително.
ivan47
Потребител

Мнениеот ivan47 » чет мар 18, 2010 2:34 pm

Asenov
Потребител

Мнениеот Asenov » чет мар 18, 2010 2:42 pm

Ване, на баща си "старец" ли казваш?
ivan47
Потребител