среща с вечността

въпроси за източниците на нашата вяра
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Re: среща с вечността

Мнениеот Aurelia Felix » пон апр 05, 2010 4:13 pm

Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон апр 05, 2010 4:35 pm

Възлюбени братя и сестри,
Същността и спора за "точността на календара" е само една от поредните уловки на Сатаната, който единствено се стреми да накара православните християни първо да почнат спорят помежду си, после да се скарат, да се появи гняв и омраза и най накрая да се разделят обвинявайки се едни други за разколници. Погледнете и вижте: почти 1900 години Едната Свята Съборна и Апостолска Църква съществува ползвайки един и същ календар и ако още 200 години го ползва същия какво ще се случи?? Огън ли ще падне от небето или православната вяра ще погине ако веднага не почнем да подражаваме на католиците? Как можа Православната Църква да просъществува 600 години без да приеме календара на папа Григорий?? Защо през тези години нито един православен християнин, а да не говорим за епископ не се обяви, че спешно трябва да се смени календара? Прости и тъпи ли бяха нашите свети Отци през тези 1900 години? Светите Литургии които се извършваха противни ли бяха Богу?? Не възлюбени братя и сестри, просто с приближаването на шестващата вече във всички области на живота Апостасия ние православните узряхме да бъдем размятани и обрулени като морски вълни / според думите на Апостола / да започнем да се делим и спорим за нещо толкова незначително .. Не календара е причината, а нашата греховност, поради която се лишихме от "ум Христов", а останахме само с "научно-техническите познания" на горделивия плътски наш ум. Погледнете добре и се взрете в това, че навсякъде шества едно псевдо-православно християнство. Всички, които са си изчели сутрешните и вечерни молитви от молитвеника и в неделен ден ходят редовно на Църква, чат-пат се и причестяват, / като екстра са и тия, които и постят в сряда и петък / - това са онези 5% от гражданите на България, които се имаме за дълбоко вярващи православни християни ....
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон апр 05, 2010 4:46 pm

Зограф, принципно си прав, но, ако сега се вдигаме и искаме да се върне другият календар, няма ли да се разединим?
Искам да кажа, че празнуваме събитието, а не деня.
Зограф
Модератор

Мнениеот Зограф » пон апр 05, 2010 5:19 pm

Уважаема Мира,
Не призовавам към бунтове, а желая от все сърце Господ на всички ни да даде мъдрост и благодат да различаваме духовете както казва ап. Павел. Най важното е да осъзнаем, че със сега съществуващата Синодална организация и администрация по линията на проповядваното псевдо-монашеско послушание, ако продължим така ще стигнем до момента когато ще паднем в нозете на Антихриста. Дано Господ ни даде именно тази мъдрост да различим момента, и имаме решителността да кажем: аз съм до тук !... Защо никой Архиерей до сега не се е сетил да ни разкаже как се готвят да съществуват по времето на Антихриста, - със Синодалните палати, Митрополитски домове и скъпите мерцедеси ли..??? Въобще някой от вас чул ли е проповед от амвона на някоя църква където да се поучава народа за тези времена??? Никого не осъждам че е новостилец, за всички ни се моля само да придобием ум Христов за да различаваме сатанинските уловки защото времената са лукави.....
Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пон апр 05, 2010 5:27 pm

Само някакси все си мисля, че онзи с лимузините по някакъв начин не е в мойта, в нашата Църква.
Амин, Зограф. Дано Бог ни даде здрав разум.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон апр 05, 2010 5:36 pm

Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пон апр 05, 2010 7:10 pm

Последна промяна от Molecule на пет апр 09, 2010 2:01 am, променено общо 2 пъти.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пон апр 05, 2010 7:20 pm

timotey
Потребител

Мнениеот timotey » пет апр 09, 2010 1:21 am

Може още да се каже по темата, пък и Зограф я разшири в частност с календара.

Разбира се, че си прав, уважаеми Зограф, но тук не ставаше дума за стар и нов стил на календар, а за Среща с Вечността - този руски филм, и дали той е истинен или не.

