среща с вечността

въпроси за източниците на нашата вяра
Asenov
Потребител

Re: среща с вечността

Мнениеот Asenov » ср апр 14, 2010 10:43 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » чет апр 15, 2010 11:45 am

timotey
Потребител

Мнениеот timotey » чет апр 15, 2010 5:30 pm

Не те разбирам - ти си се запънала като магаренце на мост и никакви доводи и думи на СВЕТИ ОТЦИ НА ЦЪРКВАТА не могат да те разубедят. Защо?

Аз преписвам от църковни книги и ти цитарах дори МОЛИТВЕНИКА НА ЦЪРКВАТА и от БОГОРОДИЧЕН ПСАЛТИР на Света Гора и свети Кирил от 5-ти век от книгата на свети Игнатий Бранчанинов "Слово за смъртта" стр. 51 и св. Теодор Студит. Цитираха ти и свети Теофан Затворик и св. Иоан Максимовеч и св. Серафим Саровски - аз ти цитирах и Христос, Който ясно казва, че дори и за Него като Човек, идва князът на този свят, но в Него няма нищо за княза, защото като Човек е съвършен, и ти какво ОЩЕ искаш?

Да блесне светкавица и да ти яви Ангел и да ти каже: ИМА МИТАРСТВА!

Как може ти като разумна жена да заставаш против Църквата, в Която има митарства от преди повече от 1500 години!!

Нали светиите с Дух знаят кое може да влезе в Църквата, а не ти, грешният човек и при това жена... Знаеш какво пише в любимата ни Библия за жените. Кой светия казва, че НЯМА митарства и ти на него се уповаваш?

Последен пример от св. Иоан Лествичник – Стълбицата – стъпало 7, ст. 50:

Тук живееше един мъж на име Стефан, който обичаше пустинята и безмълвния живот, дълги години прекара в монашески подвизи и просия с различни добродетели, а особено той беше украсен с пост и сълзи. По-рано килията му беше на склона на светата планина, дето някога е живял св. Пророк и Боговиден Илия. Но после този достоен за похвала мъж взе решение за най-действително, най-сурово и най-строго покаяние и се оттегли в мястото на отшелниците, наречено Сиддин, и там прекара няколко години в най-строг и суров живот, защото това място беше лишено от всяка радост, беше отдалечено от всички човешки пътища, намирайки се на 70 км. от селището.

Преди смъртта си, старецът се върна в килията си на светата планина, дето той имаше и двама ученика от Палестина, твърде благоговейни, които пазеха килията му в негово отсъствие. Като прекара там няколко дни, старецът се разболя и почина. Един ден преди смъртта си той изпадна в изстъпление и с отворени очи се оглеждаше ту на една, ту на друга страна около леглото си, и като че измъчван от някого, той понякога високо казваше на стоящите там: “Да, действително, това е истина, но аз постих за него толкова години”, после: “Не, аз не съм вършил това, вие лъжете”. После той казваше: “Така, наистина така е, но аз плаках и служих на братята”, друг път възразяваше: “Не, вие ме клеветите”. Или: “Така, действително така е и не зная какво да отговоря, но у Бога има милост”.

Наистина страшно и трепетно зрелище беше това невидимо и немистиво съдене – и по-ужасно от всичко беше, че го обвиняваха и в нещо, които той не е вършил. Уви! Безмълвникът и отшелникът говореше за някои от своите съгрешения: “Не зная какво да кажа за това”, макар той оксоло 40 години да бе прекарал в монашество и имаше дара на сълзите. Уви, уви! Де беше тогава словото на Иезекииля, за да каже на изтезаващите го: “В каквото те заваря, за това и ще те съдя, казва Господ /Иез. 33:13-16/. Това той не можа да каже. Защо? Слава на Всезнаещия Бог! А някои ми съобщиха, като пред Господа, че той /Стефан/ дори леопард е хранил с ръцете си в пустинята. Във време на това измъчване душата се разделя от тялото – и за нас остана неизвестно какво беше решението и завършекът на този съд и каква присъда последва.”

Моля се Бог да ти отвори очите, аз не мога нищо.
Последна промяна от timotey на чет апр 15, 2010 5:58 pm, променено общо 1 път.
timotey
Потребител

Мнениеот timotey » чет апр 15, 2010 5:50 pm

Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » чет апр 15, 2010 6:51 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет апр 16, 2010 9:52 am

timotey
Потребител

Мнениеот timotey » пет апр 16, 2010 3:01 pm

А защо, Тигър, великите светии на Църквата са говорили ясно за митарства?
Нима те нямат Дух, а ти имаш?

Караш ме да се усмихвам тъжно.
Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет апр 16, 2010 3:15 pm

Тимотей, ти си един искрен и добър човек, но си станал жертва на една голяма измама. ще се моля Бог да те освободи от нея.

ти се доверяваш твърде много на това, дето се продава из бг черквите и книжарниците, доверяваш се на разни филми, където се разказват сънища. доверявай се на Писанията повече от всичко останало, приятелю.
timotey
Потребител

Мнениеот timotey » пет апр 16, 2010 8:26 pm

small axe
Потребител

Мнениеот small axe » пет апр 16, 2010 8:59 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » пет апр 16, 2010 9:25 pm

timotey
Потребител

Мнениеот timotey » пет апр 16, 2010 10:10 pm

Това е хула срущу духа на Църквата!

Великите светии са Част от Църквата и да не ИМ ВЯРВАМЕ, това е ГРЯХ.

Днешните хора от последните времена са като боклук за изгаряне, в сравнение с велите светии на Църквата, които надлежни и прилежно ти цитирах.

Слагаме точка на спора.
Потребителски аватар
zmianatz
Потребител

Мнениеот zmianatz » пет апр 16, 2010 10:57 pm

Потребителски аватар
Aurelia Felix
Модератор

Мнениеот Aurelia Felix » съб апр 17, 2010 9:03 am

тодоре