Аз казвам, че е истински и допълва учението на Църквата за митарствата и мъките на ада и радостта на рая и възкресението, и показвам 1-во Правило на 7-ми Вселенски Събор, където е показано пълно почитание към Учението на светите отци до 8-ми век, но нима след 8-ми век светите отци не бива да се почитат и техните постановления и поучение трябва да се отхвърлят?!

Както свети Василий Нови преди 8-ми век, така и св. Теофан Затворник и други Отци на Църквата след 8-ми век потвърждават учението за митарствата и е твърде глупаво "истински" православни да застават против него и в крайна сметка против Църквата.

Анатемата и отлъчването, уважаема Тигър, не е от мен, а от светите отци на 7-ми Събор на Църквата, но нима след този Събор Светите Отци от следващите 1200 години нямат право да допълват Преданието на Църквата?!

Имат право и техните поучения са вече част от Преданието на Църквата и който ги отхвърля, попада под анатемата на Първо Правило на този 7-ми Събор на Църквата.

Щом митарствата и молитви за спасението на душите ни при преминаването им през тях са влезли в църковните молитви и Молитвеника, какво още да говорим.

Всичко това го приемам като Отстъпление от Църквата, наред с новия календар, икуменизъм и сегашната топлохладност на всички.
Molecule
Потребител

Мнениеот Molecule » пет апр 09, 2010 1:42 am

Asenov
Потребител

Мнениеот Asenov » пет апр 09, 2010 4:19 am

Потребителски аватар
Чехълче
Модератор

Мнениеот Чехълче » пет апр 09, 2010 8:45 am

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет апр 09, 2010 9:51 am

timotey
Потребител

Мнениеот timotey » пет апр 09, 2010 3:34 pm

Не ме разбираш, защото слагаш твоята логика над моята и над Църковната. Апостолкото предание се ДОПЪЛВА от светите Отци не само на Съборите, а и след това!! Защо?

Защото причините за събирането на всеки Събор е била някаква ЕРЕС, но след 8-ми век нима ересите са престанали напълно?! Не са.

Нима Църквата ще стои и ще мълчи?!! Не, и Тя не е стояла и не е мълчала през тези 1200 години след последния Вселенски Събор. Този 7-ми Събор подкрепя всички предишни Събори и утвърждава бъдещите решения на Църквата - решенията на светите ОТЦИ. Затова толкова трудно се канонизира светец, защото той става Част от Църквата и от Нейното Предание!

Ако митарствата са били грешка на свети Василий Нови, то друг светец или светци на Църквата щяха да го поправят и Църквата щеше да вземе Решение против митарствата, а Тя напротив, приела митарствата и те влезли в молитвите църковни и по стенописите на Църквите! Тоест, Църквата ВЯРВА на Духа на СВОИТЕ СВЕТИИ!

И св. Григорий Палама и неговото учение и св. Теофан Затворник и св. Игнатий Бранчанинов и учението на св Симеон Нови Богослов и виденията на св. Серафим Саровски и думите на цяла Плеяда Канонизирани СВЕТЦИ са ЧАСТ от Църквата! Как може ТОВА православен човек като теб да не може да го разбере и ПРИЕМЕ?

Всяко допълване на Църковното Предание не може да противоречи на първите 7 събора и на Догматите на Църквата, дори на Типикона на Църквата. Когато истински свят човек допълва Църквата, то той го прави с Дух и ние му вярваме и Църквата му вярва. Твоят пример с нововъведенията на католиците е неподходящ - те са нововъведения от хора, а не от истински светци на Истинска Църква.
timotey
Потребител

Мнениеот timotey » пет апр 09, 2010 10:03 pm

Задаваш въпроса, Асенов, подигравателно, а не с уважение към моите познания в тази област.

Аз съм писал по въпроса много в дира и ти вероятно си го чел. От 5000 години има обикновена земна радиестезия и няма светец, казал нещо лошо за нея. Тя касае земни вълни и няма нищо общо с духовното.

Върни се в “писание и предание”